MET OPERA: „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda 25 czerwca w wybranych kinach sieci Multikino!

0
Latem w Multikinie będzie można zobaczyć retransmisje najlepszych inscenizacji operowych z Met. Już 25 czerwca o godzinie 19:00 „Romeo i Julia”: ponadczasowa historia w reżyserii znanego miłośnikom nowojorskiej sceny Barletta Shera.

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym

przyjęciem. W pierwszym roku po premierze tytuł „Romeo i Julia” przekroczył liczbę 100 spektakli. Złośliwcy wprawdzie mawiali, że ta opera to tylko 4 duety miłosne z dodatkami, ale czyż nie to właśnie jest istotą opowieści o zakochanych z Werony?

Widzowie Multikina będą mogli zobaczyć tę ponadczasową opowieść w inscenizacji Met, w reżyserii Barletta Shera (reżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”), z niemiecką sopranistką Diana Damrau w roli Julii, partię Romea zaśpiewa tenor z Włoch – Vittorio Grigolo.

Spektakl „Romeo i Julia” zostanie zaprezentowany 25 czerwca o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Multikino 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl. Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

***

Charles Gounod (1818–1893)

Roméo et Juliette

Romeo i Julia

Opera w 5 aktach

Libretto: Jules Barbier i Michel Carré

Transmisja przedstawienia odbyła się: 21.01.2017

Realizatorzy:

Gianandrea Noseda dyrygent

Bartlett Sher reżyseria

Michael Yeargan scenografia

Catherine Zuber kostiumy

Jennifer Tipton światło

Chae Brock choreografia

Obsada:

Diana Damrau jako Julia

Vittorio Grigolo jako Romeo

Elliot Madore jako Merkucjo

Mikhail Petrenko jako Ojciec Laurenty

Czas trwania: około 3 godziny (z przerwą)

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl