Fantastyczna seria komiksów od scenarzysty „Żywych trupów” trafi na wielki ekran

0
Kolejna komiksowa powieść Roberta Kirkmana trafi na ekran. Studio Universal Pictures nabyło prawa do filmowej adaptacji Oblivion Song. Pieśń Otchłani wydawanej w Polsce nakładem Non Stop Comics.

Jak podaje portal Deadline, scenariusz napisze Sean O’Keefe (na koncie ma będący dopiero w postprodukcji Wonderland z Markiem Wahlbergiem oraz adaptację serii powieści Roberta E. Parkera, Spenser, którą kupił Netflix), a reżyserią zajmie się Peter Berg (Hancock, Królestwo).

Produkcją z ramienia wydawnictwa Skybound, zajmą się: Robert Kirkman, David Alpert, Bryan Furst i Sean Furst, a ze strony Universal – Jon Mone i Lexi Barta. Data premiery nie została ogłoszona.

Zanim jednak film trafi na ekrany, zachęcamy do przeczytania komiksów wydawanych przez Non Stop Comics:

Dziesięć lat temu tajemnicze zdarzenie zniszczyło jedno z największych amerykańskich miast. Dwadzieścia tysięcy ludzi zginęło, kiedy centrum Filadelfii przeniosło się do innego wymiaru. W jego miejscu pojawiło się trzydzieści mil kwadratowych wyjętych z zupełnie innego, obcego i niebezpiecznego świata, któremu nadano nazwę Oblivion. Między rzeczywistościami kursują grupy badawcze i ratownicze, grupki ocalałych walczą o przeżycie z gigantycznymi drapieżnikami. Ale normalne życie toczy się dalej. Ludzie zapominają o traumie, przystosowują się do nowych warunków. Tragedię pomagają oswoić pomniki, muzea i kiepskie, kręcone na faktach filmy. Nathan Cole jest jedną z ostatnich osób, którym zależy na odkryciu wszystkich sekretów Oblivionu.