„Laleczka Chucky” i „Milczenie owiec” dostaną swoje serialowe odpowiedniki

0
Stacje telewizyjne biorą się za seriale na podstawie kultowych horrorów. W ten weekend ogłoszono, że Laleczka Chucky i Milczenie owiec trafią na mały ekran w formie odcinkowych produkcji.

Laleczka Chucky to jedna z ikonicznych postaci w historii kina grozy, która doczekała się szeregu filmów. Pierwszy z nich zadebiutował w 1988 roku (Child’s Play), a niedawno na ekranach kin wyświetlany był reboot zatytułowany Laleczka.

Teraz ta słynna postać wyląduje na małym ekranie. Podczas spotkania TCA (Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych) stacja Syfy zapowiedziała produkcję serialu, w którym głównym bohaterem będzie laleczka Chucky. Produkcja oparta zostanie na filmach Dona Mancini, który napisze scenariusz, będzie showrunnerem oraz wyreżyseruje pierwszy odcinek.

W pierwszym sezonie tytułowa laleczka pojawi się w sprzedaży na amerykańskich przedmieściach. Idylliczne miasteczko szybko pogrąży się w chaosie za sprawą niewyjaśnionych i makabrycznych morderstw. Po pewnym czasie pojawią się sojusznicy i wrogowie z przeszłości Chucky’ego, co będzie groziło ujawnieniem wielu jego sekretów. Mamy również poznać genezę demonicznej lalki, czyli historię dziecka, które jakoś stało się potworem.

Data premiery nie jest znana.

"Laleczka Chucky" i "Milczenie owiec" dostaną swoje serialowe odpowiedniki
Materiał promocyjny filmu „Laleczka” (2019)

To jednak nie wszystko! Okazuje się, że stacja CBS zamówiła serial, w którego centrum znajdzie się Clarice Starling, bohaterka Milczenia owiec. Za scenariusz odpowiedzialni będą Alex Kurtxman oraz Jenny Lumet. Oboje współpracowali już ze sobą przy Star Treku: Discovery.

Serial nie będzie jednak bazował na książce Hannibal. Fabuła skupi się na nieopowiedzianej dotąd osobistej historii Clarice Starling, która wraca do pracy, aby ścigać seryjnych morderców i przestępców seksualnych w Waszyngtonie i okolicach. Bohaterka zanurzy się w brudny świat polityki.

Czy zobaczymy w serialu Hannibala Lectera – tego jeszcze nie wiadomo.

Data premiery nie jest znana.

"Laleczka Chucky" i "Milczenie owiec" dostaną swoje serialowe odpowiedniki
Judie Foster jako Clarice Starling w filmie „Milczenie owiec”

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.