„Laleczka Chucky” i „Milczenie owiec” dostaną swoje serialowe odpowiedniki

0
Stacje telewizyjne biorą się za seriale na podstawie kultowych horrorów. W ten weekend ogłoszono, że Laleczka Chucky i Milczenie owiec trafią na mały ekran w formie odcinkowych produkcji.

Laleczka Chucky to jedna z ikonicznych postaci w historii kina grozy, która doczekała się szeregu filmów. Pierwszy z nich zadebiutował w 1988 roku (Child’s Play), a niedawno na ekranach kin wyświetlany był reboot zatytułowany Laleczka.

Teraz ta słynna postać wyląduje na małym ekranie. Podczas spotkania TCA (Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych) stacja Syfy zapowiedziała produkcję serialu, w którym głównym bohaterem będzie laleczka Chucky. Produkcja oparta zostanie na filmach Dona Mancini, który napisze scenariusz, będzie showrunnerem oraz wyreżyseruje pierwszy odcinek.

W pierwszym sezonie tytułowa laleczka pojawi się w sprzedaży na amerykańskich przedmieściach. Idylliczne miasteczko szybko pogrąży się w chaosie za sprawą niewyjaśnionych i makabrycznych morderstw. Po pewnym czasie pojawią się sojusznicy i wrogowie z przeszłości Chucky’ego, co będzie groziło ujawnieniem wielu jego sekretów. Mamy również poznać genezę demonicznej lalki, czyli historię dziecka, które jakoś stało się potworem.

Data premiery nie jest znana.

Materiał promocyjny filmu „Laleczka” (2019)

To jednak nie wszystko! Okazuje się, że stacja CBS zamówiła serial, w którego centrum znajdzie się Clarice Starling, bohaterka Milczenia owiec. Za scenariusz odpowiedzialni będą Alex Kurtxman oraz Jenny Lumet. Oboje współpracowali już ze sobą przy Star Treku: Discovery.

Serial nie będzie jednak bazował na książce Hannibal. Fabuła skupi się na nieopowiedzianej dotąd osobistej historii Clarice Starling, która wraca do pracy, aby ścigać seryjnych morderców i przestępców seksualnych w Waszyngtonie i okolicach. Bohaterka zanurzy się w brudny świat polityki.

Czy zobaczymy w serialu Hannibala Lectera – tego jeszcze nie wiadomo.

Data premiery nie jest znana.

Judie Foster jako Clarice Starling w filmie „Milczenie owiec”

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.