Kolejny tom serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” pojawi się w przyszłym roku!

Rick Riordan, autor popularnych młodzieżowych serii wykorzystujących motywy z różnych mitologii, potwierdził, że pojawi się kolejny tom w cyklu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy!

Lubiani przez czytelników protagoniści – Percy, Annabeth Chase i Grover Underwood – powrócą z nowymi przygodami. The Chalice of Gods, bo taki tytuł nosić ma szósty tom w cyklu, ukaże się na amerykańskim rynku 26 września 2023 roku. Jak możemy przeczytać na stronie autora, tytułowy bohater spróbuje dostać się do college’u. Będzie potrzebować listów polecających od trzech bogów, nie dostanie ich jednak za darmo – będzie musiał wykonać kilka zadań.

Całość serii skupia się na przygodach nastoletniego Percy’ego Jacksona, który okazuje się półbogiem, synem Posejdona. Nawiązuje najbliższą znajomość z córką Ateny, Annabeth, oraz satyrem, Groverem. Ostatni z dotychczas wydanych tomów Percy’ego JacksonaThe Last Olympian, ukazał się po angielsku w maju 2009 roku (po polsku, pod tytułem Ostatni olimpijczyk, debiutował w 2010 roku).

Nie potwierdzono jeszcze, czy książka ukaże się w Polsce, a jeśli tak – nakładem jakiego wydawnictwa. Co sądzicie o powrocie tej marki?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu