Jaki los spotkał serial „Snowpiercer”?

0
Snowpiercer, czyli serial realizowany na podstawie filmu Snowpiercer: Arka przyszłości, napotkał przeszkodę. Jak się okazuje, stacja TNT sprzedała do niego prawa i tym samym przyjdzie nam jeszcze poczekać na jego premierę.

Jak podaje portal Deadline, serial Snowpiercer został wykupiony przez stację TBS, która jednocześnie ogłosiła zamówienie 2. sezonu.

Fabuła serialu toczy się siedem lat po ziemskim kataklizmie. Planeta stała się skutym lodem pustkowiem, na którym nie przetrwa żadna forma życia. Ludzkość zamieszkuje ogromny pociąg, który stale przemieszcza się po oblodzonym globie. Życie w machinie nie jest jednak łatwe. Obowiązuje tam podział na klasy, co prowadzi do dysonansu w jakości życia poszczególnych ludzi. Nierówności społeczne oraz walki pomiędzy kastami należą do głównych wątków Snowpiercer.

Jedną z głównych ról w serialu powierzono Jennifer Connelly, nagrodzonej Oscarem za Piękny umysł. Na ekranie partnerować jej będzie znany z Cudownego chłopaka Daveed Diggs. W pozostałych rolach zobaczymy Alison Wright, Katie McGuinness, Susan Park, Roberto Urbinę czy Mickey Sumnera.

W ekipie producenckiej znaleźli się m.in. Marty Adelman (Skazany na śmierć), Graeme Manson (Orphan Black) czy Scott Derrickson (Doctor Strange).

  1. sezon ma zadebiutować w 2020 roku.