„Inferno” Dantego trafi na szklane ekrany!

0
Orcagna (1265-1312), The Inferno of Dante Alighieri, Middle Ages, Italy. (Photo by: Photo12/UIG via Getty Images)
Pierwsza część czternastowiecznego poematu Boska komedia, autorstwa włoskiego pisarza Dantego Alighieri, zostanie zekranizowana w formie serialu.

Produkcją zajmie się Freeform. Jak donosi Deadline, obraz ma być współczesnym podejściem do dzieła Dantego. Historia będzie osadzona w Los Angeles i skupi się na dwudziestoletniej Grace Dante, której nie powodzi się w życiu. Kobieta poświęca czas, przyjaźnie i marzenia, by wspierać swoją rodzinę – uzależnioną od narkotyków matkę i problematycznego brata. Pewnego dnia życie bohaterki kompletnie się zmienia, gdy jej marzenia zaczynają się spełniać. Grace powodzi się w szkole, karierze i miłości i dowiaduje się, że swoje szczęście zawdzięcza samemu Diabłu. By przechytrzyć Szatana, kobieta wyruszy w podróż przez tytułowe Inferno, czyli Piekło.

Uważana za dzieło średniowiecznej literatury Boska komedia od wieków stanowi inspirację dla artystów, pisarzy czy filmowców. Poemat składa się z trzech części – Inferno, Purgatorio i Paradiso (czyli Piekła, Czyśćca i Raju) – i ukazuje wędrówkę duszy w stronę Boga. Dzieło Dantego uważane jest za alegorię, gdzie Inferno szczegółowo opisuje konsekwencje grzechu.

Producentami wykonawczymi obrazu są Ethan Reiff i Cyrus Voris, a scenariuszem zajmą się Nina Fiore oraz John Herrera, wcześniej pracujący przy Opowieści podręcznej.

Czy decyzja Freeform, by wziąć na tapet tak znany poemat i mocno go uwspółcześnić będzie słuszna? Przekonamy się o tym na pewno za jakiś czas, nie podano jednak daty premiery czy obsady.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.