„Immortals Fenyx Rising” i „Riders Republic” – Ubisoft ogłasza nowe IP

Podczas Ubisoft Forward nie zabrakło miejsca dla zupełnie nowych gier, których zobaczyliśmy aż dwie.

Ubisoft należy do tych wydawców, którzy nie boją się inwestycji w zupełnie nowe marki. Podczas wrześniowej konferencji Francuzi zaprezentowali Riders Republic oraz Immortals Fenyx Rising. Pierwsza z wymienionych produkcji to gra dedykowana fanom sportów ekstremalnych, której akcja będzie toczyć się na takich lokacjach jak Bryce Canyon, Yosemite Valley, Sequoia Park, Zion, Canyonlands, Mammoth Mountain czy Grand Teton.

Gracze wezmą udział w kilku konkurencjach takich jak kolarstwo, narciarstwo, snowboard czy wingsuit. Gra będzie zarówno grywalna w trybie solo, jak i kooperacji oraz PVP dla 50 graczy. W Riders Republic będzie dostępny tryb kariery, dzięki któremu stworzymy własną postać, która zostanie mistrzem m.in snowboardu lub  jazdy na dwóch kołach.

Riders Republic zostanie wydane w dniu 25 lutego 2021 roku na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Google Stadia oraz na komputerach Windows PC, ukazując się na Epic Games Store oraz w Ubisoft Store. Gracze, którzy nabędą grę w wersji na Xbox One lub PlayStation 4 będą mogli zaktualizować swoją kopię gry na konsole nowej generacji bez dodatkowych kosztów.

Natomiast Immortals Fenyx Rising to dawne Gods and Monsters, które zadebiutuje 3 grudnia 2020 r. na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 5, Xboksie Series X, Nintendo Switch, Epic Games Store oraz platformie Uplay.  Immortals Fenyx Rising to nowe dla Ubisoftu spojrzenie na gatunek akcji i przygody w otwartym świecie przeznaczone dla wszystkich fanów bohaterskich wyczynów, dynamicznej akcji, szybkiej walki powietrznej oraz wręcz, a także historii inspirowanych grecką mitologią.

W grze wcielimy się w Fenyxa – nowego skrzydlatego bohatera, który musi ocalić greckich bogów i ich siedzibę od mrocznej klątwy. Z pomocą miecza Achillesa, łuku Odyseusza i skrzydeł Dedala zmierzymy się z potęgą przeciwników takich jak Cyklop, Minotaur czy Meduza. Oprócz walki, wyzwanie rzucone zostanie także umiejętnościom logicznym i strategicznym graczy, poprzez cały świat łamigłówek – od niewielkich zagadek środowiskowych po epickie skarbce Tartaru.

 

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu