Halloweenowy konkurs z Popbookownikiem! [ZAKOŃCZONY]

-

Cukierek albo psikus? Świętujcie razem z nami Halloween. Co prawda nie mamy dwa was nic słodkiego, ale za to z dreszczykiem. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym halloweenowych konkursie, w którym do wygrania jest gra planszowa albo książka mistrza horrorów.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy, że odpowiecie na proste pytanie:

która postać fikcyjna nadaje się na idealne przebranie halloweenowe? swoją odpowiedź uzasadnij.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Pierwsza, najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona jednym egzemplarzem gry Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu, autor drugiej otrzyma egzemplarz książki Później autorstwa Stephena Kinga. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021, do godziny 23:59.

Halloweenowy konkurs z Popbookownikiem! [ZAKOŃCZONY]

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorami nagród: wydawnictwo Portal Games i wydawnictwo Albatros.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 15 listopada 2021, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzurę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody: miejsce I: jeden egzemplarz gry Escape Tales: Dzieci Żmijowego lasu, miejsce II: jeden egzemplarz książki Później.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią: gra Escape Tales: Dzieci Żmijowego lasu (wyd. Portal Games) oraz książka Później – Stephen King (wyd. Albatros).
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

32 komentarzy

 1. Halloween to święto duchów, więc pewnie przebrałabym się za ducha w białym prześcieradle z dwoma otworami na oczy. A jeśli miałabym iść na prawdziwe party chętnie przemieniłabym się w Mine Murray. Jest to kobieta zmieniona przez draculę, która po ugryzieniu i przemianie stała się silnym urokliwym wampirem. Ten pomysł wziął się z ostatnio co przeczytanej Draculi Brama Stockera. Ubrała bym odpowiednią suknie koloru czerwonego, włosy podkręcone niczym sprężyna, blady makijaż z odrobiną koloru oraz wysokie czarne buty. Przebrałabym się na Halloween za tą postać, bo podziwiam nieśmiertelność wampirów i nieskończoną liczbą spalonych blantów. Jak bym miała nieśmiertelność u swego boku mogłabym żyć wiecznie i kosztować, aż do śmierci każdej odmiany zioła. Może w te Halloween ubierając taki strój skradnę niektóre serca, które dadzą mi słodycze, tyle aby starczyło mi na seans horrorów w tym dniu.

  Akceptuję regulamin

 2. Według mnie najlepszą postacią fikcyjną, za którą można by się było przebrać jest Jack Sparrow z filmu „piraci z Karaibów”, jego wizerunek znany jest na całym świecie nawet w Polsce gdzie mało kto świętuje Halloween, mimo wszystko postać ta jest raczej odbierana pozytywnie przez każdego i każdy kto otworzyłby drzwi i zobaczyłby najbardziej znanego pirata na świecie byłby mile zaskoczony 🙂

  Akceptuję regulamin

 3. Idealne przebranie halloweenowe powinno być proste, charakterystyczne oraz przerażające. Wszystkie te warunki z pewnością spełnia kreacja Harley Quinn, a o wysypie takich przebrań w USA pisały nawet polskie media. W Polsce wyglądało to nieco inaczej, dlatego też mogłam się wyróżnić i zadziwić swoim cosplayem cały klub. 😀

  Akceptuję regulamin.

 4. Akceptuję regulamin.
  Wymieniono już kilka postaci, które przyprawiają mnie o dreszcze. Jednak nie było jeszcze Klasyki czyli…. DRAKULA! Ja wiem, że ostatnio wampiry są w modzie i dodaje im się nieco bardziej ludzkich cech, a nawet, ciężko mi to przełknąć…. Romantycznych. Jednakże dla mnie postać Drakuki na zawsze pozostanie jedna z bardziej przerażających… Mieszka w ciemny, ponurym zamku, gdzieś w dalekiej Transylwanii, posila się krwią, jest złowieszczo piękny, mami i hipnotyzuje. Moja pierwsza książka Stephena Kinga było również 'Miasteczko Salem’ i do tej pory mam dreszcze, gdy myślę o tej historii. Jeżeli chodzi o przebranie to jest proste, ale można również pójść na całość, soczewki, krew, peleryna, makijaż. Wypróbowane. 👍

 5. ja stawiam na rodzime postaci – strzygi i utopce.
  Zamieszkują bagna, moczary – widzisz je przez opary…
  są w zielsko cuchnące oplątane… i wciągają w nieznane…

  akceptuję regulamin

 6. Za Groota ze „Strażników Galaktyki”! Ta postac pozaziemska przypominająca drzewo… Powiem szczerze, że nie za bardzo wiem jak (no co, obkleić się kawałkami drewna? A może brudnym papierem do pakowania lub tekturą… dokleić glonami?) – ale intensywnie myślę i za rok na następne Haloween powinnam zdążyć. W każdym razie to idealne przebranie – można za małego Groota (bo spoiler: staje się dzieckiem, a potem nastolatkiem w ostatniej części), można za dorosłego Groota, a najlepsza zabawa będzie polegać na tym, że przez całą noc będzie się mówiło „I am Gru” z różną intonacją i w różnorakim znaczeniu (to samo gdy kogos obrażasz, to samo gdy prosisz o dokładkę słodyczy). Ja siebie przekonałam, że to najlepszy kostium 😛

  Akceptuję regulamin

 7. Akceptuję regulamin
  Są postacie straszne z wyglądu, które wydają się idealnym przebraniem. Choćby klaun z horroru „To”, którego imienia nie pamiętam. Są też postacie niepozorne, które wydają się miłe, aczkolwiek mają w sobie wielkie moce i rzadko kiedy wykorzystują je w dobry sposób. Dlatego też przebrała bym się za Sabrinę Spellman. Tą z komiksu i serialu nrtfixowego. Tą straszniejszą, ale zarazem fajniejszą.
  Zawsze ciągnęło mnie do magii. Fajnie by było choć na jedną noc stać się wiedźmą. Tak na chwilę… i skorzystać z tej chwili najlepiej jak się da. 🙂

 8. Zdecydowanie „PUNISHER” 💀

  Cukierek albo Psikus… Wpadamy w odwiedziny do Sąsiada w „Halloween” i zamieniamy je w… „Noc Oczyszczenia” 🔫 👌
  I teraz druga sprawa skoro Paulo Sousa ma swojego: Mateusza Gotówkę (MATTY CASH)
  … To Ja – nalegam! By przyznać polskie obywatelstwo Punisherowi (FRANK CASTLE)… niech zostanie… popularnym egzekutorem: Franciszkiem Zamkiem! 🎅🇵🇱🎈
  🗣️ PUNISHER TOP! 😉

  Akceptuję Regulamin Konkursu.

 9. Akceptuję regulamin konkursu.
  Moim zdaniem doskonałym pomysłem na przebranie halloweenowe jest postać Pennywise. Otóż nie ma nic straszniejszego, niż to co z pozoru mało straszne. Ten klaun jest wyjątkowy, gdyż wprawia w dezorientację i osłupienie, tak bardzo, że nie jest się w stanie uciekać. Widząc posępnego klauna, z szaleńczym uśmiechem mordercy każdy przełknie ślinę z przerażeniem i zamknie oczy w nadziei, że są to tylko omamy.

 10. Ja bym postawiła na postać swojego dzieciństwa z amerykańskiej bajki czyli Popeye, w Polsce bardziej znany jako Papaj. To kultowa postać moich wczesnych lat i bardzo dobrze ją pamiętam. Jego cechą charakterystyczną była oczywiście czapka, drewniana fajka oraz zawsze ukryta w kieszeni jego spodni puszka z pysznym zielonym szpinakiem, który dodawał mu nadludzkiej siły i odwagi . Osobiście bardzo lubię szpinak i postać Papaja nie musiała mnie do czego namawiać 😀 Pozytywny bohater choć lubił bijatyki, ale tylko w słusznej sprawie 😉 Bardzo łatwo wcielić się w jego postać, ubiorem i stylem ;))

  Akceptuje regulamin.

 11. Moim zdaniem ciekawą propozycją będzie komiksowa postać osoby Stanley’a Ipkiss’a, który dzięki legendarnej masce Lokiego staje się ponadprzeciętnym bohaterem znanym bardziej jako MASKA. Postać tytułowej Maski znana jest z żółtego garnituru, czerwonego w czarne kropki krawatu, żółtej czapeczki z piórkiem oraz przede wszystkim zielonej maski na twarzy. Oprócz tego nasz bohater znany jest tego, że każe swoich wrogów w dość szczególny i zabawny sposób a mianowicie – zakłada im majtki na głowę…Wracając do Halloween, jest to idealna postać do przebrania, twarz wystarczy umalować na zielono, żółte ciuszki plus piórko no i warto byłby zaopatrzyć się w Milo czyli psa Maski i można ruszać na miasto ;))

  Akceptuje regulamin.

 12. Moim zdaniem taka postać to cień Piotrusia Pana (i tak, uważam, że jest postacią fikcyjną, został bowiem Piotrusiowi odebrany i stanowi odrębny byt!). Jest to wbrew pozorom całkiem proste przebranie: wystarczy ubrać się na czarno (na twarz można zarzucić rajstopę :D), dorobić z czarnego papieru czapeczkę i charakterystyczne buciki oraz szablę, a czarną większą bluzkę odpowiednio uformować) i zastygać w bezruchu w pobliżu źródła światła! A dlaczego? Bo jak się głębiej zastanowić, to jest to postać przerażająca (moim zdaniem nadaje się nawet na bohatera horroru) i wyzwala dziwne emocje – cień Piotrusia Pana został zamknięty w szufladzie przez panią Darling, jest więc więźniem ludzi. Dodatkowo można namówić znajomych, aby przebrali się za inne postaci z tej bajki, tylko w mroczniejszym stylu :).

  Akceptuję regulamin.

  • Cześć!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie! Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię egzemplarzem gry Escape Tales 😊

   Prosimy, wyślij do nas maila na redakcja@popbookownik.pl z danymi do wysyłki oraz zgodą na przetwarzanie tych danych w celu wysyłki nagrody. W tytule maila wpisz KONKURS HALLOWEEN – ESCAPE TALES.

   Masz na to 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.

   Gratulujemy i pozdrawiamy! ❤

 13. Moim zdaniem postacią fikcyjną, która idealnie nadaje się na przebranie halloweenowe jest Buka z muminków. Po pierwsze, strój nie zniszczy rodzinnego budżetu na najbliższe kilka miesięcy, bo wystarczy wziąć fioletowy koc i jesteśmy gotowi. Dodatkowo, Buka od lat jest postacią, która budzi strach w widzach. Czuje się do niej respekt, mimo że nikt nigdy nie widział jej na żywo, no oprócz muminków.
  Jako kolejny argument warto wspomnieć aspekty prozdrowotne takiego kostiumu-cały czas będzie nam cieplo, bo kocyk zrobi robotę. Końcówka października to bardzo zdradziecka pogoda, może padać i być zimno. Buka mimo, że zła to ogrzeje nas swym ciepłem.
  Więcej argumentów na tak nie znajduje. Ale co ważne, nie znalazłam ŻADNEGO argumentu na nie, więęęc… Myślę, że halloween 2022 upłynie nam pod znakiem Buki!

 14. Najlepszą postacią fikcyjną nadającą się na przebranie byłaby Buka. Myślę, że w ludzkiej świadomości (wręcz tej zbiorowej często nieuświadomionej) ona istnieje i wciąż chłodzi nasze serca! Ileż to razy z trwogą patrzyło się w noc, a kiedy szron witał nas ranem podstępni bracia szeptali, że to ona przyszła obserwować nas przez okna. I nawet Mama Muminka nie pomogła mówiąc o samotności Buki. Ona wciąż i wciąż powracała na nowo w naszych koszmarach. Dlatego przebrałabym się za Bukę sunąc w ciszy ulicami, a ta cisza mroziłaby swoim niepokojem. I obserwowałabym, stała z pełnym uzębieniem na wierzchu i patrzyła jak dorośli znów zamieniają się w dzieci.
  Dodatkowym atutem byłaby pojemność stroju Buki, ile tam słodkości można schować 😉
  Akceptuję regulamin 🙂

  • Cześć!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie! Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię egzemplarzem książki Później Stephena Kinga 😊

   Prosimy, wyślij do nas maila na redakcja@popbookownik.pl z danymi do wysyłki oraz zgodą na przetwarzanie tych danych w celu wysyłki nagrody. W tytule maila wpisz KONKURS HALLOWEEN – KING.

   Masz na to 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.

   Gratulujemy i pozdrawiamy! ❤

 15. Bohater z gry Rusty Lake Hotel, Mr Owl.
  Najgorszy gospodarz ever,skazuje zaproszone postacie na okrutny los – ostatni posiłek składający się z ich wcześniejszych współbiesiadników.

  Akceptuję regulamin

 16. Laleczka Chucky.
  Bo skoro halloween, to musi być nieco strasznie, a tutaj z pewnością nam tego nie zabraknie! Dodatkowo strój nie byłby skomplikowany, ale jednak pomysłowy i myślę, że większość od razu by się zorientowała o kogo nam chodziło! Nie musielibyśmy się zbędnie tłumaczyć, co autor miał na myśli!
  Akceptuję regulami.

 17. Wybieram Michaela Myers’a przebranie,
  Jego nóż tkwił w niejednej ranie,
  Białą ma maskę, czarne ubranie,
  Gdy je zobaczysz, uważaj na nie,
  Nie ma tu żadnej kiczowatości,
  Film Halloween w rzeczywistości.
  Akceptuję regulamin

 18. Świetny pomysł na przebranie, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, to według mnie Valak – demoniczna zakonnica, która nękała głównych bohaterów filmu Obecność 2. Sama historia pojawienia się demona powoduje ciarki na plecach, a przebranie, pomimo, że jego przygotowanie będzie wymagało trochę wysiłku, spowoduje że znajomi będa wspominać latami naszą kreatywność i pomysłowość. Upiorny makijaż, czarny habit oraz ciche skradnie się do ofiary lub wyłanianie się z ciemnego rogu pokoju na pewno sprawią, że niejednemu uczestnikowi imprezy halloweenowej włosy staną dęba 🙂

 19. Zdecydowanie Loki z cyklu filmów Marvela! Cały czas chodzi ubrany na czarno, czyli wyjątkowo halloweenowo. Może mieć rogi lub nie. Wszystko według jego woli. Ma ze sobą niezwykłe berło z niezwykłym Kamieniem Umysłu. Dzięki niemu może kierować umysłami osób będących w jego otoczeniu. Czyż nie piękna moc w sam raz na wielką halloweenową noc? Do tego jest postacią rozrywkową, lubi się bawić, psocić, a czegoż więcej na dobrej imprezie trzeba? Gdyby do tego za Lokiego przebrała się piękna dziewczyna, wszyscy mieliby ubaw po pachy!

 20. Jako, że kocham Meksyk i ich święto Día de Muertos, to przebrałabym się za Świętą Zmarłą La Catrinę. La Catrina to szkielet ubrany w strój kobiety, jest również traktowana jako współczesny odpowiednik azteckiej Królowej Śmierci.
  “Akceptuję regulamin”

 21. Jako osoba od lat bawiącą się w kostiumy, jeśli chodzi o Halloween, mam dwie zasady- kostium ma byc wygodny i rozpoznawalny.
  Dlatego jeśli miałabym wybrać, przebrałabym się za Carrie z debiutu Stephena Kinga. Blond włosy, biała sukienka oblana wiadrem czerwonej farby. Nie dość że strój mało wymagający, do tego wygodny i robi wrażenie. Nawet jeśli ktoś nie zna Carrie, to chodząca po ulicach niewiasta cała we krwi może przyprawić o gęsią skórkę. 🙂

 22. Uważam, że doskonałym przebraniem byłaby Dolores Ubridge z Harry’ego Pottera – jest ona straszniejsza od jakiegoś Pennywise’a czy wampirów z Miasteczka Salem. Na luzie przebija też Sadako z The Ring czy Damiena z Omena. Okrutna, ślepo zapatrzona w zasady i… ubrana całkowicie na różowo w tweedowy komplecik z garsonką. A w ręku różdżka i magiczne dekrety zabraniające wszystkiego tego, co fajne i przyjemne. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę na halloween 🙂

 23. Freddy Krueger to nie tylko postać z horrorów, ale i prawdziwych sennych koszmarów. Przerażający wygląd bohatera działa na wyobraźnię i budzi największe lęki. Przebranie się za niego nie jest proste, ale też nie jest szczególnie wymagające. Podstawą stroju będzie stary znoszony sweter, dżinsowe spodnie i czarny kapelusz. Większość z nas bez problemu znajdzie takie artefakty w szafie swojej, rodziców czy dziadków. Wyzwanie może stanowić przygotowanie maski i rękawic. Moim pomysłem na wykonanie maski byłoby wycięcie kształtu twarzy z tektury i… pokrycia jej kawałkami szynki i dużą ilością sera! Taka maska na krótko wylądowałaby w piekarniku, w celu roztopienia sera aby bardziej przypominał blizny bohatera. Dodatkowym elementem ubioru musiałyby być rękawiczki. Idealnie byłoby wykorzystać starą, znoszoną parę, oraz wyposażyć się w zestaw… pilniczków do paznokci (ostrza mogłyby być niebezpieczne). Wystarczyłoby poprzebijać każdy palec jednym pilniczkiem co dało by genialny efekt łap pełnych złowrogich pazurów!

  Akceptuję regulamin

 24. Oczywiście najlepszym pomysłem byłby Mistrz Gry z serialu Squid Game. Serial na topie, więc prawie każdy przebranie doceni. Dodatkowo przebranie wymaga praktycznie tylko maski, bo czarny lub szary płaszcz/bluzę każdy pewnie ma. A świetnie łączy się to z ideą imprezy z różnymi grami – w tym planszowymi! 😀

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu