Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 – 29.10.2021

Zapowiedzi i nowości gier planszowych minionego tygodnia – wszystko w jednym artykule. Jeśli chcecie być na bieżąco z planszówkowymi premierami wpadajcie do nas co tydzień.
Premiery
Gry na każdą kieszeń, Lucrum Games

Premiera „Gier na każdą kieszeń” już za nami: seria zawiera aktualnie 4 tytuły: DĄB, HAU, RUM oraz GRA. W pudełku mieści się 30 kart i instrukcja z zasadami, które można poznać w kilka minut. Praktycznie niemożliwym jest znalezienie mniejszych i bardziej kompaktowych produkcji – te możecie włożyć nawet do kieszeni. Pozostaje nadzieja, że cykl ten będzie się rozrastał.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 - 29.10.2021Food Chain Magnate, Portal Games

W Food Chain Magnate przeniesiesz się do lat 60 ubiegłego wieku: jako prezes jednej z wielu na rynku restauracji zawalczysz o klientelę nie tylko jakością sprzedawanych potraw. Równie ważny będzie tu marketing i zarządzanie pracownikami – tytuł ten stawia na ekonomiczne podejście i nie wybaczy zbyt wielu błędów początkującym graczom. Bezsprzecznym plusem jest za to szata graficzna, nawiązująca stylem do tamtej epoki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 - 29.10.2021Deep Madness, Czacha Games

Deep Madness to planszówka w klimacie Horroru SF od 1 do 6 graczy. Gracze współpracują jako drużyna badaczy, którzy chcą rozwiązać tajemnicę pozornie opuszczonej głębinowej placówki wydobywczej Kadath. Gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego zostały już ostatnie sztuki z pierwszego druku. Kto chce pograć w ten kooperacyjny survival-horror jeszcze w tym roku niech się spieszy z zakupem. Dodruk zaplanowano na Marzec 202r.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 - 29.10.2021Balada, Albi

Balada to dynamiczna, łatwa gra typu flip & write. Po prostu odkryj trzy karty – jedną otoczenia i dwie wydarzeń – a następnie narysuj wybrany symbol w odpowiednim miejscu na mapie. Im bardziej pełną niebezpieczeństw ścieżkę stworzysz, tym więcej punktów otrzymasz, jeśli twojemu herosowi się powiedzie.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 - 29.10.2021Time’s Up Harry Potter, Rebel

Time’s Up Harry Potter zawiera 440 haseł związanych ze światem małego czarodzieja. Znajdziesz wśród nich znane miejsca i postacie, zaklęcia, stworzenia i przedmioty. Słowem: wszystko to, co jest bliskie sercu każdego fana serii. Dodatkowo gra oferuje aż 3 poziomy trudności („uczeń”, „profesor” oraz „dyrektor”), dzięki czemu możemy ją dopasować do tego, jak dobrze znamy czarodziejski świat.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.10.2021 - 29.10.2021Cytadela, Rebel

Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart, w której co rundę korzystamy z pomocy i zdolności innych postaci. Każdy mieszkaniec miasta zapewni nam zupełnie inny efekt, a my będziemy musieli umiejętnie lawirować między pozyskiwaniem korzyści dla siebie a utrudnianiem rozgrywki przeciwnikom.

 

 

Zapowiedzi
Machinacje w czasie, Galakta

Gotowi na kolejne odwiedziny w Arkham? Co wybieracie: przeszłość, teraźniejszość czy przyszłość…? Laureaci Nagrody Nobla całkowicie zniknęli wraz z ich rewolucyjnym odkryciem i trzeba ich szukać w każdym miejscu i czasie. A kto nada się do tego lepiej, niż badacze? Scenariusz, do Horror w Arkham: gra karciana „Machinacje w czasie” pozwoli Wam na skoki w różne epoki historii najbardziej nawiedzanego przez potwory miasteczka na świecie, wszystko po to, by ocalić uprowadzonych naukowców… i linię czasu! Paradoksy czasowe, trudne wybory i walka z siłami mitów – każdy znajdzie coś dla siebie, niestety póki co szczegóły premiery nie są znane. 

Przedsprzedaże
Diuna: Planeta intryg i konfliktów, Rebel

W grze Diuna: Planeta intryg i konfliktów i wybierz stronę, po której będziesz walczyć. Zostań liderem Imperium, wciel się w dowódcę Fremenów albo stań na czele jednego z wielkich rodów: Atrydów albo Harkonnenów. Zdobywaj wpływy i walcz o kontrolę nad melanżem: najcenniejszym i najbardziej pożądanym zasobem we wszechświecie, obecnym jedynie na Diunie. Transportuj swoje oddziały na planetę, zbieraj przyprawę, kontroluj pustynne warownie i niszcz swoich wrogów!

Via Magica, Rebel

Drodzy uczniowie, witajcie na egzaminie z krystalizacji! Akademia zatwierdziła 80 portali, dzięki którym będziecie mogli używać naszego magicznego systemu, który wszyscy znamy jako Via Magica. Aby otworzyć portale, musicie najpierw schwytać animusy i je skrystalizować. Animusy to małe, ale potężne duszki żywiołów. Niektóre z nich są łatwe do złapania, lecz schwytanie innych wymaga sporo pracy. Lepiej się pospieszcie, bo egzamin kończy się w momencie, gdy jeden z uczniów otworzy swój siódmy portal!

Via Magica to nowatorska gra, doskonale łącząca elementy strategiczne z koniecznością umiejętnego wykorzystania nadarzających się okazji. Przypomina bingo, jednak zamiast wykreślać liczby, zbieramy kryształy, pozwalające otwierać magiczne portale.

Najnowsze recenzje na Popbookownik.pl
Naturalnie, Lacerta

Żółwik do borsuka? „Naturalnie” – recenzja gry planszowej

Miasto w chmurach, FoxGames

Marzenie architekta. „Miasto w chmurach” – recenzja gry


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu