„GREEN BOOK” w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard 22 i 29 lipca w wybranych kinach sieci Multikino

0
W te wakacje wyrusz w muzyczne tournée po Stanach Zjednoczonych razem z Mahershalą Ali i Viggo Mortensenem! Jeśli już widziałeś film „Green Book” – wybierz się w podróż ponownie i przypomnij sobie, za co publiczność i krytycy na całym świecie pokochali tę opowieść; jeśli jeszcze nie widziałeś – wakacje to idealny czas na nadrabianie filmowych zaległości.  

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera: prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, nagrodzona trzema Oscarami (w tym dla najlepszego filmu) i trzema Złotymi Globami.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okazuje się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

„Green Book” to ciepła, pełna wzruszeń komedia: ma w sobie lekkość i humor, który cementuje charaktery postaci. To oryginalny duet: wyrafinowany, elegancki artysta i szorstki facet, który potrafi przyłożyć. „Umieszczenie takich dwóch bohaterów w jednym samochodzie i ich wspólna podróż to ryzykowny zabieg” – mówił reżyser, Peter Farrelly. „Ich rozmowy wyglądały czasem dziwnie. Tony nie zawsze wiedział i rozumiał, o czym mówi Don. I na odwrót. Obaj są swoimi przeciwieństwami, ale właśnie z tego niedopasowania bierze się sytuacyjny humor”. Ta relacja z pełnej niechęci zaczyna jednak ewoluować w stronę głębszego wzajemnego poznawania się. Podczas kolejnych sprzeczek i dyskusji obaj mężczyźni otwierają się przed sobą. Spędzają ze sobą w podróży coraz więcej czasu i zdani są coraz bardziej na siebie.

„W filmach drogi mamy więcej możliwości przeniknąć w głąb charakterów postaci, niż w innych warunkach” – mówił z kolei Viggo Mortensen. „Podczas podróży zawsze zdarzają się ciekawe sytuacje. Więcej dowiadujemy się o naszych towarzyszach, ale i o sobie samych.”

Widzowie i krytycy pokochali film Green Book, PEOPLE pisał o nim: „Cudowna wyprawa z Viggo Mortensem i Mahershalą Alim, której długo nie zapomnicie”; USA TODAY: „Wyśmienicie zagrany „Green Book” już stał się nowym klasykiem, do którego będziemy ciągle wracać.”

Niezależnie od tego, czy do tytułu wracacie czy zamierzacie obejrzeć go po raz pierwszy – „Green Book” to gwarancja urzekającej filmowej podróży!

„GREEN BOOK”

Reżyseria: Peter Farrelly

Scenariusz: Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga

Zdjęcia: Sean Porter

Montaż: Patrick J. Don Vito

Muzyka: Kris Bowers

Produkcja: USA

Dystrybutor w Polsce: M2 Films