Sentymentalny cykl filmowy we wrześniu na kanale AMC

We wrześniu kanał AMC zaprasza na jedyną w swoim rodzaju podróż do ery kolorowych getrów, gigantycznych fryzur i niezapomnianych filmów, w których wszystko było możliwe!

W ramach cyklu Fantastyczne lata 80. na ekranie pojawią się: film science-fiction Flash Gordon przedstawiający przygody amerykańskiego futbolisty i jego przyjaciół, którzy trafiają na planetę Mongo i walczą z tyranią cesarza Minga; thriller Johna Carpentera Ucieczka z Nowego Jorku, czyli niebezpieczna misja uratowania prezydenta uwięzionego na Manhattanie zamienionym w więzienie dla najgroźniejszych przestępców; Nieśmiertelny – film fantasy o szkockim góralu żyjącym w XVI wieku, który dowiaduje się o swojej nieśmiertelności i nieuchronnym przeznaczeniu; komedia science-fiction Fantastyczne przygody Billa i Teda, czyli niesamowita podróż w czasie dwóch siedemnastolatków, oraz Czerwona Sonja – film akcji o dzielnej wojowniczce z Brigitte Nielsen i Arnoldem Schwarzeneggerem w rolach głównych.

Pierwszy film z cyklu Fantastyczne lata 80. pojawi się na kanale AMC już 2 września.

FLASH GORDON (1980)
sobota, 2 września o 22:00

Ming, zły cesarz planety Mongo, zaczyna niszczyć Ziemię. Zarkov, były naukowiec NASA, przewiduje ten pozaziemski atak i zmusza Flasha Gordona oraz piękną Dale Arden do wejścia na pokład jego rakiety i uratowania planety. Zarkov, Flash i Dale zostają magnetycznie doprowadzeni do Mongo i wzięci do niewoli przez bezlitosnego Minga….

Tytuł: Flash Gordon

Reżyseria: Mike Hodges

Występują: Sam J. Jones, Melody Anderson, Max von Sydow

UCIECZKA Z NOWEGO JORKU (1981)
sobota, 9 września o 22:00

Rok 1997. Manhattan stał się otoczonym murem więzieniem dla trzech milionów przestępców,

w którym mogą żyć na wolności. Samolot przewożący amerykańskiego prezydenta rozbija się, a on sam zostaje wzięty do niewoli przez „księcia”. Na ratunek głowie państwa zostaje wysłany przestępca i były bohater wojenny Snake Plissken. Aby mieć pewność, że Plissken nie porzuci swojej misji, w jego tętnice wszczepiono dwa urządzenia, które mają eksplodować i rozerwać go na kawałki, jeśli mężczyzna nie wróci na czas.

Tytuł: Ucieczka z Nowego Jorku (Escape From New York)

Reżyseria: John Carpenter

Występują: Kurt Russell, Lee Van Cleef, Ernest Borgnine

NIEŚMIERTELNY (1986)

sobota, 16 września o 22:00

Są nieśmiertelną rasą wojowników, którzy mogą umrzeć tylko poprzez ścięcie mieczem. Ich przeznaczeniem jest pojedynkowanie się ze sobą. Walki te odbywają się od zamierzchłych czasów i będą toczyć się do momentu, gdy zostanie tylko garstka nieśmiertelnych. Podczas Zgromadzenia zawalczą o Nagrodę – moc wykraczającą poza wyobraźnię – moc, której źli Kurgan nigdy nie posiądą. Connor Macleod, który nie może uciec przed swoim przeznaczeniem, walczy z innymi wojownikami, od szkockich wyżyn XVI wieku po współczesny Nowy Jork, a los śmiertelnika wisi na włosku.

Tytuł: Nieśmiertelny (Highlander)

Reżyseria: Russell Mulcahy

Występują: Christopher Lambert, Sean Connery, Roxanne Hart

FANTASTYCZNE PRZYGODY BILLA I TEDA (1989)

sobota, 23 września o 22:00

Bill i Ted to nierozłączni przyjaciele. Jako 17-latkowie, bardziej niż o nauce myślą o założeniu rockowego zespołu. Jeśli jednak Ted nie zda egzaminu z historii, będzie musiał pójść do szkoły wojskowej, a ich plany legną w gruzach. Z pomocą przychodzi tajemniczy nieznajomy, który proponuje chłopakom podróż w czasie. Spotkania ze znanymi ludźmi z każdego stulecia pozwalają im wzorowo zdać egzamin, po zadziwiającym powrocie do XX wieku.

Tytuł: Fantastyczne przygody Billa i Teda (Bill and Ted’s Excellent Adventures)

Reżyseria: Stephen Herek

Występują: Alex Winter, Keanu Reeves, Ed Solomon

CZERWONA SONJA

(1985)
sobota, 30 września o 22:00

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza w podróż, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.

 Tytuł: Czerwona Sonja (Red Sonja)

Reżyseria: Richard Fleischer

Występują: Brigitte Nielsen, Arnold Schwarzenegger, Sandahl Bergman

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu