„Euforia” na DVD

Euforia, odurzający, upojny i kontrowersyjny serial produkcji HBO, podbił serca widzów i krytyków na całym świecie. Historia grupy licealistów szukających własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, to drugi najchętniej oglądany serial HBO w historii! Pierwszy i drugi sezon Euforii wraz z dwoma odcinkami specjalnymi ukażą się na DVD już 9 listopada.

Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn, transpłciową dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi. Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy – wysportowany Nate Jacobs, którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez, dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay, gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard, którą prześladuje jej erotyczna przeszłość, Lexi Howard, młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez, która odkrywa swoją seksualność. W drugim sezonie serialu, pośród wielu przeplatających się osobistych historii w mieście East Highland, Rue musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie.

Twórcą serialu jest Sam Levinson, producentem wykonawczym Drake, zaś w obsadzie znaleźli się między innymi: Zendaya, Hunter Schafer, Algee Smith, Sydney Sweeney i Jacob Elordi.

Współcześnie pomiędzy rodzicami i dziećmi brakuje komunikacji. Jeśli cokolwiek nasz serial ma zrobić, to mam nadzieję, że zapoczątkuje dialog pomiędzy tymi grupami, ponieważ trudno być nastolatkiem. To jest jeszcze trudniejsze, jeśli zmagasz się z uzależnieniem, z którym próbujesz walczyć. Może uda się otworzyć nowe ścieżki komunikacji.

– mówi reżyser serialu.

Pomimo kontrowersji związanych z pokazywaniem na ekranie scen seksu i zażywania narkotyków, twórcy serialu podkreślają, że Euforia jest przeznaczona dla dorosłych widzów i nie gloryfikuje narkotycznych uniesień.

Nasz serial nie jest żadną moralną opowieścią, która miałaby uczyć ludzi, jak powinni żyć i co powinni robić. Za „Euforią” stoi nadzieja, że możemy pomóc ludziom, by czuli się choć odrobinę mniej osamotnieni w swoich doświadczeniach i bólu. Być może zobaczą, że nie tylko oni mierzą się z tymi problemami.

– mówi o serialu Zendaya.

Oba sezony serialu spotkały się z doskonałym przyjęciem krytyków, otrzymały liczne nominacje i nagrody, w tym nominację do nagrody Emmy (nazywanych telewizyjnymi Oscarami) dla najlepszego serialu dramatycznego. Za rolę Rue Zendaya zdobyła nagrodę Satellite oraz dwie statuetki Emmy dla najlepszej aktorki, zostając tym samym najmłodszą laureatką w historii nagród, która otrzymała to wyróżnienie. Widzowie i krytycy docenili również wizualną stronę serialu, utrzymaną w neonowej, brokatowej stylistyce, którą podkreśla specyficzna praca kamery.

euforia
Galapagos Films

Fabuła Euforii oparta jest na osobistych doświadczeniach reżysera z walką z uzależnieniem. Również Zendaya pracując nad swoją rolą korzystała ze wsparcia Levinsona. Jak powiedziała:

mogę zrozumieć to wszystko tylko do pewnego stopnia, a potem muszę się oprzeć na Samie. On był uzależniony przez wiele lat jako nastolatek. A od 19. roku życia jest czysty. To jest rzecz, która daje mi nadzieję.

Dwa kompletne sezony Euforii wraz z odcinkami specjalnymi ukażą się na DVD już 9 listopada.

Dodatki specjalne w wydaniu DVD:

  • Bez filtra – zobacz więcej dzięki obsadzie 1 sezonu Euforii
  • Dołącz do Euforii, aby poznać kulisy każdego odcinka sezonu 2
  • Zobacz odcinki specjalne: część 1: Rue i część 2: Jules
  • Kostiumy i makijaż w Euforii i wiele więcej

 Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu