„Ennio” – dokumentalny film Giuseppe Tornatore w hołdzie kompozytorowi i inne premiery w Cinema City

Od 6 lipca w Cinema City zobaczymy włoski dokument o najsłynniejszym twórcy muzyki filmowej – Ennio Morricone. Takiej plejady gwiazd kina nie można ominąć. Reżyseruje Giuseppe Tornatore, a na ekranie pojawiają się Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Wong Kar-Wai, Terrence Malick, Ennio Morricone, Quentin Tarantino, John Williams i Hans Zimmer. Dla miłośników kina to pozycja obowiązkowa. Kilka dni wcześniej, 1 lipca premierę będą miały filmy Minionki: Wejście Gru oraz dramat science-fiction Yang z rewelacyjną rolą Collina Farrella.

Najnowsze premiery to kolejna okazja, aby wziąć udział w 7. już edycji wielkiej loterii Cinema City „Wygrywa każdy kinoman”. Każdy zakupiony między 22 czerwca a 31 lipca i zarejestrowany bilet   przynosi nagrodę! Do wygrania samochód Skoda Karoq, hulajnogi Xiaomi, vouchery do parku wodnego Suntago, roczne abonamenty Unlimited oraz pół miliona innych nagród. Akcja prowadzona jest na stronie www.wygrywakazdykinoman.pl .

Premiery w pierwszych dniach lipca:

Ennio Morricone, twórca muzyki do ponad 500 filmów, to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. Film dokumentalny Ennio jest portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i reżysera Giuseppe Tornatore. To osobista podróż po prywatnym i artystycznym życiu kompozytora, w której towarzyszą widzom wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza.

Yang

Colin Farrell powraca w swojej najlepszej roli od lat w zjawiskowym, czułym i pełnym emocji filmie, który zachwyci fanów takich hitów, jak Ona Spike’a Jonze’a i Ex Machina Alexa Garlanda. ‍ Jake (Farrell) prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną i córką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem. Colinowi Farrellowi partnerują na ekranie Jodie Turner-Smith, oraz Justin H. Nim. Film został nagrodzony podczas Festiwalu Filmowego Sundance.

Minionki: Wejście Gru – premiera nie tylko dla najmłodszych widzów

Kolejna część przygód szalonych, wesołych i wszędobylskich żółtych stworków to najlepsza rozrywka dla każdego. Najmłodsi widzowie dadzą się porwać zabawie i żartom, od których aż gęsto na ekranie, a starsi dodatkowo docenią wyjątkową ścieżkę dźwiękową pełną przebojów w lat 70. oraz dowcipne nawiązania do słynnych amerykańskich przebojów filmowych.  W najnowszej części powraca znany z wcześniejszych filmów Gru – tym razem jako 12 letni chłopiec, zanim stał się panem zła. Mieszka na przedmieściach i pracuje w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto, łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykłą broń i w końcu wykonują pierwsze misje. Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców Vicious 6 usuwa swojego przywódcę, legendarnego wojownika sztuk walki, Gru postanawia zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Jego plany nie udają się, musi więc wykazać się sprytem i oszukuje grupę złoczyńców, stając się ich śmiertelnym wrogiem. Gru decyduje się na ucieczkę, Minionki muszą go uratować, a on w tym czasie odkrywa, że ​​nawet najgorsi z najgorszych potrzebują czasami drobnej pomocy przyjaciół.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu