„Dune: The Sisterhood” z kolejną gwiazdą w obsadzie

W serialu HBO Max Dune: The Sisterhood do Emily Watson i Shirley Henderson dołączy jedna z gwiazd Gry o Tron Indira Varma. Historia koncentrować się będzie na początkach Bene Gesserit. Varma ma wcielić się w rolę cesarzowej Natalii, która zjednoczyła tysiące światów w małżeństwie z cesarzem Corrino.

Dune: The Sisterhood zostanie osadzona w uniwersum Diuny, epickiej serii powieści Franka Herberta i będzie miała miejsce 10 000 lat przed wydarzeniami z książek. Będzie to historia opowiadana oczami zakonu Bene Gesserit. Ta tajemnicza grupa kobiet uzbrojonych w niezwykłe zdolności oraz poddanych ciężkiemu i niebezpiecznemu procesowi szkoleniowemu  przedziera się przez feudalną politykę subtelnie pociągając za sznurki i realizując własne plany, które ostatecznie prowadzą je na enigmatyczną planetę Arrakis i wydarzenia z filmów Diuny Denisa Villeneuve.

Serial podąży za siostrami Harkonnen w walce z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości i  ukaże założenie legendarnej sekty Bene Gesserit. Emma Watson zagra Valyę, a Henderson Tulę Harkonnen. Projekt stworzony, napisany i wyprodukowany zostanie przez Diane Ademu-John, która wraz z Alison Schapker jest również współtwórcą serialu. Producentami wykonawczymi są Schapker, Denis Villeneuve, Jon Spaihts, Scott Z. Burns, Matthew King, John Cameron i Cait Collins, a także Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert w imieniu majątku Franka Herberta.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu