„Demon Slayer” – zwiastun trzeciego sezonu anime

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba to jedno z najpopularniejszych anime ostatnich lat. Przygody Tanjirō i jego siostry Nezuko zachwycają zarówno w postaci animowanej, jak i komiksowej.

Historia zabiera odbiorcę do krainy stylizowanej na średniowieczną Japonię, w której obok ludzi żyją demony żywiące się krwią tych pierwszych. Rodzina nastoletniego Tanjirō pada ofiarą ataku jednego z demonów, a żywcem uchodzi tylko jego siostra, Nezuko. Niestety, dziewczyna staje się jedną z tych krwiożerczych istot. Tanjirō postanawia przywrócić siostrze człowieczeństwo. Po drodze jednak przyjdzie mu zmierzyć się z niejednym zagrożeniem.

Manga Demon Slayer autorstwa Koyoharu Gotōge debiutowała na łamach magazynu Shūkan Shōnen Jump w 2016 roku. Komiksowa przygoda zakończyła się cztery lata później. W Polsce ten tytuł wydaje Waneko. Pierwszy sezon anime ukazał się wiosną 2019 roku, historię kontynuowano w kinowym hicie Demon Slayer: Mugen Train a następnie drugim sezonie, w którym bohaterowie trafiali do „dzielnicy uciech”. Trzeci sezon zabierze nas do wioski mieczników (Swordsmith Village). Data jego premiery nie jest jeszcze znana.

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu