Co dalej z Johnem Wickiem?

0
Od kilku dni na ekranach polskich kin jest wyświetlany nowy film opowiadający o przygodach Johna Wicka. To dość specyficzna produkcja, która stawia na widowiskowe sceny walki i wyrazistych bohaterów. Przyciąga jednak przed ekrany, dlatego powstają jej kolejne części.

Jeśli widzieliście najnowszą, trzecią, odsłonę serii, wiecie, jak się kończy – cliffhangerem. Sugeruje on powstanie czwartej części, jednak twórcy filmu oficjalnie twierdzili, że owszem, mają plan na dalsze obrazy, ale wszystko zależy od tego, jak zostanie odebrany najnowszy film. Teraz już wiemy, że zarobił całkiem pokaźną sumkę.

Co dalej z Johnem Wickiem?
Kadr z filmu „John Wick 3”

Wiemy także, jaką decyzję podjęło Lionsgate o dalszym losie serii. Otóż Keanu Reeves powróci w roli Johna Wicka. Premierę rozdziału czwartego filmu ustalono na 21 maja 2021 roku. Można się było spodziewać akiej decyzji – patrząc na słupki oglądalności trzeciego Johna Wicka.

Warto również przypomnieć, że w produkcji jest serial osadzony w świecie filmu – The Continental. Opowiada o wydarzeniach w hotelu, w którym obowiązuje jedna zasada – na jego terytorium nie wolno nikogo zabić.