CD Projekt dotrzymał słowa. „The Witcher: Monster Slayer” zapowiedziany

Miała być nowa gra z uniwersum Wiedźmina i jest…tylko niekoniecznie taka, na jaką liczyliśmy.

Od dłuższego czasu gracze wypytują włodarzy CD Projekt o powstanie nowej gry z uniwersum Wiedźmina. Zazwyczaj Adam Kiciński zaprzeczał tudzież sugerował że takowa może w przyszłości powstać. Szef spółki mówił także o planach wydania jeszcze jednej gry przed końcem 2021 r.

Najwyraźniej właśnie ją poznaliśmy, gdyż w Sieci pojawił się zwiastun gry zatytułowanej The Witcher: Monster Slayer. Jednakże nie jest to tytuł AAA, a produkcja dedykowana urządzeniom mobilnym przygotowywana przez Spokko – mniejsze studio należące do spółki, które specjalizuje się w tworzeniu gier mobilnych.

Nowy tytuł z uniwersum Andrzej Sapkowskiego powstaje przynajmniej od dwóch lat, gdyż to właśnie wtedy zapowiedziano współprace, której owocem miała być gra mobilna oparta na jednej z marek należących do CD Projekt RED. Teraz już wiemy, że twórcy mieli na myśli The Witcher: Monster Slayer, który jest wiedźmińskim odpowiednikiem Pokemon GO czyli gracze będą otrzymywali informacje o potworach, które będą do wyeliminowania na świeżym powietrzu.

Co ciekawe deweloperzy obiecują, że gra będzie oferować także misje fabularne inspirowane pełnoprawnymi przygodami Geralta z Rivii. Niestety, data premiery na iOS i urządzenia z systemem Android nie została jeszcze ujawniona.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu