„Black Myth: Wu Kong” – pierwszy gameplay intrygującej gry RPG z Chin

Black Myth: Wu Kong to gra, o której mogliście nie słyszeć, a powinniście. Dlatego sprawdźcie 13-minutowy gameplay i trzymajcie rękę na pulsie.

Black Myth: Wu Kong jest tytułem RPG tworzonym przez chińskie studio Game Science. Do tej pory nie była ona nigdzie zapowiadana, ale teraz w sieci pojawił się długi materiał, prezentujący rozgrywkę, i ciężko oderwać od niego wzrok. Chociaż w pierwszej chwili wygląda jak kolejny soulslike zwróćcie uwagę na to, że główny bohater może zmieniać się w cykadę czy goryla, a to pewnie nie jedyna możliwa transformacja.

Niestety na razie wiadomo tylko, że zaprezentowany materiał pochodzi z pre-alfy i działa na silniku Unreal Engine 4, co może być niemałym zaskoczeniem, gdyż już na tym etapie gra wygląda jakby stworzona z myślą o nowej generacji. Aczkolwiek równie dobrze może to być dopracowany render, ukazujący jakość, do której deweloperzy dążą.

Na ten moment wiadomo jednak, ze Black Myth: Wu Kong zadebiutuje na PC i bliżej nieokreślone konsole, lecz nie podano chociażby przybliżonej daty.

ŹródłoIGN
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu