Black Adam kontra superbohaterowie także w IMAX i 4DX

21 października w Cinema City to dzień czterech znakomitych premier. Pierwszym tytułem jest pełna akcji ekranizacja komiksu Black Adam. Na fanów filmów dokumentalnych czeka znakomite, docenione przez krytyków The Silent Twins. Pozytywnie zaskoczy nas polska komedia Bejbis opowiadająca zakręconą historię współczesnej rodziny. Na najmłodszych czekają przygody Kopciuszka i jej przyjaciół w animowanym widowisku Kopciuszek i kamień życia.

Tego dnia także po przerwie powraca do Krakowa IMAX. Największa sala w Cinema City Zakopianka została dostosowana do potrzeb projekcji w tym formacie. Wyposażona jest w panoramiczny ekran, projektor laserowy oraz głośniki zapewniające doskonały przestrzenny dźwięk, dzięki umieszczeniu ich w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie.

Superprodukcja fantasy Black Adam, którą Cinema City pokazywać będzie także w IMAX i 4DX, to spin-off do filmu Shazam!, w której debiutuje kolejny superbohater z uniwersum DC. Widzownie poznają historię tytułowego Black Adama (Dwayn Johnson), który po prawie 5000 lat od otrzymania olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnego uwięzienia – zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. W obsadzie filmu znajdą się również: Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Noah Centineo, Quintessa Swindell oraz Marwan Kenzari.

Bejbis to nowa komedia Andrzeja Saramonowicza. Film opowiada o szczęśliwych małżonkach z długim stażem, którzy wskutek zakrapianej imprezy, doczekają się nieplanowanego kolejnego potomka. Ada (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Mikołaj (Grzegorz Małecki) po 9 miesiącach od upojnej nocy, która zakończyła się urwanym filmem, witają na świecie synka – Janka. Okazuje się to początkiem serii wielu wydarzeń, które niczym wybuchające co chwilę bomby wstrząsają życiem pary. Opieka nad maluchem sprawia, że do dotychczas idealnej relacji zaczyna wkradać się napięcie, brak zrozumienia i zmęczenie. Jakby tego było mało, ich 15-letnia córka Mela (Barbara Papis), niepogodzona z narodzinami brata, zacznie im przysparzać potężnych problemów.

Film The Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej został oparty na nieprawdopodobnej, ale prawdziwej historii i został wyróżniony Złotymi Lwami na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jednej z ról występuje gwiazda Czarnej pantery Letitia Wright. Scenariusz do The Silent Twins powstał na podstawie książki Marjorie Wallace, opowiadającej o jednojajowych bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons. Dziewczyny wiele lat odmawiały werbalnej komunikacji z rodziną, nauczycielami i rówieśnikami tworząc symbiotyczny, choć nie pozbawiony rywalizacji duet. Wewnętrzny świat bohaterek został pokazany z wizualną fantazją. Obrazy i muzyka zajęły miejsce niewypowiedzianych słów.

Oferta Rodzinna w Cinema City

Przygoda dla najmłodszych – Kopciuszek i kamień życia to kolejna animacja w Ofercie Rodzinnej Cinema City. Grupa przyjaciół udaje się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Spotkają na swojej drodze zaczarowaną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że będący ostatnią nadzieją Kamień Życia znajduje się w złych rękach. Ukradła go bowiem mieszkająca na odludziu Królowa Pustyni, która za jego sprawą pragnie zostać najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Czy przyjaźń Kopciuszka i jej przyjaciół okaże się na tyle silna, aby wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody?

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu