Benedict Cumberbatch w ekranizacji wysoko ocenianej powieści

0
Jak donosi Variety, znany z ról w Sherlocku czy Doktorze Strange aktor Benedict Cumberbatch ma wystąpić w nowym serialu, będącym adaptacją wysoko ocenianej, amerykańskiej powieści Thomasa Savage’a.

Książka The Power of the Dog została napisana w westernowskim kilmacie i wydana po raz pierwszy w 1967 roku. Opowiada ona historię dwóch braci – Phila i George’a, właścicieli sporego rancza. Mężczyźni stanowią swoje zupełne przeciwieństwa – jeden inteligentny i elokwentny, drugi – wolno uczący się i poświęcający się pracy.

Benedict Cumberbatch w ekranizacji wysoko ocenianej powieści
Elizabeth Moss

Phil to mściwy sadysta pragnący dominacji, podczas gdy George ma łagodne usposobienie. Bracia dzielą pokój, w którym spali razem od dziecka, przez ostatnie 40 lat. Wszystko się zmienia, gdy George żeni się z młodą wdową, która wprowadza się na ranczo. Wściekły Phil rozpoczyna działania, by tylko kobietę zniszczyć, wykorzystując jej syna, Petera, jako pionek w swojej mściwej grze.

Scenariuszem zajmie się Jane Campion. Benedict Cumberbatch ma wcielić się w rolę sadystycznego brata, z kolei jako żonę George’a, Rose, zobaczymy Elizabeth Moss.

Przedprodukcja ekranizacji The Power of the Dog rozpocznie się jeszcze w tym roku.