„Antoniusz i Kleopatra” z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo 14 maja w wybranych kinach sieci Multikino!

0
Na ekrany Multikina powraca zachwycająca inscenizacja ponadczasowej Szekspirowskiej historii o pasji, władzy i polityce – spektakl Antoniusz i Kleopatra już 14 maja o godz. 19:00.

Inscenizacja dramatu Szekspira – ciągu dalszego Juliusza Cezara –  z wybitnymi rolami Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo zdobyła serca publiczności i zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków nie tylko w Wielkiej Brytanii. Za role w tym spektaklu Okonedo i Fiennes zostali nagrodzeni Evening Standard Theatre Awards – prestiżowymi brytyjskimi nagrodami teatralnymi. Spektakl dużą popularność zdobył również wśród widzów Multikina – dlatego, tuż przed końcem sezonu teatralnych transmisji, powraca na ekrany wybranych kin.

W sztuce Szekspira z 1606 roku z wielką polityką splata się wielka miłość. W historii Antoniusza i Kleopatry dramatopisarz dochował wierności podstawowym faktom historycznym (opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski – m.in. na Żywotach sławnych mężów Plutarcha). Fakty te posłużyły mu jednak – jak zawsze zresztą – do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów. Kluczową postacią okazuje się tu piękna królowa Kleopatra.

„Antoniusz i Kleopatra” z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo 14 maja w wybranych kinach sieci Multikino!
@Multikino

Cezar i jego zabójcy nie żyją (tę część historii Rzymu odmalował Szekspir w dramacie Juliusz Cezar). Rządy sprawuje jedyny ocalały – generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara – Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej. W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny.

Spektakl wyreżyserował Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin w cyklu „NT Live” inscenizacje Człowieka i nadczłowieka (również z Ralphem Fiennesem),  Strategii gołych kawalerów i Wieczoru Trzech Króli.

Antoniusza i Kleopatrę będzie można zobaczyć 14 maja 2019 r. o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Targówek, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround.

Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition, z polskimi napisami.

Czas trwania: 230 minut.
Spektakl dla widzów od 15 roku życia.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl.