„Battlefield 2042” – prezentacja fabuły, specjalisty i rozgrywki

Battlefield 2042 będzie grą posiadającą wyłącznie tryb wieloosobowy, jednak DICE opublikowało film przybliżający fabularne wydarzenia.

22 października zadebiutuje Battlefield 2042 — nowa, wyczekiwana przez fanów odsłona popularnej serii strzelanin pierwszoosobowych. Gra zostanie osadzona w niedalekiej przyszłości, lecz tym razem gracze nie otrzymają kampanii fabularnej.

Mimo to od kilku dni DICE publikowało na stronie internetowej wpisy przybliżające wydarzenia z gry. Miały one przygotować fanów na prezentację krótkometrażowego filmu fabularnego, którego głównym bohaterem jest postać z gry Battlefield 4 – Kimble „Irish”. Graves.

Graj w Battlefield 2042 od 22 października 2021 r. Powraca Kimble „Irish” Graves, znany z Battlefield 4 – już nie jako żołnierz piechoty morskiej, tylko dowódca znanego jako Exodus okrętu Bezpatów. Jest zmuszony do wybrania pomiędzy życiem dwustu uchodźców na statku, a przyszłością wszystkich bezpaństwowców. Poznaj wydarzenia prowadzące do wybuchu wojny totalnej w krótkometrażowym filmie z akcją osadzoną w świecie 2042 roku.

Ponadto ujawniono, że Irish będzie nowym specjalistą dostępnym w grze Battlefield 2042, który potrafi rozstawić odsłony chroniące przed pociskami i ładunkami wybuchowymi, a także obsługuje system strażniczy APS-36 przechwytujący pociski wybuchowe oraz zapewnia sojusznikom pancerz i premie za pokonanych wrogów.

Kimble „Irish” Graves to urodzony przywódca, dowódca specjalistów na pokładzie Exodusu. Pochodzi z Brooklynu w Nowym Jorku, a jego naturalne zdolności przywódcze i bojowe pomagają mu bronić bezpaństwowców. Ten wprawny inżynier, który jako były marine doświadczył okropieństw wojny, oddany jest ochronie zarówno swojej drużyny, jak i tych, którzy nie są w stanie walczyć sami.

Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży, otrzymają legendarną skórkę „Hart bojowy”

Zdjęcie

Ponadto rozpoczęły się zamknięte techniczne testy. W tym czasie wybrane osoby, które podpisały klauzulę poufności mogą przetestować mechaniki gry i znaleźć błędy. Jednak niektórzy nie chcieli się dostosować i w Sieci pojawiły się już trzy materiały z rozgrywki, a także informacje o tym, że system oznaczania wrogów jest podobny do tego, które posiada Battlefield V.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu