„Battlefield 2042” – DICE wraca do przyszłości

DICE oficjalnie zaprezentował zwiastun swojej najnowszej gry. Zobaczcie co oferuje Battlefield 2042.

Battlefield 2042 to nowa odsłona kultowej serii gier FPS, nad którą DICE pracuje od 3 lat. Gra trafi 22 października na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Osoby posiadające abonament EA Play Pro lub zamówienie przedsprzedażowe będą mogły grać od 15 października.  Battlefield 2042 jest dostępny w trzech wersjach.

"Battlefield 2042" - DICE wraca do przyszłości

W dniu premiery gracze będą mogli toczyć pojedynki na 7 mapach stworzonych z myślą o pomieszczeniu 128 osób na konsolach nowej generacji i PC oraz 64 na PlayStation 4 i Xboksie One. Akcja przeniesie fanów do Korei Południowej, Egiptu, Singapuru, Francji, Indii, Kataru i Antarktyki. Ostatnia plansza ma być największą w historii serii.

Co ważne, tym razem twórcy skupili się wyłącznie na rozgrywkach wieloosobowych pomiędzy USA a Rosją, co oznacza, iż tytuł nie będzie posiadał trybu battle royale i tradycyjnej kampanii fabularnej. Jednakże deweloperzy zamierzają nakreślać tło fabularne wraz z premierą kolejnych sezonów.

Gracze chcący sprawdzić swoje umiejętności będą mogli to zrobić w trybie walk ze sztuczną inteligencją. Z kolei dla oddanych fanów serii szykowany jest nowy rodzaj zabawy nazwany Strefą Zagrożenia.

Strefa Zagrożenia – Zupełnie nowy, oparty na drużynach tryb gry, będący współczesną wersją zmagań wieloosobowych. Strefa Zagrożenia ma wyraźne cechy serii Battlefield, ale bardzo różni się od trybów wojny totalnej.

Battlefield 2042 będzie grą rozwijana w systemie live service i w pierwszym roku gracze otrzymają 4 specjalistów i elementy kosmetyczne. Sezony będą zmieniać się co trzy miesiące.

Pierwsze skórki gracze otrzymają za uczestnictwo w otwartych beta testach. Póki co nie wiadomo, kiedy się odbędą, ale według niepotwierdzonych informacji miałby to być 22 lipca, czyli w dniu wydarzenia EA Play Live, na którym zostaną zaprezentowane kolejne szczegóły na temat gry Szwedów.

Battlefield 2042 ponownie odda do dyspozycji 4 klasy postaci, lecz każda będzie miała jednego specjalistę dysponującym unikalnymi zdolnościami. Dla przykładu – drużyna będzie mogła mieć 2 snajperów, ale tylko jeden z nich będzie mógł skorzystać z drona ułatwiającego namierzenie wrogów.

"Battlefield 2042" - DICE wraca do przyszłości

Pełny pokaz rozgrywki zobaczymy już 13 czerwca.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu