„Frostpunk 2” – mroźna apokalipsa powraca

11 bit Studios zaplanowało dziś ogłoszenie kolejnego projektu, którym okazał się Frostpunk 2 – kontynuacja gry z 2018 r.

Aktualnie studio 11 bit studios pracuje nad trzema grami. Pierwszą z nich jest Frostpunk 2, który został właśnie zaprezentowany na pierwszym zwiastunie.

Akcja gry została umieszczona 30 lat po apokaliptycznej śnieżnej burzy. Ziemię wciąż przytłacza niekończący się mróz i surowy, lodowaty klimat. Aktualnie data premiery nie została ujawniona, ale wiadomo że produkcja będzie dostępna na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store.

W następcy Frostpunka gracze ponownie mają za zadanie wcielić się w przywódcę żądnej zasobów metropolii, w której ekspansja i poszukiwanie nowych źródeł władzy jest nieuniknioną rzeczywistością, ale apokaliptyczny świat się zmienił. Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

Jak twierdzi, Jakub Stokalski, Co-Director gry – Frostpunk 2 jest tworzony przez niemal 70 osób.

Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji.

Frostpunk 2 jest pełnoprawną kontynuacją pierwszej części nie tylko od strony fabularnej, ale i gameplayowej.

To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą

Co ciekawe, od dzisiaj do 16 sierpnia pierwszy Frostpunk jest dostępny za darmo na Steamie.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu