„Frostpunk 2” – mroźna apokalipsa powraca

11 bit Studios zaplanowało dziś ogłoszenie kolejnego projektu, którym okazał się Frostpunk 2 – kontynuacja gry z 2018 r.

Aktualnie studio 11 bit studios pracuje nad trzema grami. Pierwszą z nich jest Frostpunk 2, który został właśnie zaprezentowany na pierwszym zwiastunie.

Akcja gry została umieszczona 30 lat po apokaliptycznej śnieżnej burzy. Ziemię wciąż przytłacza niekończący się mróz i surowy, lodowaty klimat. Aktualnie data premiery nie została ujawniona, ale wiadomo że produkcja będzie dostępna na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store.

W następcy Frostpunka gracze ponownie mają za zadanie wcielić się w przywódcę żądnej zasobów metropolii, w której ekspansja i poszukiwanie nowych źródeł władzy jest nieuniknioną rzeczywistością, ale apokaliptyczny świat się zmienił. Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

Jak twierdzi, Jakub Stokalski, Co-Director gry – Frostpunk 2 jest tworzony przez niemal 70 osób.

Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji.

Frostpunk 2 jest pełnoprawną kontynuacją pierwszej części nie tylko od strony fabularnej, ale i gameplayowej.

To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą

Co ciekawe, od dzisiaj do 16 sierpnia pierwszy Frostpunk jest dostępny za darmo na Steamie.

Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu