„Antoniusz i Kleopatra” już 4 kwietnia w wybranych kinach sieci Multikino

0
Zachwycająca inscenizacja ponadczasowej Szekspirowskiej historii o pasji, władzy i  polityce, czyli Antoniusz i Kleopatra z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo już jutro na ekranach wybranych kin sieci Multikino.

„Antoniusz i Kleopatra” już 4 kwietnia w wybranych kinach sieci MultikinoInscenizacja dramatu Szekspira – ciągu dalszego Juliusza Cezara – z wybitnymi rolami Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo zdobyła serca publiczności i zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków nie tylko w Wielkiej Brytanii. Za role w tym spektaklu Okonedo i Fiennes zostali nagrodzeni Evening Standard Theatre Awards – prestiżowymi brytyjskimi nagrodami teatralnymi. Teraz spektakl można zobaczyć w Multikinie.

W sztuce Szekspira z 1606 roku z wielką polityką splata się wielka miłość. W historii Antoniusza i Kleopatry dramatopisarz dochował wierności podstawowym faktom historycznym (opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski – m.in. na Żywotach sławnych mężów Plutarcha). Fakty te posłużyły mu jednak – jak zawsze zresztą – do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów. Kluczową postacią okazuje się tu piękna królowa Kleopatra. Cezar i jego zabójcy nie żyją (tę część historii Rzymu odmalował Szekspir w dramacie Juliusz Cezar). Rządy sprawuje jedyny ocalały – generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara – Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej. W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny.

„Antoniusz i Kleopatra” już 4 kwietnia w wybranych kinach sieci Multikino

Spektakl wyreżyserował Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin w cyklu „NT Live” inscenizacje Człowieka i nadczłowieka (również z Ralphem Fiennesem), Strategii gołych kawalerów i Wieczoru Trzech Króli.

Sztukę zobaczymy 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Targówek, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.

Przedstawienie z polskimi napisami.

Czas trwania: 230 minut.

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.


Źródło: Informacja prasowa