Nowa powieść Sarah J. Maas

0
Sarah J. Maas to obecnie jedna z najbardziej poczytnych zagranicznych pisarek. Także w Polsce Uroboros wydaje pozycje tej autorki, niebawem ukaże się ostatni tom jej serii Szklany tron, zostanie on rozbity na dwie części, o czym informowaliśmy was we wcześniejszym newsie.

Nowa powieść Sarah J. MaasSarah nie pozwoli jednak swoim fanom tęsknić za jej powieściami. 25 stycznia 2020 roku, czyli za niecały rok, na amerykańskim rynku księgarskim pojawi się kolejna książka pisarki. Jej tytuł będzie brzmieć House of Earth and Blood. Powieść będzie częścią nowej serii – Crescent City.

I tym razem Maas wykorzysta w swojej pozycji motyw Fae – główna bohaterka historii, Bryce Quinlan, jest bowiem w połowie Fae, a w połowie człowiekiem. Brzmi znajomo?

Bryce Quinlan , pół Fae, pół człowiek, kocha swoje życie. W dzień pracuje dla handlarza antyków, sprzedając mało legalne magiczne artefakty, a nocą imprezuje razem z przyjaciółmi, delektując się każdą przyjemnością jaką Lunathion – znane również jako Crescent City – ma do zaoferowania. Jednak wszystko zmienia się, gdy dochodzi do brutalnego morderstwa – również świat Bryce.

Dwa lata później jej praca jawi się jako ślepa uliczka, dziewczyna poszukuje jedynie błogiego zapomnienia w najbardziej znanych klubach nocnych miasta. Jednak kiedy morderca atakuje ponownie, Bryce zostaje wciągnięta w śledztwo u boku niesławnego upadłego anioła, którego brutalna przeszłość prześladuje go na każdym kroku.

Hunt Athalar, osobisty zabójca Archaniołów, nie chce mieć nic wspólnego z Bryce Quinlan, choć otrzymał rozkaz, aby ją chronić. Dziewczyna uosabia  wszystko, przeciwko czemu Athalar kiedyś się zbuntował. Co więcej, wydaje się być bardziej zainteresowana imprezowaniem niż dochodzeniem w sprawie morderstwa. Ale anioł szybko zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, iż Bryce ma o wiele więcej do zaoferowania niż może się wydawać i że jednak będzie musiał znaleźć sposób na współpracę z nią, jeżeli faktycznie chcą odkryć prawdę.

Gdy Bryce i Hunt rywalizują, kto pierwszy rozwiąże tajemnicę, nie wiedząc, że pod miastem przebiegają pewne nici, brną przez cały kontynent, aż do najciemniejszych zakamarków Hel, gdzie rzeczy, które od lat były w uśpieniu, zaczynają się przebudzać.


Źródło: goodreads.com
Grafika: goodreads.com