AMC tworzy nowy serial na podstawie prozy Stephena Kinga

0
Dzień bez wieści o kolejnej ekranizacji książki autorstwa Stephena Kinga dniem straconym. Niedawno pisaliśmy, że powstanie serial na postawie pozycji pod tytułem Historia Lisey, a teraz AMC wzięło na tapet kolejny utwór pisarza.

Tym razem chodzi o książkę, którą King napisał ze swoim synem – Owenem. Jeśli znacie twórczość obu panów, możecie się domyślać, iż chodzi o pozycję Sleeping Beauties, u nas ukazała się ona pod tytułem Śpiące królewny. Powieść otrzymała sporo pozytywnych opinii, zarówno od czytelników, jak i krytyków literackich.

Wieść niesie, że za scenariusz do pilota serialu będzie odpowiedzialny sam Owen. Obecnie wiadomo tylko tyle, że telewizyjna produkcja ma być połączeniem Opowieści podręcznej i Stranger Things.

AMC tworzy nowy serial na podstawie prozy Stephena Kinga

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść „Śpiące królewny” to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna*.


Źródło: screenrant.com
Grafika polskiej książki: Prószyński i S-ka
* opis informacja Prószyński i S-ka