Powstanie kolejny serial na podstawie powieści Stephena Kinga

0
Apple stworzy serial limitowany na podstawie powieści Stephena Kinga. Chodzi o książkę zatytułowaną Historia Lisey z 2006 roku. Wiemy, kto wcieli się w główną rolę.

Jak podaje The Hollywood Reporter, serial będzie składał się z 8 odcinków. Główną rolę zagra Julianne Moore (Gloria Bell, Motyl Still Alice). Producentem wykonawczym został J.J. Abrams, a sam Stephen King napisze wszystkie odcinki. Panowie już wcześniej współpracowali przy 11.22.63 i Castle Rock.

Powstanie kolejny serial na podstawie powieści Stephena Kinga
Julianne Moore | Stephen King | J.J. Abrams

Oficjalny opis książki brzmi następująco: Minęły dwa lata od śmierci Scotta, męża Lisey Debusher Landon. Ich trwający 25 lat związek spajało głębokie, bardzo intymne uczucie. Scott – sławny i nagradzany pisarz, autor bestsellerów, był wyjątkowym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od męża o krwawych źródłach jego twórczości i odwiedziła Księżyc Boo’ya, na który często uciekał. To miejsce w równym stopniu przerażało jak i koiło udręczony wspomnieniami umysł pisarza, a zarazem było źródłem inspiracji. Teraz nadszedł czas by Lisey ponownie udała się na Księzyc Boo’ya i stawiła czoła szaleństwu i demonom, które brutalnie wdarły się do jej świata i rodziny. Zwykłe porządkowanie dokumentów po zmarłym mężu przez wdowę, staje się podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia Scott Landon.

Więcej szczegółów odnośnie samego serialu nie podano.


Źródło: Hollywood Reporter