„Ambulans” w IMAX, „Inni ludzie” i „Za duży na bajki” – głośne premiery w Cinema City

Trzy doskonałe premiery czekają na widzów od 18 marca w Cinema City. Na ekrany wchodzą polski dramat Inni ludzie, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej, thriller Ambulans z cenionym Jake’em Gyllenhaalem (jako widowisko akcji pojawi się także na ekranach IMAX) oraz familijny polski film Za duży na bajki, w którym popisowe role zagrali młodzi aktorzy. Wystartowała także sprzedaż biletów na Morbiusa, który pokazywany będzie także w IMAX, 4DX i ScreenX.

Film oparty na powieści Doroty Masłowskiej wzbudzał spore zainteresowanie. Doskonała literatura i rzeczywistość wielkomiejskich bohaterów, którzy lata młodości powoli mają za sobą, wkraczając w świat dorosłych problemów, relacji i szukania sensu życia budzą ciekawość także teraz, gdy nasza codzienność została wywrócona do góry nogami. Inni ludzie w reżyserii Aleksandry Terpińskiej (nagrodzona Złotym Orłem na festiwalu w Gdyni za najlepszy debiut reżyserski lub drugi film) są hipnotyzującą opowieścią o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Sebastian Fabijański).

Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler, nagrodzony Złotym Orłem na festiwalu w Gdyni za najlepszą pierwszoplanową rolę męską) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi. Warto obejrzeć film także po to, aby sprawdzić, czy życie pokazane na ekranie to lustrzane odbicie nas, widzów.

Miłośników spektakularnych wizualnie filmów akcji, które trzymają w napięciu do ostatniej sekundy, ucieszy wchodzący na ekrany widowiskowy Ambulans, pokazujący historię braci, którzy napadają na bank i tym samym w ciągu jednego dnia zmieniają swój los na zawsze. W thrillerze Michaela Baya, weteran Will Sharp (w tej roli zdobywca nagrody Emmy, Yahya Abdul-Mateen II) potrzebując pieniędzy na pokrycie rachunków medycznych swojej żony prosi o pomoc jedyną osobę, której właśnie nie powinien o to prosić. Zwraca się do przyrodniego brata (w tej roli nominowany do Oscara Jake Gyllenhaal). I to jest początek kłopotów. Film pokazywany będzie także w formacie IMAX.

Familijny przebój kinowy

W polskim filmie Za duży na bajki życie dziesięciolatka, e-sportowca Waldka, nie jest proste, choć ma on jasno określony plan na przyszłość. Stara się go realizować, mając wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy. Wszystko zmienia się, gdy pojawia się ciotka Mariolka. Od tej pory życie Waldka będzie musiało nabrać nieco innego tempa. Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało – dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Młodzi bohaterowie filmu nie mają łatwo. W role Waldka, Staszka i Delfiny wcieliły się wschodzące gwiazdy ekranu: Maciek Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a towarzyszą im Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka i Dorota Kolak. Film wyreżyserował Kristoffer Rus.

Tych, którzy czekają na premierę Zaginionego miasta, komedii romantycznej i filmu akcji w jednym, Cinema City zaprasza na specjalne wydarzenie 22 marca. W ramach Ladies Night kilkanaście dni przed premierą będzie można zobaczyć film z gwiazdorską obsadą: Sandrą Bullock, Channingiem Tatumem, Danielem Radcliffe’m oraz Bradem Pittem. Na uczestniczki i uczestników wydarzenia czekać będą także upominki, konkursy z nagrodami oraz bezalkoholowy welcome drink.

Ruszyła sprzedaż biletów na Morbiusa.

Cinema City rozpoczęło sprzedaż biletów na wyczekiwany przebój filmowy Morbius. W superprodukcji o enigmatycznym antybohaterze Michaelu Morbiusie, wystąpi w roli tytułowej Jared Leto. Film pokazywany będzie także we wszystkich formatach Cinema City – IMAX, 4DX oraz ScreenX.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Aby ułatwić udział w seansach Cinema City oferuje swoim widzom bezpłatne konto My Cinema City, które upraszcza i przyspiesza rezerwacje biletów. Konto pozwala zapamiętać ulubione miejsca w salach kinowych oraz umożliwia dodanie karty płatniczej, pozwalając na błyskawiczne płatności za seanse, bez tracenia czasu w kolejkach.  Aby stać się użytkownikiem My Cinema City wystarczy utworzyć konto na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu