“Afera” zwiastuje drugi album Ereles

0
Ereles to zespół byłych muzyków Kabanos, którzy nowym utworem zapowiadają drugi album.

Ereles to zespół, który w 2016 r. założył Arkadiusz “Lodzia” Grochowski. Wcześniej był gitarzystą grupy Kabanos, lecz ta w 2018 r. zawiesiła działalność. To pozwoliło muzykowi w pełni skupić się na nowej kapeli, w skład której wchodzą: Damian “Fons” Biernacki (bas) i Marcin “Wicia” Dudzicki (perkusja).

Tuż po północy do Sieci trafił singiel Afera, który zwiastuje następcę debiutu z 2018 r. zatytułowanego Krok Odwagi. Jest to bezkompromisowy, energiczny i skoczny numer utrzymany w stylistyce punk rocka, dlatego warstwa tekstowa jest bardzo prosta i minimalistyczna. Jak twierdzą muzycy:

Zależało nam na zachowaniu punk-rockowego klimatu, idealnego na koncertowe szaleństwo, pogo, czy jakiekolwiek inne formy ekspresji „niespokojnych nóg”. Dodaliśmy tu trochę świeżości, w postaci bridge’a w innym tempie oraz elementy zaskoczenia, pauzy.

Chcieliśmy, by w tym klimacie muzycznym, tekst dopełniał wszystko wykrzyczanym, dobitnym, skandującym sposobem wypowiedzi. Od lat słyszymy w mediach o jakiś aferach, czy korupcjach, nie tylko w Polsce. Temat występuje na całym globie, dlatego w tak mocno skondensowanym zdaniu, zawiera się cała ponadczasowość tego przekazu. Afery były, są i z pewnością będą na świecie.

Afera jest obecnie dostępna na Spotify, jednak doczeka się teledysku, który będzie można obejrzeć na Youtube. Premiera jeszcze nienazwanego, drugiego albumu zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.