Znane nazwiska w obsadzie filmu Ridleya Scotta „The Last Duel”

0
Film Ostatni pojedynek (ang. The Last Duel) powstaje na podstawie książki Erica Jagera The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France. W obsadzie zobaczymy znany duet aktorów.

Jak podaje portal Deadline, Ben Affleck (Triple Frontier) i Matt Damon (Jason Bourne) ponownie spotkają się na wielkim ekranie. Laureaci wspólnego Oscara za scenariusz Buntownika z wyboru Gusa Van Santa wystąpią wspólnie w filmie Ridleya Scotta The Last Duel.

Affleck i Damon wspólnie napiszą także scenariusz, wraz z Nicole Holofcener, nominowaną do nagrody Akademii za Can You Ever Forgive Me?.

Znane nazwiska w obsadzie filmu Ridleya Scotta "The Last Duel"
Matt Damon i Ben Affleck

Film opowie historię rycerza, Jeana de Carrougesia, który po powrocie z wojny w Szwecji odkrywa, że jego żona Marguerite została zgwałcona przez jego przyjaciela, Jacquesa LeGrisa. Jean udaje się więc na audiencję do króla Karola VI. Jego doradcy zarządzają rozstrzygnięcie sporu poprzez pojedynek na śmierć i życie. Stawka jest wysoka – w przypadku przegranej Jeana, uniewinniony Jacques będzie mógł uśmiercić również kobietę.