Wygraj książkę „Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia” [ZAKOŃCZONY]

-

Dziś przygotowaliśmy dla was nowy konkurs! Tym razem do wygrania są aż 2 egzemplarze książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia autorstwa Chloe Gong, będącej kontynuacją bestsellerowej powieści These Violent Delights. Gwałtowne pasje.

Popbookownik objął książkę swoim patronatem.


Our Violent Ends.Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa,
podobnie jak miłość Romea i Julii.

Jest rok 1927, a Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.

Juliette poświęciła swój związek z Romą i jest teraz całkowicie oddana swojej misji. Wystarczy jeden fałszywy krok, a kuzyn Juliette zajmie jej miejsce jako następca bossa Szkarłatnego Gangu. Jednocześnie Roma pragnie śmierci Juliette,  która według niego zabiła z zimną krwią jego najlepszego przyjaciela. Gdyby tylko Juliette naprawdę była winna zarzucanego jej czynu, łatwiej byłoby jej znosić tę nienawiść…

Roma nadal jest pogrążony w żałobie po śmierci Marshalla, a Benedikt praktycznie przestał się do niego odzywać. Roma jest zdeterminowany, aby wszystko naprawić, nawet jeśli to oznacza, że musi w zemście zabić dziewczynę, którą kocha w takim samym stopniu, co nienawidzi.

Szanghaj jest na krawędzi upadku; nacjonaliści zdobywają coraz większą władzę, z każdym dniem rozchodzą się nowe plotki o wojnie domowej, zaś gangom zagraża całkowita zagłada.

Roma i Juliette kolejny raz muszą odłożyć na bok własne emocje i wspólnie zmierzyć się z potworami oraz politycznymi intrygami. Okazuje się, że ich wzajemne uczucia wciąż żyją i nie tak łatwo o nich zapomnieć.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jaguar, mamy dla was 2 egzemplarze książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia autorstwa Chloe Gong.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe:

Która klasyczna historia miłosna jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Wygrywają dwa najbardziej kreatywne zgłoszenia, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autora.

Autorzy zwycięskich zgłoszeń otrzymają po jednym egzemplarzu książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2022, do godziny 23:59.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem, co stanowi warunek wzięcia udziału w konkursie.

REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Jaguar.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 15 listopada 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule KONKURS OUR VIOLENT ENDS, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającej odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych zgłoszeń e-mailowych zostanie wręczona nagroda w postaci jednego egzemplarza książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia.
 9. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzyma on wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na jego zgłoszenie konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 13. Nagrody stanowią: 2 x książka Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia.
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim, ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6 niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

ZWYCIĘSKIE KOMENTARZE:

Pewnie większość osób biorących udział w tym konkursie pomyśli o dziele Szekspira pt.: “Romeo i Julia”.  Myślę, że ci, którzy są zainteresowani serią “These Violent Delights. Gwałtowne pasje” lubią tę dramatyczną historię o zakazanej miłości. Ten wątek w połączeniu z fantastyką to iście wybuchowa mieszanka.

Ja, natomiast jako tegoroczna maturzystka uznałam, że warto wziąć pod lupę “Maturalny klasyk” bądź ulubioną lekturę egzaminatorów…

“Lalka” Bolesława Prusa, czyli polski, pozytywistyczny utwór, osadzony w latach 80 XIX wieku.
Zawiera wiele wątków, które uratowały niejedną rozprawkę podczas egzaminy dojrzałości.
Skomplikowane uczucia, nieodwzajemniona miłość, presja społeczeństwa oraz wielkie oczekiwania i poszukiwanie ideału. Wszystko to zawarte w dwóch  grubych tomach przez co niełatwo podsumować relację bohaterów w kilku prostych zdaniach.
Skupię się jednak na wątku miłosnym dwójki głównych bohaterów, tj. Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej.

“Lalka” nie musi kojarzyć się wyłącznie z dramatem i rozczarowaniem.
Jednym z ciekawszych momentów jest ten, gdy kupiec Wokulski zauważa Izabelę Łęcką w teatrze. Wie, że ona jest Tą jedną, ponieważ nigdy czegoś podobnego nie czuł w całym swoim życiu do żadnej kobiety.
Mnie osobiście podobało się w tej historii pokazanie tego jak miłość potrafi wpłynąć na drugiego człowieka. Wokulski, który jest w szoku kiedy zdaje sobie sprawę, że w danej chwili nie myśli o pannie Izabeli. Następnie znowu o niej myśli i zastanawia się nad tym kiedy znowu się z nią zobaczy.
Obserwujemy to jak Stanisław “toczy walkę” by wniknąć do świata arystokracji po to by zbliżyć do Izabeli.

Bolesław Prus pokazuje, że człowiek nie jest w stanie wybrać sobie osoby, w której się zakocha. Miłość nie jest łatwa ani prosta. Czasem nawet możemy trafić w życiu na nieodpowiednią osobę, którą obdarzymy silnym uczuciem i której oddamy swoje serce.

 

Moją ulubioną historią miłosną jest ta z książki Jane Austen „Rozważna i romantyczna”, a mój ulubiony wątek to związek między Pułkownikiem Brandona i Marianną. Od początku kibicowałam Brandonowi. Melancholijny i małomówny, nie jest on szczytem romantycznego bohatera którego wyobraża sobie Marianna i którego widzi w Willoughy. Jest jednak człowiekiem honorowy, lojalnym i życzliwym. To jak trwa w swej miłości do Marianny i pozostaje przy niej nawet w czasie jej choroby jest dla mnie bardzo wzruszające. Marianna potrzebuje trochę czasu by dorosnąć i zrozumieć, że prawdziwa miłość to nie tylko romantyczne uniesienia. Myślę że potrzebowała kogoś statecznego i doświadczanego by znaleźć równowagę w swoim życiu. Tak samo Brandon potrzebował kogoś takiego jak Marianna, radosnego i żywiołowego, by móc znów cieszyć się życiem. Znajduję dużo komfortu w ich historii.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu