Wygraj książkę „Czarny flaming” [ZAKOŃCZONY]

-

Z okazji premiery książki Czarny flaming zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie! Tym razem, wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka, przygotowaliśmy zabawę, w której do wygrania jest książka Czarny Flaming. Tytuł ten został nagrodzony najważniejszą nagrodą literacką środowiska Queer – Stonewall Book Award.

Wygraj książkę "Czarny flaming" [ZAKOŃCZONY]Michael już jako małe dziecko wie, że nie jest taki jak inni chłopcy. Ma tylko mamę (tata nie chce porozmawiać z nim nawet przez telefon), jego rodzice to imigranci pochodzący z zupełnie różnych kultur, a on sam od samochodów woli zabawę z koleżankami lalkami Barbie. A to tylko początek trwających lata poszukiwań własnej tożsamości i miejsca w świecie, wypełnionych porażkami i sukcesami, miłościami i odrzuceniami, a także odkrywaniem pełnego kolorów świata drag.

Opis pochodzi od wydawcy.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka, mamy dla was dwa egzemplarze książki Czarny Flaming autorstwa Dean Atta.

Konkurs został zakończony, a zwycięzcy wyłonieni.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

jakie cechy powinien mieć bohater idealny – odpowiedź uzasadnij.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrywają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Autorzy zwycięskich komentarzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Czarny FlamingNa wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 30 września 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci książki Czarny flaming.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 11. Nagrody stanowią: 2 x książka Czarny Flaming.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Prószyński Media Sp. z o.o.. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane i przekazane Prószyński Media Sp. z o.o. jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

16 komentarzy

 1. W moim odczuciu bohater idealny powinien być przede wszystkim wyrazisty. To, czy jest pozytywną czy negatywną postacią, nie ma dla mnie absolutnie znaczenia. To musi być ktoś, kto będzie „siedział” w mojej głowie przez długi czas po przeczytaniu książki. Ktoś, kto sprawi, że sama zacznę wyobrażać sobie jego dalsze losy. Dla mnie takimi bohaterami z pewnością są Hania i Johann z książki pt. „Narzeczona nazisty”. Mam nadzieję, że Barbara Wysoczańska napisze kiedyś kontynuację ich losów. Pół roku temu skończyłam czytać tę książkę i nie ma dnia, abym nie myślała o tej dwójce 😉

  Akceptuję regulamin

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody przez wydawnictwo, na adres redakcja@popbookownik.pl. Wydawnictwo wysyła książkę.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać FLAMING.

 2. Lord Raglan wyróżnił 22 cechy charakterystyczne indo-europejskiego mitu bohaterskiego, które nazwał monomitem. Cóż więcej mogę dodać? Zdecydowana większość tych elementów nadaje bohaterowi estymy, tajemniczości i wiele sympatii. Zresztą sami sprawdźcie: wybierzcie swojego ulubionego bohatera fantasy i policzcie, ile punktów się zgadza:

  Matka bohatera jest dziewicą pochodzącą z królewskiego rodu.
  Ojciec bohatera jest królem.
  Ojciec jest krewnym matki.
  Poczęcie bohatera następuje w dziwnych okolicznościach (Otto Rank wskazywał przede wszystkim na jakiegoś rodzaju trudność związaną z poczęciem).
  Bohater jest uważany za syna boga (adoptowanego lub naturalnego).
  Ktoś próbuje zabić bohatera gdy jest dzieckiem.
  Bohater, jako dziecko, zostaje odesłany do dalekiego kraju.
  Bohater jest wychowany przez przybranych rodziców.
  Dalsze szczegóły dzieciństwa są w legendzie pominięte.
  Bohater powraca do swego królestwa.
  Bohater zwycięża króla, olbrzyma, smoka lub dziką bestię.
  Bohater żeni się z księżniczką (najczęściej córką swego poprzednika).
  Bohater zostaje królem.
  Przez pewien czas jego rządy są spokojne.
  Bohater zmienia prawa.
  Bohater traci łaskę swych poddanych lub bogów.
  Bohater traci tron i swoje miasto.
  Bohater ginie w tajemniczych okolicznościach.
  Bohater ginie na wzgórzu.
  Jeśli bohater ma dzieci, to nie obejmują one po nim tronu.
  Ciało bohatera nie zostaje pochowane w ziemi.
  Bohater ma przynajmniej jeden grobowiec.

  To właśnie można uznać za cechy bohatera idealnego. 🙂

 3. Przeczytałam w swoim życiu już trochę różnych książek, dzięki czemu spotkałam się z całą masą bohaterów mających cechy różne począwszy od tych widocznych dla oka i tych dla niego ukrytych.
  Określenie „idealnego bohatera książkowego” jest dla mnie bardzo ciężkie, ponieważ lubię różnych bohaterów w zależności od świata, w którym żyją. Połączenie tych wszystkich cech w jedno stworzyłoby postać, która w przeciągu paru chwil mogłaby mieć kilka twarzy. Prawdą jest, że możemy też rzucać cechy, które najbardziej odpowiadają naszym wartością, tak aby nasz bohater idealny był w oczach innych kimś „wartym naśladownictwa” (a może kimś kim my skrycie byśmy chcieli być). Warto też dodać, że określony typ bohatera nie sprawdzi się w każdej książce, ani by nie pasował i szybko by się znudził.
  Zwracając na to wszystko uwagę sporządziłam przepis na „idealnego bohatera”:
  1. Ludzie nie są idealni, posiadają wady jak i zalety – pozwól, aby postać też je miała, dzięki czemu łatwiej się ją polubi.
  2. Historia jest ważna, prowadzi do tego kim jesteśmy w teraźniejszości, więc fajnie byłoby poznać czynniki, które doprowadziły do tego, dlaczego bohater jest jaki jest – finalne na tym polega poznanie, prawda?
  3. Wyróżnij go czymś, pozwoli to na dłużej trzymać go w naszej pamięci.
  4. Pamiętaj o rozwoju bohatera – w życiu wszystko jest elementem dynamicznym, a nie stałym.
  5. Wpasuj bohatera w fabułę, protagonista albo antagonista, nieważne – ważne, by zgrywał się z klimatem.
  Cytat Jay’a Kristoff’a: „niebo daje nam tylko jedno życie, ale dzięki książkom przeżywamy ich tysiące” bardzo pasuje mi do tego, że idealny bohater może być różny. W końcu dlaczego nie przeżyć w jednym tygodniu ataku zombie jako płochliwa nastolatka i okraść najlepiej strzeżony bank w Ameryce będąc poszukiwanym skazańcem?

  Akceptuję regulamin i życzę miłego dnia!

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody przez wydawnictwo, na adres redakcja@popbookownik.pl. Wydawnictwo wysyła książkę.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać FLAMING.

 4. Przeczytałam w swoim życiu już trochę różnych książek, dzięki czemu spotkałam się z całą masą bohaterów mających cechy różne począwszy od tych widocznych dla oka i tych dla niego ukrytych.
  Określenie „idealnego bohatera książkowego” jest dla mnie bardzo ciężkie, ponieważ lubię różnych bohaterów w zależności od świata, w którym żyją. Połączenie tych wszystkich cech w jedno stworzyłoby postać, która w przeciągu paru chwil mogłaby mieć kilka twarzy. Prawdą jest, że możemy też rzucać cechy, które najbardziej odpowiadają naszym wartością, tak aby nasz bohater idealny był w oczach innych kimś „wartym naśladownictwa” (a może kimś kim my skrycie byśmy chcieli być). Warto też dodać, że określony typ bohatera nie sprawdzi się w każdej książce, ani by nie pasował i szybko by się znudził.
  Zwracając na to wszystko uwagę sporządziłam przepis na „idealnego bohatera”:
  1. Ludzie nie są idealni, posiadają wady jak i zalety – pozwól, aby postać też je miała, dzięki czemu łatwiej się ją polubi.
  2. Historia jest ważna, prowadzi do tego kim jesteśmy w teraźniejszości, więc fajnie byłoby poznać czynniki, które doprowadziły do tego, dlaczego bohater jest jaki jest – finalne na tym polega poznanie, prawda?
  3. Wyróżnij go czymś, pozwoli to na dłużej trzymać go w naszej pamięci.
  4. Pamiętaj o rozwoju bohatera – w życiu wszystko jest elementem dynamicznym, a nie stałym.
  5. Wpasuj bohatera w fabułę, protagonista albo antagonista, nieważne – ważne, by zgrywał się z klimatem.
  Cytat Jay’a Kristoff’a: „niebo daje nam tylko jedno życie, ale dzięki książkom przeżywamy ich tysiące” bardzo pasuje mi do tego, że idealny bohater może być różny. W końcu dlaczego nie przeżyć w jednym tygodniu ataku zombie jako płochliwa nastolatka i okraść najlepiej strzeżony bank w Ameryce będąc poszukiwanym skazańcem?

 5. Można wymienić wiele cech idealnego bohatera. Jednak dla mnie idealny bohater to przede wszystkim ktoś kto potrafi wziąć na swoje barki ciężar porażki, jeśli taka nastąpi. Takie postępowanie uczy czytelnika, ma pewien morał.

  Akceptuję regulamin

 6. Bohater idealny powinien dać się lubić, nawet jeśli jest zły do szpiku kości 😉 Powinien być na swój sposób wyjątkowy, mieć słabe jak i mocne strony i wyrazisty charakter. Posiadać humor, szalone pomysły i wprawiać w zdumienie, a więc być po części nieprzewidywalny! Idealny bohater powinien mieć asa w rękawie, skrywać jakąś tajemnicę i sprawiać, że chcielibyśmy przeczytać kolejną powieść z jego udziałem 🙂

  Akceptuję regulamin

 7. Idealny bohater musi być przede wszystkim oryginalny! A resztę, to on sobie dogra sam. Jeśli ubiera się w róż, to jest to róż niedostępny nikomu innemu. Jeśli mówi coś zabawnego, to jest to humor, który nie słyszy się na ulicy, nie powtarza znanych już żarcików. Jeśli dzieją się jakieś wydarzenia, to on nie wybiera utartych ścieżek rozwiązań, tylko tworzy własne. Stanowi eksperyment sam w sobie, nieco odchodząc od woli autora (albo przynajmniej tak się będzie zdawać czytelnikowi). Taki właśnie powinien być według mnie idealny bohater.

  Akceptuję regulamin

 8. Idealny bohater cechuje się dla nie przede wszystkim jedną zaletą, jest po prostu „życiowy”. Nie szukam w postaci tego, żeby była super mądra, super silna, błyskotliwa, zabawna, żeby była, jak to często bywa, kimś niezwykłym ot tak nagle, a była niby nikim. Szara myszka, która nagle zawróciła w głowie szkolnemu badboyowi czy innej ważnej osobie.
  Cenię sobie bohatera, któremu też coś nie wychodzi, a przy tym ponosi negatywne konsekwencje, a nie wszystko na korzyść rozwiązuje się. Bohater, który ma chwilę słabości, ale też nie jest ciągle głupi, bo to nie tak, że cały czas ma się zawodzić w życiu. Bohater, który np. Jeśli jest chory to nie dostaje nagle cudownego uzdrowienia, a umiera jeśli taka jest choroba. Po prostu bohater, z którym mogłabym się utożsamiać w realnym świecie, który miałby życie jak każdy z nas, wzloty i upadki, gdzie nie wszystko ostatecznie wychodzi na dobre, a nie bohatera, który jest niczym przysłowiowy książę z bajki, który i tak dopnie swego.

  Akceptuję regulamin

 9. Bohater idealny powinien potrafić kontrolować swoje życie, być indywidualnością.
  Powinien być prawdziwy, o głębokiej osobowości, jasnej tożsamości, pełen emocji, lęku i fantazji. Ambitny, wyzwolony i samowystarczalny. Jest pewna „niepisana granica”, której nie powinien przekraczać. Powinien precyzyjnie wyrażać swoje myśli, nie dominować, nie wykazywać wrogości wobec płci przeciwnej, nie być „stereotypem”. Musi to być istota wyjątkowa, z ponadprzeciętnymi zdolnościami, ale też z odrobiną szaleństwa. Czuć potrzebę ratowania innych, a siłę czerpać ze swojej inteligencji i wrażliwości. Idealny bohater to determinacja, inteligencja oraz strach, ale i odwaga, by go przezwyciężyć. Zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń i porażek, ale nie okazuje słabości.
  Potrafi „wziąć się w garść”, i działać jak profesjonalista.

  „Akceptuję regulamin.”

 10. Każdy może inaczej rozumieć bohatera idealnego. Musi to być człowiek o wielu twarzach. Ktoś, kto zainteresuje swoim zachowanie, swoimi ideami. Bohater taki musi wciągać czytelnika swoją postawą. Jego działania muszą przede wszystkim mieć założony cel, którego ten bohater będzie się trzymał do samego końca. Bohater idealny to zazwyczaj ktoś kim chcielibyśmy być My sami. Z taką postacią identyfikujemy się. Bohater idealny powinien być inspiracją, motywem do działania dla Nas samych.

  “Akceptuję regulamin”

 11. Bohater idealny to bohater o wielu twarzach. Potrafiący zaskoczyć, zmienić kierunek działania, być nie do końca taki, jak wszyscy z założenia myślą. Bohater idealny nie musi mieć wcale dużo za uszami, ale ważne, aby umiał wciągnąć widza swoją tajemniczą osobowością. To postać słodko-gorzka, której widz nie może być do końca pewien. Tylko w ten sposób publiczność nie zasypia w kinie, a z przejęciem znosi kinową przerwę na reklamy. 🙂

  „Akceptuję regulamin.”

 12. Bohater idealny MUSI być nieprzewidywalny. MUSI grać na naszych emocjach, trzymać w napięciu, zaskakiwać wyborami… MUSI też być elokwentny- uwielbiam, kiedy bohaterowie moich lektur używają specyficznych, inteligentnych, ciętych ripost. Często je zapamiętuję i dostają dalsze życie w moich rozmowach.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu