Wygraj książkę „Aru Shah i Pieśń Śmierci” Roshani Chokshi [ZAKOŃCZONY]

-

Autorka książki Roshani Chokshi po roku wraca z kontynuacją przygód w drugim tomie serii Kroniki Pandawów zatytułowanej Aru Shah i pieśń śmierci. Jesteście ciekawi, co jeszcze czeka główną bohaterkę?

Wraz z Wydawnictwem Galeria Książki przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać Aru Shah i pieśń śmierci i poznać dalszy ciąg przygód Aru. A do rozdania mamy aż dwa egzemplarze wspomnianej powieści.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Która mitologia jest bliższa Twojemu sercu i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2019, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Galeria Książki.

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 31 lipca 2019, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Wręczone zostaną dwa egzemplarze książki Aru Shah i Pieśń Śmierci Roshani Chokshi (wybranych zostanie dwóch zwycięzców, którzy otrzymają po jednym egzemplarzu).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.

10. Nagrodę stanowi książka Aru Shah i Pieśń Śmierci Roshani Chokshi.

11. Koszt nadania nagród ponosi portal Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski, Paczką w ruchu.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

12 komentarzy

 1. Mitologia skandynawska (nordycka), którą interesowałam się od dziecka i to właśnie nią najbardziej zainteresowałam się na moich studiach archeologicznych. Uwielbiam opowieści o bohaterach i herosach którzy tworzą niezwykły świat baśni. Mitologia skandynawska odzwierciedla wierzenia i religię wikingów. W tejże mitologii światy bogów i ludzi przenikały się, czego przykładem może być jeden z wybrańców bogów – Ragnar, postrzegany jako wcielenie Odyna. Moją ulubioną postacią w tej mitologii jest Loki. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to najważniejsza postać. Łączył on w sobie cechy demona, olbrzyma i bóstwa, zaś jego natura była uważana za nieprzewidywalną, związany był z żywiołem ognia. Loki został w mitologii przedstawiony jako bóg kłamstwa. Loki został bardzo fajnie pokazany w komiksie i filmach Marvela 🙂
  Akceptuję regulamin.

 2. Bez zastanowienia mogę powiedzieć, że od dzieciństwa czuję się częścią mitologi rzymskiej. Dlaczego? Już tłumaczę, moja mama zakochała się w tych pięknych, czasem zatrważających historiach o nadzwyczajnych bogach, do tego stopnia, że nazwała mnie na cześć naczelnego bóstwa władającego całym starożytnym światem, czyli Jowisza. Oczywiście ze względu na to, iż jestem dziewczyną imię zostało zmienione i spolszczone, więc nazywam się Jowita. Od najmłodszych lat wychowywałam się w świecie antycznych bogów i stworów, zachwycając się wszystkimi nadprzyrodzonymi zjawiskami i zapierającymi wdech w piersi opowieściami o bohaterach władających nadludzkimi siłami, które każdego wieczoru czytała mi mama.
  Akceptuję regulamin

  • Cześć!
   Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała, więc otrzymujesz od nas książkę ? Gratulujemy!

   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl adres punktu odbioru PACZKA W RUCHU oraz numer telefonu. W temacie wpisz „KONKURS ARU SHAH”.

   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.

 3. Ja upodobałem sobie mitologię egipską. Dlaczego? Rozwiązania fabularne stosowane przez starożytnych Egipcjan mogłyby zostać rozdzielone na niezliczoną ilość największych produkcji Hollywood. Już sam początek – tworzenie świata przez Atuma – to wyjątkowo kontrowersyjny eksces na miarę XXI wieku, a nie zamierzchłych czasów. Konflikt Seta i Ozyrysa (później Chorusa), obfitujący w transmutację, masturbację, nekrofilię, operacje plastyczne, skrytobójstwo, bezczeszczenie zwłok, gwałt… w stylu więziennym i dosyć wygadane boskie nasienie… a to wszystko w walce o władzę. Bycie bóstwem musiało dawać w Egipcie niesamowite profity. Odbudowa populacji Egiptu przez Mina, choć może i bardzo interesująca, była zbyt patriarchalnym planem, by go tu przedstawiać. A to naprawdę tylko pojedyncze historie, stanowiące tylko wierzchołek góry lodowej. Tak więc, to właśnie kreatywność powstała w dorzeczu Nilu imponuje mi najbardziej. Polecam gorąco. 😛

  Oczywiście akceptuję regulamin.

  • Cześć!
   Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała, więc otrzymujesz od nas książkę ? Gratulujemy!

   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl adres punktu odbioru PACZKA W RUCHU oraz numer telefonu. W temacie wpisz „KONKURS ARU SHAH”.

   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.

 4. Bliską mojemu sercu mitologią jest mitologia słowiańska. Dawniej bliżej mi było do mitologii greckiej. Jednak dwa, trzy lata temu poznałam nieco lepiej naszą słowiańską mitologię i… zakochałam się w niej. Kraina umarłych zwana Nawie. Bóstwa czy też demony. Czy ktoś pamięta Peruna? Czyli odpowiednika greckiego Zeusa? A Marzannę? Co roku się ją topi, choć mało kto wie dlaczego. Marzana – jej moce, jej historia jest naprawdę ciekawa. Marzanna była demonem najprawdopodobniej. Związana była z zimą, śmiercią, zaświatami, ale także odnawiającym się życiem i wiosennym urodzajem. Miała wiele imion.
  Co jak co, ale słowiańska mitologia jest fascynująca, ciekawa i warta poznania.
  Akceptuję regulamin.

 5. Ja nikogo nie zaskoczę, bo najbliżej mojego serca jest mitologia najbardziej w świecie rozpowszechniona – grecka. Jeszcze w gimnazjum (które na naszych oczach staje się dinozaurem!), zapałałam nagłą niepohamowaną miłością (nie znam powodu) i poznałam wszystkie, wykułam je na pamięć (może z wyjątkiem niektórych z Markowskiej). No dobrze, miałam motywację, bo wygrywałam konkursy mitologiczne. Teraz smuteczek, bo wszystko pozapominałam, nie powtarzałam tej lektury, sama nie wiem, dlaczego, choć rzecz jasna Parandowski, Kubiak, wspomniana Markowska (tylko Borkowski gdzieś zaginął) stoją w mojej biblioteczce do dziś. Straszne marnotrawstwo! Muszę do tego wrócić, bo to wspaniałe czasy. Właśnie dwa dni temu wróciłam z Krety (tak długo zbierałam na to marzenie!), więc miałam szansę poćwiczyć pamięć. Cudowne uczucie! Człowiek czuje się, jakby coś odzyskiwał.
  Błędem jest zakładać, że mitologia grecka jest nudna, bo obecna niemal wszędzie, przerobiona do cna (np. w formie „Percy’ego Jacksona”) i po prostu zużyta (przez co autorzy sięgają po inne źródła inspiracji). O czymś się zapomina. Mitów greckich jest cholernie dużo (przepraszam za przekleństwo, ale inaczej trudno to podkreślić), dlatego tyle wkuwałam, a znane są wyłącznie wybrane, które z jakiegoś powodu zadomowiły się w publicznym odbiorze. Parandowskiego poznaje się jeszcze w szkole, może dlatego jest taki przejedzony, ale np. Markowska opowiada zupełnie inną historię, która niejednego odbiorcę może zaskoczyć.
  A wracając do pytania, dlaczego ta właśnie mitologia jest bliska mojemu sercu? Po pierwsze wspomniany sentyment do dawnych czasów, po drugie same zawarte tam historie – niesamowite opowieści, odwzorujące światopogląd starożytnych, ich religię, elementy historyczne oraz niezwykle ujmującą wyobraźnię (Helios wożący się w złotym wozie jako słońce? No kto by to wymyślił!). Niedawno opowiadałam komuś jak narodziła się Afrodyta (w wersji dla dorosłych, można by rzec) i do dziś nie mogę zapomnieć tej miny słuchacza xD Mity zresztą dla dzieci nie są przeznaczone (no chyba że w wersji Parandowskiego), o tym też się czasem zapomina – to nie bajki! To starożytna rzeczywistość. Od zawsze chciałam się przenieść w czasie jak w tym serialu „W świecie mitów” i przeżyć to bardziej realnie. Lub po prostu – jest jeszcze nadzieja, że w przyszłości uda mi się dotrzeć do Aten.
  Pozdrawiam wszystkich mitologolubców!

  Akceptuję regulamin.

 6. Ja nikogo nie zaskoczę, bo najbliżej mojego serca jest mitologia najbardziej w świecie rozpowszechniona – grecka. Jeszcze w gimnazjum (które na naszych oczach staje się dinozaurem!), zapałałam nagłą niepohamowaną miłością (nie znam powodu) i poznałam wszystkie, wykułam je na pamięć (może z wyjątkiem niektórych z Markowskiej). No dobrze, miałam motywację, bo wygrywałam konkursy mitologiczne. Teraz smuteczek, bo wszystko pozapominałam, nie powtarzałam tej lektury, sama nie wiem, dlaczego, choć rzecz jasna Parandowski, Kubiak, wspomniana Markowska (tylko Borkowski gdzieś zaginął) stoją w mojej biblioteczce do dziś. Straszne marnotrawstwo! Muszę do tego wrócić, bo to wspaniałe czasy. Właśnie dwa dni temu wróciłam z Krety (tak długo zbierałam na to marzenie!), więc miałam szansę poćwiczyć pamięć. Cudowne uczucie! Człowiek czuje się, jakby coś odzyskiwał.
  Błędem jest zakładać, że mitologia grecka jest nudna, bo obecna niemal wszędzie, przerobiona do cna (np. w formie „Percy’ego Jacksona”) i po prostu zużyta (przez co autorzy sięgają po inne źródła inspiracji). O czymś się zapomina. Mitów greckich jest cholernie dużo (przepraszam za przekleństwo, ale inaczej trudno to podkreślić), dlatego tyle wkuwałam, a znane są wyłącznie wybrane, które z jakiegoś powodu zadomowiły się w publicznym odbiorze. Parandowskiego poznaje się jeszcze w szkole, może dlatego jest taki przejedzony, ale np. Markowska opowiada zupełnie inną historię, która niejednego odbiorcę może zaskoczyć.
  A wracając do pytania, dlaczego ta właśnie mitologia jest bliska mojemu sercu? Po pierwsze wspomniany sentyment do dawnych czasów, po drugie same zawarte tam historie – niesamowite opowieści, odwzorujące światopogląd starożytnych, ich religię, elementy historyczne oraz niezwykle ujmującą wyobraźnię (Helios wożący się w złotym wozie jako słońce? No kto by to wymyślił!). Niedawno opowiadałam komuś jak narodziła się Afrodyta (w wersji dla dorosłych, można by rzec) i do dziś nie mogę zapomnieć tej miny słuchacza xD Mity zresztą dla dzieci nie są przeznaczone (no chyba że w wersji Parandowskiego), o tym też się czasem zapomina – to nie bajki! To starożytna rzeczywistość. Od zawsze chciałam się przenieść w czasie jak w tym serialu „W świecie mitów” i przeżyć to bardziej realnie. Lub po prostu – jest jeszcze nadzieja, że w przyszłości uda mi się dotrzeć do Aten.
  Pozdrawiam wszystkich mitologolubców!

  Akceptuję regulamin.

 7. Mi najbardziej podoba sie mitologia hinduistyczna. Są tam bardzo niezwykłe opisy wojen szczególnie w eposie Mahabharata.

  Rzucono pojedynczy pocisk załadowany całą energią wszechświata. Żarzący się słup dymu i płomienia, jasny jak dziesięć tysięcy słońc, wzniósł się w całej swej wspaniałości… Była to nieznana broń, żelazny grom, gigantyczny wysłannik śmierci, który w popiół obrócił wszelki lud Vrishni i Andhaka… Ciała były tak spalone, ze nie dawały się rozpoznać, włosy i paznokcie odpadły, gliniane naczynia rozpadły się bez żadnej widocznej przyczyny, a pióra ptaków stały się białe. W ciągu jednej godziny wszystkie potrawy stały się niejadalne… w ucieczce od owego ognia żołnierze rzucili się do strumieni, aby obmyć swoje ciała i sprzęt…

  [ta bron]…odrzuciła tłumy [wojowników] razem z ich rumakami, słoniami, pojazdami naziemnymi i ich bronią, jak gdyby były to suche liście drzewa. Odrzuceni podmuchem…wyglądali pięknie, jak ptaki w locie… odlatujące z drzew…

  Akceptuję regulamin

 8. Mitologia, która jest najbliższa mojemu sercu to mitologia celtycka. Jest wyjątkowa, pełna mitycznych bohaterów, dokonujących niezwykłych rzeczy, niezwykłych stworzeń i wspaniałych skarbów, czekających na odnalezienie. Nie brakuje w niej magii, baśniowości i głębi tych opowieści.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu