Wygraj książkę „Aru Shah i Nektar nieśmiertelności ” [ZAKOŃCZONY]

-

Uwaga! Nowy konkurs! Razem z Wydawnictwem Galeria Książki przygotowaliśmy dla was nowy konkurs! Tym razem w naszej zabawie do wygrania dwa egzemplarze książki Aru Shah I nektar nieśmiertelności. Zapraszamy.

Roshani Chokshi

Jej dawny mentor, gołąb Bu, odrodził się w postaci kurczaka zapalniczki. Aiden, którym Aru się zauroczyła, w dzień jej urodzin ją pocałował – a teraz nie chce nawet na nią spojrzeć. Kara, jej niedawno poznana przyrodnia siostra, zdradziła Pandawów, niszcząc ich niebiańską broń i przechodząc na stronę Śpiącego. Aru wie, że Śpiący podąża wraz z wielką armią do labiryntu, aby zdobyć nektar nieśmiertelności. Drogę do nektaru może wskazać jedynie Kara, duchowa córka boga słońca. Pandawowie muszą do następnej pełni księżyca powstrzymać Śpiącego przed zdobyciem nieskończonej władzy i zniszczeniem Innoświata. Bez swojej niebiańskiej broni nie mogą się jednak przedostać do labiryntu – i jak zwykle muszą wymyślić jakieś inne, sprytne rozwiązanie… Spotkają się ze starymi znajomymi, poznają nowych sojuszników i stawiają czoła straszliwym wyzwaniom, takim jak… występ w talent show! A kiedy nadejdzie czas ostatecznego starcia, trzeba będzie zdecydować, kto zasługuje na nieśmiertelność. Odpowiedź, której nikt by się nie spodziewał, przyjdzie z najmniej prawdopodobnej strony…

Konkurs został zakończony, a zwycięzcy wyłonieni.

Opis pochodzi od wydawcy.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Galeria Książki, mamy dla was dwa egzemplarze książki Aru Shah i Nektar nieskończoności autorstwa Roshani Chokshi.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że wykonacie zadanie konkursowe:

Najciekawszy mit jaki znasz to…

odpowiedź i uzasadnij swój wybór.

UWAGA. Zmieniamy zasady zgłoszeń do naszych konkursów. Od teraz wszystkie zgłoszenia konkursowe przyjmujemy w formie wiadomości przesłanej drogą mailową na adres konkurs@popbookownik.pl.

Wygrywają dwa, najbardziej kreatywne zgłoszenia, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autorów.

Autorzy zwycięskich zgłoszeń zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Aru Shah i Nektar nieśmiertelnościNa wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Galeria Książki.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 30 września 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule KONKURS ARU SHAH, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającej odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych zgłoszeń e-mailowych zostaną wręczone nagrody w postaci książki Aru Shah i Nektar nieśmiertelności.
 9. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzyma on wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na jego zgłoszenie konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 13. Nagrody stanowią: 2 x książka Aru Shah i Nektar nieśmiertelności.
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim, ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6 niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

ZWYCIĘSKIE ZGŁOSZENIA

Kolejność losowa

Najciekawszy mit jaki znam to…

Był sobie młodzieniec imieniem NARCYZ. Był tak piękny, że wszystkie nimfy się w nim kochały. Zdumiał się nad swą pięknością, kiedy raz nachylił się nad strumieniem, by napić się wody i.., zakochał się sam w sobie. Umarł z próżnej tęsknoty, a na jego grobie wyrósł kwiat o białych płatkach i złotym sercu – n a r c y z. Ten mit ukazuje wiele prawd o miłości. Pokazuje, że kierowanie się miłością własną nigdy nie przynosi nam szczęścia, i, że nieodwzajemniona miłość jest wielkim cierpieniem i może doprowadzić do śmierci. Narcyz stał się określeniem pewnego typu stosunku człowieka do własnego „ja”. Ludzie o cechach Narcyza, odczuwają osamotnienie oraz niespełnienie, a postawa narcystyczna odbierana jest negatywnie, określa się nią ludzi zarozumiałych, nie widzących nic poza swoją osobą. Strzeżmy się „narcyzów”!

Ciekawostką jest, że z tym mitem związany jest także mit o Demeter i Korze. Demeter, siostra Zeusa, była matką plonów, ptaków, ryb i całej żyjącej przyrody, a Kora zwana Persefoną była jej córką. Uwielbiała zabawę z nimfami na łące, i chociaż Demeter upomina córkę aby nie zrywała narcyzów, to jednak n a r c y z tak silnie wabił ją swoją urodą i upajającym zapachem, że go zerwała. Wtedy z otworu powstałego w ziemi wyjechał Hades w swym rydwanie i porwał ją. W ten sposób n a r c y z sprowadził nieszczęście na Korę i jej zrozpaczoną matkę.


NAJCIEKAWSZY MIT JAKI ZNASZ TO… OGNIKI (zwane także świecnikami, świczkami bądź świetlikami bagiennymi) – w mitologii słowiańskiej były to małe demony, które rozpalały migoczące światełka koloru żółtego bądź niebieskiego, najczęściej pojawiające się nocą ponad bagnami i moczarami, rzadziej na polach. Migotaniem sowich światełek mamiły one ludzi przechodzących przez takie właśnie tereny, tak, że gubili oni drogę i mogli błąkać się w jej poszukiwaniu przez całą noc – mogły go nawet uśmiercić. Jednakże zdarzało się również, że ogniki litowały się nad zagubionym człowiekiem i wskazywały mu właściwy kierunek. Podobno kiedy podróżnemu udało się schwytać takiego właśnie ognika – jednak zdarzało się to bardzo rzadko, dlatego też nie wiemy, jak wyglądał ów demon – mógł on w zamian za wypuszczenie spełnić jakieś jego życzenie, a kiedy ogniki zapalały swoje światełka, w pobliżu działy się przedziwne rzeczy. Według różnych opowieści, ogniki zapalały światła tylko wtedy, kiedy w pobliżu był jakiś groźniejszy demon, taki jak np. Bies. Słowianie wierzyli, że ognikami stawali się po śmierci dusze ludzi okrutnych, obojętnych na krzywdę ludzką, złych i nieuczciwych. Poprzez swoje mamienie ludzi odpokutowywały one za krzywdy wyrządzone innym ludziom za życia. Dzisiaj zjawisko zapalania się „światełek ogników” na bagnach tłumaczy się występowaniem samozapłonu fosforowodoru PH3.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu