Wygraj egzemplarz niezwykłej książki „Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier” [ZAKOŃCZONY]

-

Los trzynastoletniej przyszłej Królowej wydaje się przesądzony: dziewczynka ma wyjść za mąż i objąć tron. Jednak czuje, że jej miejsce jest gdzie indziej…
Pewnego dnia podczas lektury niezwykłej książki odkrywa, że Czas to człowiek, który decyduje o przeznaczeniu każdego z nas. Postanawia więc go odnaleźć i poprosić, aby odmienił jej los – zatrzymał wskazówki zegara, by nigdy nie została władczynią Krainy Czarów, budzącą strach Królową Kier.

Tak brzmi opis fabuły najnowszej powieści Puricelli Guerra Elisa zatytułowanej Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Akapit Press, możecie u nas wygrać egzemplarz tej powieści.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Za co lubisz lub nie Damę Kier z „Alicji w Krainie Czarów”?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2018, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Akapit Press (zwane dalej Sponsorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 30 listopada 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze tę najciekawszą według niego. Wręczony zostanie jeden egzemplarz książki Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier Puricelli Guerra Elisa (wybrany zostanie jeden zwycięzca, który otrzyma jeden egzemplarz).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.

10. Nagrodę stanowi książka Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier Puricelli Guerra Elisa.

11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

8 komentarzy

 1. Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  Czy lubię Damę Kier? Cóż, to zależy od filmu, w którym jest ona przedstawiana choć pytanie dotyczy z pewnością książki o Alicji i wtedy muszę stwierdzić, ze niespecjalnie za nią przepadam. Jest to mocno zadufana w sobie królowa uważającą, ze sam jej status królowej daje jej prawo do wydawania rozkazu ścięcia głowy jej przeciwnikom. Jest surowa, bezwzględna i mocno apodyktyczna, nie cofa żadnej ze swych decyzji – są one ostateczne i nieodwołalne. Robi wszystko by inni byli jej bezwzględnie posłuszni. Jej prawdziwa pasja jest rządzenie wszystkimi i wydawanie im rozkazów, trzeba jednak przyznać, ze w przeciwieństwie do większości postaci z Krainy Czarów, Królowa nie jest zwariowana. Postać ta jest ucieleśnieniem wszystkiego czego mała Alicja nie lubi. Jest to najsilniejsza psychicznie i najpotężniejsza postać w książce. Królowa ma jednak pewna słabość – nie jest zwykłą kobietą, lecz zaledwie kartą do gry. Jej siłą zasadza się jednak w zasadzie na czczej retoryce ponieważ jak informuje Alicje Gryf, mimo wydawanych przez nią rozkazów ścięcia głowy jej przeciwnikom, nigdy nie są one wykonywane. Jej władza jest iluzoryczna, nie jest ona bowiem prawdziwa kobietą, lecz zaledwie kartą, lecz pomimo tego jest ona niebezpieczna ponieważ nie waha się używać swych poddanych jako przedmioty (choćby podczas słynnej gry w krykieta). Królowa można tez interpretować symbolicznie – jako zagrożenie Alicji w jej drodze ku dorastaniu do kobiecości, niektórzy twierdza bowiem, ze okrzyk królowej by ścięto Alicji głowę należy interpretować jako próbę wzbudzenia jej seksualnego przebudzenia – okrzyk ten interpretuje się jako nawoływanie do przedwczesnej utraty dziewictwa przez Alicję. Królowa Kier to przeciwwaga dla Alicji – jest narcystyczna i samolubna, ma złe serce. Jest to osoba, która trudno jest polubić, trzeba jej jednak przyznać, ze jako czarny charakter robi dobra robotę. Innymi słowy jest to osoba, która kochamy nienawidzić. Na pewno jednak jest interesującą postacią w swym złu i samolubstwie. Doceniam jej wkład w losy małej Alicji – gdyby nie ona, „Alicja” pozbawiona byłaby właściwemu tej książce kolorytu. Uosabia ona wszystko to co złe, wszystko to czego nie lubimy w innych ludziach, trzeba jednak przyznać, że jako postac jest ona bardzo dobrze napisana.

 2. Nie lubię tej postaci, choć oczywiście gdyby nie ona cała fabuła Alicji nie miałaby sensu. Pozbawiona by była kolorytu i akcji.
  Zatem mimo iż nie lubię Damy Kier za jej egoizm, poczucie wyższości i chęć rządzenia całym światem, to jednak doceniam jej wyjątkowy wkład w losy Alicji. I trochę jest mi jej żal. Dlaczego zawsze któraś siostra musi być tą złą? 😉
  Dama Kier uosabia wszystko to, co nas odpycha i zniechęca do innych ludzi, ale tak po prawdzie pewnie każdy z nas ma w sobie coś z tej mało uroczej kobiety.

 3. Akceptuję warunki i regulamin konkursu.

  Hm… nie wiem, czy jest to postać, którą osobiście bym polubił, ale patrząc na nią jako na jeden z czarnych charakterow to muszę przyznać, że dobrze się wpisała w ten wizerunek. Wydaje się zła, egoistyczna królowa, która negatywnie działa na otoczenie. Połączenie złej postaci z władcza postacią potrafi zrobić fajne combo i za tym aspektem bym odpowiadał, że mi się podoba. Ciekawe jest też to jak ta postać jest kierowana w różnych miejscach. Czasem se wyobrażam ją jako suszoną śliwkę a czasem jak ładna kobiete, która po prostu ma zły charakter. Takie wariacje wpływają na nasze odczucia ale i też wyobrażenia i to też w sumie na plus jest. Na pewno jest ciekawą postacią, i patrząc na źle to dla tych rzeczy ja lubie. ( Na plus też, że bardzo lubię gry karciane, więc dama kier to dla mnie mega ;p )

  • Hej, gratulacje, wygrałeś ?
   Prześlij proszę dane do wysyłki na redakcja@popbookownik.pl i (jeśli się zgadzasz) napisz nam, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w celu otrzymania nagrody. Bez tej informacji nie będziemy mogli podesłać nagrody. Na dane czekamy 10 dni. Po tym czasie wybrany zostanie inny zwycięzca.

 4. Nie ma za co lubić szalonej i pełnej egoistycznego narcyzmu osoby. To raczej kreacja na potrzeby historii niż osoba którą można by lubić. Lub nie. Ale zdecydowanie nie. Bo właśnie tak miało być, przeciwwaga dla Alicji.

 5. Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  Dama Kier jest współcześnie strasznie oczyszczana z zarzutów. Disney w bajce przedstawił ją jako grubą, nieciekawą babę, a w filmie kazano nam głównie jej współczuć (choć w cz1 to mi się podobało). Seriale i książki też się nią bawią (w serialu Once Upon a time in Wonderland w zasadzie była dobra, no i piękna). Przynajmniej już nie jest jednoznaczną wersją. Okazuje się, że można jej przypisać setek mutacji, co staje się niezłą zabawą.
  Nie lubię Damy Kier, głównie dlatego że jest zadufaną w sobie hipokrytką, która nie powinna być królową. Wszyscy się jej słuchają, król na wszystko jej pozwala. Świat kręci się wokół niej (w końcu nawet białe róże mogą stać się czerwone). Mimo że to wytwór wyobraźni autora, ta królowa reprezentuje sobą wiele krwawych władczyń, prostota jej nakreślenia wcale temu nie zaprzecza. Nie lubię jej, ale dla tej historii to postać ważna. Bez Damy Kier nie byłoby Alicji, a wtedy bym umarła.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu