Wiemy już kto wyreżyseruje „Kapitan Marvel 2″

Wybrano reżyserkę sequelu Kapitan Marvel. Jest to o tyle zaskakujący wybór, że ma ona na koncie do tej pory zaledwie jeden film, Little Woods. Natomiast jej druga produkcja, remake horroru Candyman, swoją premierę będzie mieć w tym roku.

Tak, reżyserką Kapitan Marvel 2 będzie Nia DaCosta. Za scenariusz natomiast odpowiada Megan McDonnell, która pracowała przy serialu WandaVision.

Film Kapitan Marvel opowiadał historię Carol Danvers (Brie Larson), która stała się jednym z najpotężniejszych bohaterów uniwersum Marvela. Fabuła, której akcja toczy się ponad dekadę przed wydarzeniami z 2008 roku zawartymi w filmie Iron Man, była zupełnie nową przygodą z nieznanego wcześniej okresu w historii Marvel Cinematic Universe. Nie wiemy jeszcze czego dotyczyć będzie historia drugiej części, można jedynie przypuszczać, iż  w równie inspirujący sposób będzie pokazywała siłę kobiecego charakteru.

Wydany w marcu 2019 roku film był przebojem kasowym, przynosząc ponad 1,128 miliarda dolarów na całym świecie przy szacowanym budżecie 175 milionów dolarów, stając się pierwszym filmem o superbohaterach nie tylko skupionym na postaci kobiecej, ale też za którego produkcję w większości odpowiadały kobiety, jaki przekroczył granicę miliarda dolarów i zebrał ogólnie pozytywne recenzje. Również od krytyków, którzy chwalili występy obsady, a w szczególności odtwórczyni głównej roli. Po tym, jak Larson ponownie wcieliła się w Carol Danvers w Avengers: Endgame, główny dyrektor kreatywny Marvel Studios i prezes Kevin Feige ogłosił na San Diego Comic-Con 2019, że kontynuacja historii Kapitan Marvel jest w fazie rozwoju i ma zostać wydana 8 lipca 2022 roku.

Wiemy już kto wyreżyseruje „Kapitan Marvel 2"

Grafikasee.news
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu