„Warhammer 40,000” – powstanie serial aktorski

0
Warhammer 40,000 to jeden z najpopularniejszych fikcyjnych światów z gatunku science fiction. Internet właśnie obiegła informacja, że powstanie serial aktorski, którego akcja będzie osadzona w tym uniwersum.

Serial będzie oparty na cyklu Eisenhorn autorstwa Dana Abnetta, którego głównym bohaterem jest Gregor Eisenhorn, inkwizytor i lojalny sługa Imperatora. Pierwsza trylogia poświęcona tej postaci składa się z książek zatytułowanych Xenos, Malleus oraz Hereticus.

Showrunnerem został Frank Spotnitz, który pracował między innymi przy Z Archiwum X oraz Człowieku z Wysokiego Zamku. Projekt obecnie nie ma telewizji ani platformy streamingowej. Producenci mają zamiar niebawem rozpocząć poszukiwania i rozmowy z partnerami, którzy będą dystrybuować serial.

Andy Smillie, szef marketingu Games Workshop powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że stworzenie wysokobudżetowego serialu jest nagrodą dla fanów za ich wieloletnią lojalność wobec marki i ich produktów. Serial ma być wierny i zgodny z oczekiwaniami odbiorców.