W lipcu w Multikinie spektakle z najsłynniejszych scen świata: „Hamlet” z Barbican Theatre i „Cyganeria” z Met

0
W wakacje Multikino zaprezentuje spektakle z najbardziej znanych światowych scen: 11 lipca o godz. 19:00 będzie można zobaczyć bestsellerowego „Hamleta” prosto z londyńskiego Barbican Theatre, 16 lipca – również o godzinie 19:00 – „Cyganerię” z nowojorskiej Metropolitan Opera.

Jeśli marzysz, by w wakacje przenieść się na kilka dłuższych chwil do Londynu – nie przegap „Hamleta” w reżyserii Lyndsey Turner, z fenomenalną kreacją Benedicta Cumberbatcha. To niezmiennie jeden z najszybciej sprzedających się tytułów w historii teatru w Londynie. Na pierwszy z zaplanowanych pokazów bilety rozeszły się jeszcze zanim aktorzy rozpoczęli próby czytane. Przedstawienie, w zgodnej opinii krytyków i publiczności, okrzyknięto wydarzeniem – m. in. ze względu na wybitną grę aktorską i pełną rozmachu oprawę plastyczną. Spektakl, który do tej pory obejrzało ponad 900 000 widzów na całym świecie, powraca z okazji 10-lecia cyklu National Theatre Live. W Multikinie pokażemy go w ramach projektu MultiCulture Britain, promującego najlepsze dokonania brytyjskiej sztuki w obszarze wystaw, teatrów i koncertów.

„Hamleta” będzie można zobaczyć już w czwartek, 11 lipca o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

W lipcu w Multikinie pojawi się na także okazja, by przenieść się jeszcze dalej – za Ocean – na jedną z bardziej znanych nowojorskich scen: do legendarnej Met. Opery Met od lat zachwycają nie tylko koneserów, ale także tych, którzy operowy świat dopiero poznają. Czy istnieją lepsze okoliczności na stawianie pierwszych kroków w operowym świecie, niż towarzystwo światowej sławy dyrygentów i doskonałych śpiewaków, wykonujących bez mrugnięcia okiem nawet najtrudniejsze partie wokalne?

W lipcu w Multikinie spektakle z najsłynniejszych scen świata: „Hamlet” z Barbican Theatre i „Cyganeria” z Met

16 lipca w Multikinie będzie można zobaczyć „Cyganerię” Pucciniego w inscenizacji Franco Zeffirelliego – legendy włoskiej kultury: aktora, scenografa, reżysera nie tylko operowego, ale również filmowego (m. in. „Poskromienie złośnicy”, „Romeo i Julia”, „Wieczna Callas”). Historia miłości ubogiej hafciarki i równie niezamożnego poety,

rozgrywająca się w XIX-wiecznym Paryżu nieodmiennie wzrusza serca widzów na całym świecie. W roli głównej gwiazdy pierwszej wielkości: Kristine Opolais i Vittorio Grigolo.

„Cyganerię” będzie można zobaczyć już we wtorek, 16 lipca o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź

Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Do końca wakacji ramach letnich powtórek Met w Multikinie zaprezentowane zostaną jeszcze dwa tytuły operowe: 6 sierpnia o godz. 19:00 „Cyrulik sewilski”, 5 września – również o godz. 19:00 – „Aida”.

W sprzedaży są już także dostępne karnety na nowy, 14. sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”.

Cykl National Teatre Live powróci do Multikina we wrześniu: 12 września o godz. 19:00, w ramach projektu MultiCulture Britain, „Król Lear” z wybitnym Ianem McKellenem. Jesienią na ekranach Multikina ponownie zagości Benedict Cumberbatch: 26 września i 24 października będzie można obejrzeć go w dwóch wersjach „Frankensteina”.

Tymczasem zapraszamy do spędzenia lata ze sztuką! Legendarne tytuły, wybitne role, inscenizacje ukazujące w nowym świetle klasykę teatru i opery – to wszystko już w lipcu w Multikinie!