„UNDINE” – premiera na MOJEeKINO

0
Oryginalny romans, łączący w sobie współczesną historię z potęgą mitu.
W KINACH OD 24 WRZEŚNIA 2021 ROKU

W małej kawiarni dwoje kochanków kończy swój romans. Kobieta jest niezadowolona z takiego obrotu sprawy, kłóci się z mężczyzną, mówiąc mu bez ogródek: „Jeśli mnie zostawisz, będę musiała cię zabić”. Tak wchodzimy do świata Undine Christiana Petzolda (Barbara, Feniks, Tranzyt), który odważnie wymyśla na nowo mit o bogince wodnej w tej pełnej napięcia opowieści o romansie i zdradzie, rozgrywającej się we współczesnym Berlinie.

To historia miłości zawiedzionej, być może skazanej na zagładę. A także historia kobiety skomplikowanej i bardziej skomplikowane stanie się rozeznanie, co jest rzeczywistością, a co nie.

Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów, przybliżając zagranicznym gościom dzieje tego fascynującego miasta. Sama zajmuje niewielkie mieszkanie na Alexanderplatz, prowadząc z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie.

Z osobą bohaterki związany jest jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy zatem Johannes zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się w niedawno poznanym Christophie. Niewinne uczucie między nimi rozwija się, ale kiedy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że Undine przed czymś ucieka, na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa. Nadchodzi czas konfrontacji.

„UNDINE" - premiera na MOJEeKINO
Kadr z filmu Undine / MOJEeKINO

Uchodzący za jednego z najciekawszych niemieckich reżyserów Christian Petzold w swoim nowym filmie odważnie miesza porządki, konfrontując współczesną historię z potęgą mitu. Zrealizowana z dużą dbałością o każdy inscenizacyjny szczegół, pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu nabiera przez to uniwersalnego wymiaru. Także za sprawą przekonujących ról Pauli Beer i Franza Rogowskiego, z którymi Petzold pracował już przy swoim poprzednim filmie Tranzyt.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.