Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Tym razem zasypiemy was premierami, planami wydawniczymi oraz przedsprzedażami. Dowiecie się, jakie tytuły pojawią się już wkrótce oraz co trafiło na półki sklepowe. Zaczynamy!
PREMIERY

Lubicie grę Fallout od Galakty, a czy jesteście także fanami gier kooperacyjnych? Jeśli na te dwa pytania odpowiedzieliście jednogłośnie TAK, to mamy dla was świetną wiadomość. Wydawnictwo ogłosiło premierę Fallout: Atomowe Związki. Jest to tak zwany Pakiet Kooperacyjny, dzięki któremu wspólnymi siłami rozegracie scenariusze z gry podstawowej. Oprócz wprowadzenia wariantu kooperacyjnego, w pudełku znajdziecie również karty ulepszające broń, ubiór oraz warsztat. Kolejno odlicz, ruszamy na Pustkowia!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Powrót znanego Small World w nowym wydaniu! Tym razem bitwy przeprowadzimy w uniwersum Warcrafta. Poniżej notka prasowa:

Nad Azeroth nastał nowy dzień: podobny to wszystkich minionych i do tych, które dopiero nadejdą. Kolejny dzień bezwzględnej walki o wpływy. Ta niewielka planeta jest zbyt ciasna, by pomieścić wszystkie chętne rasy, co stanowi źródło odwiecznego konfliktu między frakcjami Sojuszu i Hordy. Świt to sygnał do zajęcia miejsc na linii frontu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Small World of Warcraft to połączenie popularnej gry planszowej z komputerowym uniwersum stworzonym przez firmę Blizzard. Podczas rozgrywek uczestnicy będą tworzyli zestawy z dostępnych ras i umiejętności, a następnie podejmą walkę o dominację w Azeroth. Aby osiągnąć ten cel, będą zajmowali legendarne obszary i spróbują przejąć kontrolę nad rozmaitymi artefaktami. Jednak każde imperium, które zostanie zbudowane w tym niezwykłym świecie, ostatecznie będzie musiało upaść, by zrobić miejsce dla kolejnych ras. Aby rządzić Azaroth, gracze muszą umiejętnie wybierać moment, w którym należy porzucić daną rasę i pozwolić jej odejść, a na jej miejsce wprowadzić zupełnie nową.

Zawartość:

 • 6 dwustronnych plansz
 • 15 sztandarów ras
 • 182 żetony ras
 • 15 żetonów Murlocków
 • 20 unikatowych żetonów mocy
 • 5 kart pomocy dla gracza
 • 1 karta z podsumowaniem rundy
 • 12 znaczników artefaktów i legendarnych miejsc
 • 10 wzgórz, 9 Błędnych Ogników, 4 żetony harmonii, 12 bomb, 1 Czempion, 10 fortów, 2 cele militarne, 5 bestii, 6 wież strażniczych
 • 109 monet zwycięstwa
 • 1 unikatowa kość posiłków
 • 1 tor czasu gry
 • 1 znacznik czasu gry
 • 1 instrukcja

Główne cechy produktu:

– Lekka gra o budowaniu cywilizacji osadzona w fantastycznym świecie World of Warcraft.

– Bogato ilustrowana pięknymi, klimatycznymi grafikami.

– Dzięki prostym zasadom łatwo się jej nauczyć, ale podczas gry oferuje wiele dostępnych strategii i dróg do zwycięstwa.

PLANY WYDAWNICZE

W październiku czeka nas premiera czterech gier planszowych od wydawnictwa Egmont. W ostatnim dniu pierwszego tygodnia miesiąca, 07 października, odbędzie się premiera gry zatytułowanej Papua. Jej twórca to autor bestsellerowej planszówki Ubongo!. Gracze otrzymają zadania związane z egzotycznymi wyspami. Będą musieli w szybkim tempie połączyć je mostami za pomocą dostępnych materiałów o różnych wielkościach i kształtach. Nie jest to wcale proste zadanie. Poza tym trzeba uważać też na wulkany. Wygra ten konstruktor, który jako pierwszy poradzi sobie ze swoją łamigłówką. Istnieją trzy poziomy trudności, dzięki czemu grę można dostosować do wieku i umiejętności graczy. Zakres liczby uczestników rozgrywki to dwie do maksymalnie czterech osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Tego samego dnia zostanie wydana gra Wieczne zło DC. To niezależny tytuł, dlatego rozgrywkę można rozegrać bez posiadania poprzednich części Pojedynku bohaterów DC. Jednakże te dwie karcianki można ze sobą połączyć. Wieczne zło umożliwi wcielenie się w czarne charaktery z uniwersum DC Comics, a więc w: LEXA LUTHORA™, HARLEY QUEEN™, SINESTRO™ czy DEATHSTROKE’A™. Początkowo gracze mogą zadawać tylko proste ciosy, ale wraz z rozwojem akcji zdobędą dodatkowe potężniejsze karty z supermocami, sprzętem i sprzymierzeńcami. Poza tym wprowadzono tu Punkty Zwycięstwa, które zdobyć można poprzez atakowanie i niszczenie innych kart. W zestawie dostępne będzie aż dwieście sześć kart i siedem Superłotrów, czyli dużych kart oraz sześć żetonów zamrażania i kilkadziesiąt żetonów Punktów Zwycięstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Siódmego października w sprzedaży pojawi się także gra Łotrzy. Będzie to dodatek do gry DC Wieczne Zło i Pojedynek Superbohaterów. Zestaw wprowadzi nowe karty z galerii Łotrów, a dokładnie przeciwników Flasha. Wykorzystując supermoce bohaterów i nowoczesne technologie możecie zgładzić jego oraz sprzyjających mu pomocników. Dodatek ten zapoczątkuje nowy mechanizm współdziałania dający możliwość zagrywania kart z talii przeciwników. Można także liczyć na pomoc łotrów stojących po tej samej stronie zła, ale oczywiście nie będzie to pomoc bezinteresowna. W zestawie znajdziecie: sześć Superłotrów, czyli dużych kart, osiem Superbohaterów, dwadzieścia trzy karty talii głównej i jedną kartę dotycząca zasad rozgrywki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Zaś pod koniec wspomnianego miesiąca, 28 października, do sprzedaży trafi Alicja w krainie słów. To rozgrywka słowna, w której wcielimy się w znane nam postaci z bajki Lewisa Carolla. Zostaniemy zaproszeni na herbatkę przez samą Królową Kier, która ustanawia dziwne reguły rządzące w swoim królestwie. Przykładowo: rozkaże, by nie używać słów zawierających konkretne litery z alfabetu. Czy uda wam się ta sztuka? Musicie jak najszybciej wypowiedzieć słowo związane z danym tematem, pamiętając o nałożonych przez Królową regułach. Ten, kto popełni błąd lub nie zdąży w wyznaczonym przez grający imbryczek czasie, odpada z zabawy. Gra skierowana jest dla dorosłych i dzieci od dziesiątego roku życia a maksymalna liczba jej uczestników to osiem osób. Uwaga! Mamy w tym przypadku określoną także minimalną liczbę graczy. Potrzeba co najmniej trzech osób, by rozpocząć rozgrywkę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Wszystkie wymienione powyżej gry od wydawnictwa Egmont można już zamawiać w przedsprzedaży prowadzonej na stronie wydawnictwa.

Październik będzie także miesiącem planszowych premier od wydawnictwa Muduko. Drugiego dnia tego miesiąca będziemy mogli zakupić grę Smoothies. Tym samym wejdziemy w posiadanie furgonetki pełnej owoców, z których trzeba będzie przygotować zdrowe koktajle. Oczywiście zostaniemy też wyposażeni w niezbędny do tego sprzęt, a więc w blender. Wygra ten uczestnik zabawy, który zrobi najwięcej pysznych smoothies. Gra przeznaczona będzie dla wszystkich, którzy skończyli już dziesiąty rok życia. Można przystąpić do niej samodzielnie lub maksymalnie w cztery osoby. Zapowiada się smacznie, zdrowo i kolorowo!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Kontynuacja Dice Settlers dostępna w przedsprzedaży. Dice Settlers: Western Sea to dodatek, który zabierze graczy na wody zachodniego morza. W pudełku znajdziemy cztery moduły, które można dowolnie łączyć oraz wykorzystać je nawet w trybie jednoosobowym. Ponadto rozgrywkę urozmaici nam siedemnaście dodatkowych kości, morskie kafle terenu, jak również nowe rodzaje kart, a co za tym idzie – mechaniki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Wydawnictwo Portal Games ogłosiło 5 września, z okazji Roku Molocha, przedsprzedaże i zdradziło tytuły nowych gier osadzonych w uniwersum Neuroshimy Hex. Poniżej notka prasowa:

Nowe gry i przedsprzedaże

Już dziś długo oczekiwana premiera najnowszego rozszerzenia Neuroshima Hex! 3.0: Troglodyci, a także aplikacji Neuroshima Convoy card game! Ogłosiliśmy też dwa nowe tytuły z mnóstwem bonusów: specjalną limitowaną edycję gry Neuroshima Hex! 3.0 Rok Molocha oraz limitowane wydanie podręcznika Neuroshima RPG. Obie te pozycje możesz od razu zamówić w przedsprzedaży. W naszym sklepie warto odwiedzić podstronę atrakcyjnych promocji z okazji Dnia Molocha.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Oprócz zapowiedzianych tytułów w ramach Roku Molocha do przedsprzedaży trafiły:

Skrzynia Skarbów to zbiór wszystkich wydanych do tej pory minidodatków: znajdziesz w niej m.in. nowe Postaci, Załogantów, żetony, znaczniki pożywienia, ulepszenia schronienia, karty Cech, Tajemnic i Wydarzeń, a także pięć scenariuszy fanowskich i autorskich. W przedsprzedaży otrzymasz bonus: znaczniki 3d wykonane z żywicy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Wiek Rzemieślników to dodatek do Architektów Zachodniego Królestwa umożliwiający grę dla sześciu graczy i  wprowadzający nowy element: rzemieślników, a także nowe karty pomocników i budynków. Dostępne są także dwie nowe akcje wytwarzania zdobień i narzędzi, pozwalające na uzyskanie dodatkowych zdolności. W pudełku dostępne są także dwustronne plansze gracza.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa to samodzielna gra z serii z mechaniką rondla akcji. Daje ona możliwość punktowania na wiele sposobów podczas asymetrycznej rozgrywki: przez przepisywanie manuskryptów, nadawanie lenn, budowanie i pracę w zamku. Grę wyróżnia trójwymiarowy zamek na środku planszy i inne piękne komponenty.

Jest nam bardzo miło ogłosić, że objęliśmy tytuł swoimi popkulturowymi skrzydłami jako patronat. Szykujcie się na recenzję!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Kroniki Zachodniego Królestwa to dodatek do trzech niezależnych wersji podstawowych gry. Gracze rywalizują o zapisanie się na kartach historii grając kolejno w  Architektów, Paladynów i Wicehrabiów ZK lub wybierają tryb kooperacyjny którejś z gier i jednoczą siły, by wspólnie zwyciężyć. Gra posiada dwa tryby (kampanii i kooperacji) i nowe elementy mechaniki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Ruszyła przedsprzedaż edukacyjnej gry dla młodszych graczy od wydawnictwa Rebel – poniżej notka prasowa.

Dobra zabawa i nauka w jednym!

Szukasz sprawdzonego narzędzia, które uzupełni szkolną edukację Twojego dziecka? Cenisz sobie połączenie nauki z angażującą zabawą? BrainBox jest dla Ciebie!

To seria wyjątkowych gier edukacyjnych, stworzonych, by wspierać naukę na każdym etapie rozwoju dziecka. Wykorzystując dynamiczną zabawę, pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Każde pudełko zawiera zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek (należy przyjrzeć mu się przez określony czas), a z drugiej pytania sprawdzające nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Taki mechanizm sprzyja mimowolnemu uczeniu się i powtarzaniu materiału.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń
Czas gry: 10 minut
Kategoria: rodzinne, edukacyjne
Mechanika: zapamiętywanie

Elementy:
– karta z zasadami
– 55 kart
– klepsydra
– kostka

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020

Jungle Speed w wersji eko? Owszem! Oznacza to: specjalnie zaprojektowane pudełko z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości plastiku, bawełniany woreczek oraz karty wykonane z papieru z odzysku. Co myślicie o takim rozwiązaniu? 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.08.-04.09.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu