Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. – 02.04.2021

Ubiegły tydzień bez wątpienia należał do Lucky Duck Games. Codziennie dostawaliśmy nowe zapowiedzi gier od tego wydawcy przez cały tydzień! Specjalnie dla was zebraliśmy je wszystkie razem. Oprócz tego na naszych stołach debiutowały kolejne nowości od Egmontu, kieszonkowe gry karciane dla najmłodszych od Muduko oraz nowe wydanie gry Kto pozmywa? wydawnictwa Granna. Zapraszamy także, to przejrzenia rozpoczętych przedsprzedaży. Pojawiło się wiele tytułów, które koniecznie musicie sprawdzić!  
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Kto pozmywa?, Granna

We wtorek, 30. marca, premierę miała gra Kto pozmywa? od wydawnictwa Granna. Jest to idealny tytuł dla całej rodziny, który z pewnością wprawi wszystkich domowników w doskonały nastrój. Zadanie graczy jest bardzo proste. Otóż, muszą oni podrzucać innym uczestnikom zabawy swoje brudne naczynia. Osoba, która ostatecznie zostanie z największą liczbą brudnych naczyń, przegrywa. Gra jest przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia oraz dla dorosłych. Można ją rozegrać w minimum dwie, a maksymalnie w cztery osoby.

Kieszonkowe gry karciane, Muduko

W ostatnim czasie do sprzedażu trafiły trzy tytuly z serii kieszonkowych gier karcianych od wydawnictwa Muduko. Wszystkie mają charakter edukacyjny. Pierwsza z nich to Rysostwory. Zabawa w rysowanie. Gracze, używając ołówka i dobierając karty, rysują na kartce różne stwory. Mogą też je zmazywać, dobierać lub poszukiwać ich rozsypane części, aby połączyć je w całość. To świetna zabawa rodzinna, która posiada aż dziewięć wariantów, dlatego na pewno skutecznie przepędzi z waszych domów nudę. Następny tytuł z tej serii to Gąsienica. Wyścig do jabłka. Jest to gra rodzinna co najmniej dla dwóch osób, która sprawdzi ich zdolności do zapamiętywania. Zadaniem graczy jest wyłapanie, za pomocą karty ptaków, gąsienic dążących do pysznego jabłka. Nie mogą oni dopuścić, by którakolwiek z nich dotarła do celu. Ciekawe w tej rozgrywce jest to, że może zdarzyć się tak, iż wszyscy uczestnicy zabawy okażą się przegranymi. Wariant wspólnej kooperacji będzie idealny dla osób, którzy mniej przepadają za rywalizacją. Poza tym na przebieg tej rozgrywki duży wpływ ma losowość, dlatego gra polecana jest nawet młodszym dzieciom, bowiem dzięki temu mają one prawdziwą szansę wygrać ze starszymi. Ostatni tytuł nowej kieszonkowej gry karcianej to Bystre główki. Gra pamięciowa. W  tym przypadku rozgrywka ma charakter logiczny i również jest możliwa do przeprowadzenia w co najmniej dwie osoby. Stanowi ciekawy trening zapamiętywania w szerszym gronie. Gracze muszą zapamiętywać zagrywane karty i wymieniać je w odpowiedniej kolejności. Niech nie zwiodą was proste zasady tej karcianki, gdyż zestaw zawiera też karty specjalne, które mogą nieco namieszać podczas trwania zabawy. Wszystkie trzy gry mają kompaktowe wydanie i walory edukacyjne, z których warto skorzystać.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021

Criss Cross, Egmont

Nowa gra Reinera Knizi Criss Cross ma dwa poziomy trudności, które pozwolą dostosować ją do wieku i umiejętności graczy. W wersji podstawowej sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek, bo dzięki prostym zasadom można w nią grać zarówno z dziećmi, jak i z seniorami. Dla graczy, którzy lubią intelektualne wyzwania jest dostępny zaawansowany wariant, a dla ceniących sobie samodzielne zmagania przy planszy gra posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza. W grze Criss Cross każdy gracz otrzymuje arkusz gry oraz ołówek, a jego zadaniem będzie rysowanie symboli pojawiających się na kościach. Należy tak planować rozmieszczenie symboli, aby było najwięcej tych samych w linii. Po 14 rundach obliczamy punkty z kolumn i szeregów. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej. Criss Cross to gra przeznaczona dla osób powyżej 7. roku życia. Pozwala na doskonałą zabawę w gronie do 6 osób. Pudełko zawiera 2 kostki z symbolami gry, 6 ołówków i 2 bloczki z arkuszami gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021

Kaczki, Egmont

Gra Johannesa Krennera Kaczki to gratka dla fanów gier taktycznych i osób lubiących podejmować ryzyko. Gra trwa 5 rund. Gracze zagrywają karty tak, aby uzyskać jak najwięcej punktów zwycięstwa. Pierwszy gracz, który pozbędzie się wszystkich kart z ręki, zgarnia dużo punktów. Jednak ten, kto jest na tyle odważny i sprytny, by zanurkować i zaskoczyć innych graczy, może zdobyć dodatkowe punkty. Grę wygrywa gracz, który zbierze ich najwięcej. To właśnie on zostaje najfajniejszą kaczką na plaży! Gra Kaczki w wersji podstawowej przeznaczona jest dla 3-5 graczy, natomiast można grać w nią również w duecie. Wariant „Dwie Kaczki” zakłada rozgrywkę w towarzystwie Kaczego Ducha, który wskazuje, kto rządzi na plaży. Rekomendowany wiek graczy to 8 lat i więcej. Pudełko zawiera 69 kart kaczek, 5 kart ręczników oraz 5 kart kół ratunkowych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021

Zapowiedzi Lucky Duck Games

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021

Pierwszym zapowiedzianym tytułem jest Wyspa kotów, w której celem graczy będzie uratowanie stadka baśniowych kotów przed myśliwymi. Mechanika rozgrywki opiera się na układaniu różnokształtnych kafelków kotów na planszach graczy, którymi zabiorą koty z niebezpiecznej wyspy.

Kieszonkowy Detektyw to kooperacyjna gra karciana, która sprawdzi waszą zdolność dedukcji. Będziecie gromadzić wskazówki, przesłuchiwać świadków i starali się rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. W polskim wydaniu w jednym pudełku pojawią się aż trzy intrygujące sprawy kryminalne do rozwiązania. Pozostając w detektywistycznym klimacie, kolejnym zapowiedzianym tytułem jest Crime Zoom, gra kooperacyjna do 6 graczy. Z kart jest zostanie ułożone miejsce zbrodni, tworzące jedną dużą ilustrację.

Agropolis to kontynuacja gry Urbanista. Jednak teraz wcielimy się w zarządców terenów rolnych, a wśród nich pola, sady, winnice czy nawet zagrody. Jeśli rolnictwo nie należy do waszych zainteresowań zawsze możecie sprawdzić się w roli mnichów układających czaszki w Skulls of Sedlec. Nazwa gry nawiązuje do kaplicy w dzielnicy Sedlec, w czeskim mieście Kutna Hora. W XVI w. powstała tam kaplica ozdobiona nietypowymi artefaktami – czaszkami i kośćmi zmarłych. Gracz który najlepiej spełni życzenia zmarłych, może liczyć na uznanie Kolekcjonera Kości i zwycięstwo.

Kolejne dwa tytuły to tematyka przyrodnicza. Pierwszą z nich jest Kaskadia. Tytuł nawiązuje do krainy geograficznej rozciągającej się pomiędzy Pacyfikiem, a Górami Skalistymi. Gracze rywalizują w stworzeniu najbardziej różnorodnego środowiska, poprzez dobieranie płytek siedlisk oraz żetonów zwierząt i układanie ich w przepiękne krajobrazy. W drugiej pozycji przeniesiemy się do Ameryki Południowej. W grze Amazonia również będziemy zagrywali karty i tworzyli punktujące zestawy. Poprzez ostrożne dobieranie potrzebnych elementów postaracie się stworzyć warunki dla idealnej równowagi flory i fauny.

Na koniec zostawiono tak zwane wisienki na torcie. Mikromakro to bardzo ciekawa propozycja dla fanów gier detektywistycznych i kooperacyjnych. Gracze wspólnie będą rozwiązywać sprawy kryminalne, sprawdzać motywy oraz szukać dowodów. Ciekawostką jest, że gra nie posiada planszy, ale ogromną (75 x 110 cm) mapę miasta. Ostatnim zapowiedzianym tytułem jest również gra kooperacyjna. W Sleeping Gods gracze wcielają się w załogę statku Mantikora, który eksploruje nieznane krainy w poszukiwaniu totemów uśpionych bogów. Wędrówkę utrudniać będą mityczne stwory i liczne przeciwności.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021

Oprócz nowych tytułów, ciekawostką jest, że Kroniki Zbrodni zasilą portfolio Lucky Duck Games. Wcześniej odpowiedzialne za grę było wydawnictwo FoxGames.

Przedsprzedaż
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Cortex 3, Rebel

Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną!

Weź udział w wyzwaniu i trenuj swój umysł, dzięki tej ekspresowej grze, rozwijającej rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych! Gdy na stole ląduje karta z zadaniem, gracz, który pierwszy je rozwiąże, zakrywa kartę ręką i podaje odpowiedź. Łamigłówki mogą być różne: łączenie kształtów, poszukiwanie niepasujących elementów, liczenie w pamięci itp.

Cortex 3 to 8 zupełnie nowych rodzajów wyzwań, które możemy dołączyć do tych znanych z wcześniejszych odsłon serii. Dodatkowo w tej wersji specjalne wyzwanie stanowią karty nasączone rozmaitymi zapachami, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Gra w zielone!, Rebel

Gra w zieloneto kooperacyjna, skojarzeniowa zabawa, w której uczestnicy wspólnie starają się odgadnąć jak najwięcej haseł i w ten sposób zdobyć jak najwyższy wynik. Wypisując skojarzenia, łączące pary wylosowanych słów, będziecie tworzyć dla współgraczy podpowiedzi, które pomogą im w odgadnięciu początkowego układu kart.

Dobierzcie karty haseł i w sekrecie wypiszcie ich cechy wspólne na swoich planszach koniczyn – to Wasze wskazówki. Następnie razem postarajcie się odgadnąć hasła każdego z graczy. Na koniec gry obliczcie swój wynik na podstawie liczby haseł, które udało się Wam odgadnąć, i zapiszcie go na specjalnej karcie. W każdej rozgrywce starajcie się uzyskać jeszcze lepszy wynik!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu, Portal Games

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu to kolejna część serii Escape Tales. Tym razem osadzona w klimatach dark fantasy. W przeciwieństwie do poprzednich edycji Escape Tales, w Dzieciach Żmijowego Lasu po raz pierwszy będziesz mógł skorzystać z pomocy towarzyszy i różnego rodzaju przedmiotów. Połącz różne karty za pomocą mobilnej aplikacji, aby odblokować jeszcze więcej opcji! Premiera gry już 22 kwietnia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Zombie Teenz: Ewolucja, FoxGames

W ubiegły czwartek, a więc 1. kwietnia ruszyła przedsprzedaż gry Zombie Teenz: Ewolucja Natomiast 14. dnia wspomnianego miesiąca odbędzie się jej premiera. To samodzielna gra z innymi zasadami niż w Zombie Kidz, które wymagają od graczy większego zaangażowania i strategicznych przemyśleń. Otwierając koperty z tajemnicami, trzeba wykonywać misje i odblokowywać kolejne dane. Obie gry są względem siebie kompatybilne, można je zatem ze sobą łączyć. Zapowiada się fantastyczna zabawa. Czy uda wam się uratować miasto przed zombiakami i zbierając odpowiednie składniki stworzyć skuteczne antidotum, niezbędne do walki z nimi? Mamy nadzieję, że tak! Kluczem do zwycięstwa będzie także współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Coatl, Portal Games

Ruszyła przedsprzedaż strategicznej gry karcianej z elementami układanki Coalt od Portal Games. Gracze spróbują stworzyć najlepiej punktowane podobizny Upierzonych Węży. W czasie swojej tury będą dobierać z planszy Zaopatrzenia jeden fragment głowy, ogona, lub dwa tułowia Węża i kłaść na wolnym polu swojej planszy Gracza. Podczas kolejnych tur spróbują wykonać akcję złożenia ze zebranych elementów w podobiznę Coatla.

Kupując grę w przedsprzedaży otrzymacie unikalny metalowy znacznik pierwszego gracza o kolorze złotym w iście azteckim stylu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021Zew Cthulhu: Posiadłość Szaleństwa RPG, Black Monk

Fani fantasy, łączcie się! Chętnych na odrobinę mrocznej magii powinna zadowolić przedsprzedaż pierwszego tomu Zew Cthulhu: Posiadłości szaleństwa. Znajdziecie tam pięć scenariuszy, które można wykorzystać (samodzielnie lub jako wątki poboczne) z zestawem startowym Zewu Cthulhu lub Księgą Strażnika. Wydawnictwo Black Monk zamyka przedsprzedaż 30 kwietnia, więc macie jeszcze trochę czasu na zastanowienie.

Rocketmen, Phalnax

Jeśli jednak bardziej niż lata 20. ubiegłego wieku kręcą was tematy science-fiction, to na stronie wydawnictwa Phalanx możecie już rezerwować egzemplarze najnowszej gry Martina Wallace’a Rocketmen. Dzięki swej idealnie zbudowanej talii wprowadzicie ludzki gatunek na Marsa już 12 kwietnia. Nie zapomnijcie zerknąć na dodatki!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.03. - 02.04.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu