Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionego tygodnia w planszówkowym świecie. Po raz kolejny nowe zapowiedzi, premiery i przedsprzedaże. Rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!
Premiery
To ja go tnę!, Rebel

Podczas rozgrywek w To ja go tnę! będziecie mieli okazję pokonywać groźnych przeciwników i sabotować plany swoich wrogów. Aby osiągnąć cel, będziecie wyposażać herosów w przedmioty, ujarzmiać magiczne potęgi i korzystać z modyfikatorów rzutów, by skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięża gracz, który jako pierwszy ubije 3 potwory lub zbierze drużynę składającą się z 6 różnych klas.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Pod wrogim niebem, Rebel

Kolejną premierą Rebela w tym tygodniu jest jednoosobowa gra planszowa Pod wrogim Niebem. To gra dla jednej osoby oparta na zarządzaniu kośćmi i podejmowaniu trudnych decyzji. Aby zwyciężyć, gracz musi obronić miasto i ukończyć badania, zanim obcy statek matka zniszczy bazę. Oprócz wciągającej gry podstawowej, w pudełku znajdziemy również w pełni regrywalną kampanię złożoną z 4 rozdziałów, która zapewni nam jeszcze więcej wyzwań!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Stronghold Undead, Portal Games

Niezapowiedziana premiera wersji sklepowej Portalu. Stocz epicką bitwę rodem z Władcy Pierścieni! Legendarna gra Ignacego Trzewiczka (Robinson: Crusoe, Detektyw) powraca w nowej, odświeżonej formie! Na ogromnej planszy będziecie rozstawiać jednostki, stawiać umocnienia i miotać zaklęcia. Jeżeli jakakolwiek część muru zostanie przerwana, atakujący zwycięży, jeżeli obrońca utrzyma się przez osiem rund – twierdza będzie ocalona.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Kroniki Zbrodni: 1900, Lucky Duck Games

29 kwietnia premierę miała kolejna odsłona Kronik Zbrodni. Tym razem przeniesiemy się do roku 1900 i spróbujemy rozwiązać kryminalne zagadki. To niezależna, kooperacyjna gra detektywistyczna. Zastosowana w niej technologia Scan & Play pozwala połączyć zalety gry planszowej i elektronicznej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Zapowiedzi
Nidavellir i Zmowa nad Innsmouth, Galakta

Galakta zapowiada dwa nowe tytuły z gatunku fantasy. Dla wielbicieli smoków, zdobywca Seal of Excellence od Dice Tower: Nidavellir. Czy krasnoludom uda się zebrać odpowiednią drużynę i obronić królestwo przed ziejącym ogniem potworem? Będziecie mieli okazję przekonać się już niedługo – premiera 26 maja. Z kolei fani mrocznych jaskiń i odwiecznego zła na pewno ucieszą się 6 maja: wtedy to odbędzie się premiera finału kampanii Zmowy nad innsmouth do Karcianego Horroru w Arkham. W głąb wiru to już ostatni scenariusz – mam nadzieję, że wasi badacze są gotowy na koniec przygody, jakikolwiek by on nie był?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021Jaś i Małgosia, Granna

W najbliższych miesiącach do sprzedaży trafi kolejna gra z bajkowej serii tworzonej przez wydawnictwo Granna. Przypomnijmy, że pierwszy tytuł w tym cyklu to Kopciuszek, natomiast drugi, który właśnie zapowiadamy – Jaś i Małgosia. Na razie możemy tylko wspomnieć o tym, że opakowanie gry będzie jednocześnie trójwymiarową planszą wzbogaconą w środku o domek z piernika. Na kartach dostępnych w zestawie znajdziemy zaś mnóstwo smakołyków. Już nie możemy doczekać się kolejnych szczegółów o tej planszówce dla dzieci i z pewnością będziemy was o nich na bieżąco informować.

Śniadanko, Piżamki, Moje dinozaury, Granna

Niebawem z nadchodzącej premiery dwóch tytułów z serii Układanka od wydawnictwa Granna, ucieszą się najmłodsi fani gier planszowych. Piżamki wspomogą pamięć i poćwiczą spostrzegawczość najmłodszych dzieci. Gra ta idealnie sprawdzi się na zakończenie dnia, aby przyjemnie wprowadzić maluchów w klimat wieczornych rytuałów przygotowujących do snu. Śniadankonatomiast bezbłędnie pasuje na rozpoczęcia dnia. Oczywiście obie rozgrywki można przeprowadzić także o dowolnej porze. Gry te są dedykowane dzieciom od drugiego do czwartego roku życia. W tym samym czasie ukażą się Moje dinozaury z serii Puzzelki. Jak sama nazwa wskazuje będą to puzzle dla dzieci, które skończyły już trzy latka. I tych starszych, jak najbardziej, też.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Przedsprzedaże

Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu, Black Monk Games

Tydzień bez Przedwiecznych to tydzień stracony: co powiecie więc na grę paragrafową z tegoż uniwersum? Zew Cthulhu od wydawnictwa Black Monk Games to pierwsza część z serii Choose Cthulhu – Calaeno Books: zapowiada się na prawdziwy horror. Oczywiście, w dobrym tego słowa znaczeniu – starożytny kult, koszmarne stworzenia, tajemnice spoza czasu i przestrzeni… Wszystko to już w przedsprzedaży!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Kamienna Mandala, Lucrum Games

Choć premiera dopiero 6 maja, przedsprzedaż już trwa – wreszcie możecie zamówić zapowiadaną od dłuższego czasu Kamienną Mandalę od Lucrum Games. Przepiękna oprawa graficzna skrywa w sobie proste zasady: nie znaczy to jednak, że wygrana przyjdzie łatwo. Kto wie, czy to właśnie wasza strategia na zdobycie punktów okaże się najlepsza. Tytuł powinien zadowolić zarówno artystyczne dusze, jak i te z zamiłowaniem do logiki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Viticulture: Goście z Doliny Renu, Goście z Wrzosowisk, Phalanx

Wydawnictwo Phalanx pozytywnie zaskoczyło w tym tygodniu fanów gry Viticulture. Planszówkowi właściciele winnic mogą już składać zamówienia na dodatki do wersji Essential Edition: Goście z Doliny Renu oraz Goście z Wrzosowisk. Obie oczywiście w polskim wydaniu językowym! Niestety na samą premierę trzeba będzie jeszcze poczekać do sierpnia tego roku, ale do tego czasu winne grona wersji podstawowej na pewno już dojrzeją.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021 Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021Frostpunk

Najnowsza gra strategiczna autorstwa Adama Kwapińskiego już dostępna w przedsprzedaży. Premiera planszówki zaplanowana na przyszły rok w drugim kwartale. Witaj w postapokaliptycznym świecie, gdzie los ostatnich ocalałych leży w Twoich rękach! Czy potraktujesz mieszkańców swojej kolonii jak zwyczajny zasób? Podążysz drogą inspirujących architektów, nieustraszonych odkrywców czy błyskotliwych naukowców? Twoje rządy przejdą do historii jako czas piekielnej tyranii, czy era prawa i równości?

Frostpunk to strategiczna gra planszowa, w której od jednego do czterech graczy wciela się w przywódców ostatniej kolonii ocalałych w postapokaliptycznym, skutym lodem świecie. Naszą rolą jest zarządzanie zarówno infrastrukturą ostatniego miasta, jak i jego mieszkańcami oraz nieustanne lawirowanie między perspektywą lodowej zagłady a buntem. Nasi obywatele to nie tylko nieme pionki na planszy: będą wysuwać postulaty i reagować zgodnie z panującymi nastrojami. Działania i decyzje graczy poniosą ze sobą istotne dla rozgrywki konsekwencje, tworząc każdorazowo wyjątkową, dojrzałą historię.

Dodatek do postapokaliptycznej gry strategicznejTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Wejdź do nieprzyjaznego świata, w którym z każdej strony czyhają pułapki, a podejmowane decyzje wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Jako przywódca ostatniej ocalałej kolonii będziesz mierzyć się nie tylko z trudnymi warunkami, ale też podległymi mieszkańcami, których morale z każdą chwilą spadają. Wybierz jaką drogą chcesz kroczyć i znajdź własną równowagę między tyranią a równością.

Frostlander to rozszerzenie do strategicznej gry Frostpunk zawierające zestaw nowych kart, które znacznie zwiększają jej regrywalność. Dodatkowo wprowadza zupełnie nowy, najwyższy poziom trudności, stanowiący wyzwanie nawet dla zaawansowanych graczy. Zestaw zawiera również ekskluzywne, drewniane pionki, które uczynią naszą grę jeszcze bardziej estetyczną.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021MikroMakro: na tropie zbrodni, Lucky Duck Games

MikroMakro: Na tropie zbrodnito gra kooperacyjna na dedukcję i spostrzegawczość. Będziecie wspólnie rozwiązywać sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się wam nie mniej niż przenikliwy umysł, by odnaleźć rozwiązania zagadek na olbrzymiej planszy 75 x 110 cm. Premiera gry 23 Czerwca.

 

Diuna Imperium, Lucky Duck GamesTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Diuna: Imperium to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Gracze dążą do dominacji nad pustynną planetą Arrakis jako przywódcy jednego z wysokich rodów. Połączenie mechanizmu worker placement i budowania talii pozwala na obranie różnych dróg do zwycięstwa. Poszukasz politycznych sojuszy czy stworzysz militarną przewagę? Siła ekonomii czy subtelne intrygi? Miejsce w radzie… czy ostra klinga? Wybór należy do ciebie. Imperium czeka. Premiera gry 30 czerwca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.04. – 30.04.2021

Tu i Tam, Lucky Duck Games

Tu i Tam to nowa gra słynnego Rayana Laukata, która łączy w sobie zalety gry logicznej i strategicznej. Przez starożytną krainę przetoczyła się tajemnicza choroba, a cierpiące na nią stworzenia rozpoczęły bezcelową i chaotyczną wędrówkę przez świat. Zadaniem graczy jest odnalezienie ich i wybudzenie z transu, aby pomogły odszukać inne zagubione dusze! Premiera gry 7 lipca.

 

 


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu