Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Kolejny tydzień pełen wrażeń za nami. Gorące premiery i niespodziewane zapowiedzi. To wszystko zebraliśmy dla was w jednym artykule. Zapraszamy do lektury.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Ostium, Lacerta

Wreszcie nastąpił ten dzień, tak długo wyczekiwany przez całe wydawnictwo Lacerta: w końcu to premiera gry na ich własnej licencji! Z pewnością jednak spore grono graczy także czekało na ten tytuł – nie dość, że grafiki na kartach wyglądają obłędnie, to fabularnie też zapowiada się ciekawie. W końcu kto nie chciałby stworzyć swej własnej armii potworów i poprowadzić je do zwycięstwa korzystając z kombinacji ich zdolności?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Coatl, Portal Games

20 maja premierę miała gra planszowa Coatl. To propozycja lżejszej rodzinnej, logicznej gry abstrakcyjnej, w której będziemy rywalizować o miano arcykapłana. Zostanie nim ta osoba, która zbuduję najpiękniejszego kolorowego, upierzonego węża. Planszówka powinna przypaść do gustu zarówno rodzinom jak i bardziej zaawansowanym graczom.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Tekhenu: Obelisk Słońca, Portal Games

Drugą premierą wydawnictwa Portal Games w tym tygodniu była gra Tekhenu: Obelisk Słońca to wymagająca gra euro, w której gracze rywalizują ze sobą na przestrzeni 16 rund jako egipscy arystokraci budujący świątynie Amun-Ra. Stawiają kolejne świątynne filary, rozbudowują swoje miasto i organizują ogromne uroczystości ku uciesze poddanych. Najważniejsze jednak jest dobrze zaplanowanie strategii, gdyż zwycięzca może być tylko jeden.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Zaginiony Ląd, Rebel

W tym tygodniu zadebiutowała także gra planszowa Zaginiony Ląd od wydawnictwa Rebel. To wyścigowa propozycja, doskonała dla wszystkich fanów przygód i eksploracji. Podczas rozgrywki będziemy zarządzali pięcioosobowymi zespołami badawczymi, by jak najszybciej zebrać rozsiane po świecie wskazówki i odkryć miejsce, w którym znajduje się zaginiony ląd. Kto pierwszy znajdzie tajemne przejście?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Dobble Pixar, Rebel

Drugą premierą Rebela jest pixarowe wydanie bestsellerowej gry Dobble. Toy Story, Merida Waleczna, Iniemamocni, Potwory i Spółka… Na tych kultowych animacjach wychowują się kolejne pokolenia. Teraz możesz znów zaprosić je do swojego domu, a ich bohaterowie pomogą Ci w ćwiczeniu refleksu i spostrzegawczości, wystarczy Dobble Pixar. Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, a przy stole dużo się dzieje, gdy każdy próbuje wyprzedzić innych uczestników w wyścigu do zwycięstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021LAMA, Egmont

19 maja wydawnictwo Egmont Polska wprowadziło do sprzedaży zestaw gier LAMA, który zawiera trzy bestsellerowe gry kultowego autora Reinera Knizi. Do końca czerwca br. LAMA będzie dostępna w sprzedaży tylko w salonach sieci Empik i na www.empik.com, a w lipcu w pozostałych miejscach sklepach. Nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres LAMA, mimo prostych zasad, oferuje ciekawą rozgrywkę. Zarówno wersja podstawowa, jak i dodatkowe warianty gry idealnie sprawdzą się podczas rodzinnego grania, ale również dostarczą znakomitej zabawy bardziej doświadczonym graczom. Dzięki temu, że LAMA posiada kilka wariantów, można dobrać grę idealnie do swoich potrzeb i nastroju.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Destinies, Lucky Duck Game

Wydawnictwo Lucky Duck Games nie zwalnia tempa i wraz z kolejnym tygodniem zapowiada następny tytuł, który ukaże się jeszcze w tym roku! Pierwotnie za grę Destinies miało odpowiadać wydawnictwo IUVI Games. Jednak jak informuje Lucky Duck Games: za obopólną zgodą zdecydowano, że tytuł ten powinien zostać zlokalizowany przez wydawnictwo Lucky Duck. Destinies to gra przygodowa oparta na rywalizacji, łącząca analogową planszę z wirtualną rzeczywistością w postaci aplikacji mobilnej. Premiera odbędzie się w listopadzie 2021 roku. Autorami gry są: Michał Gołębiowski i Filip Miłuński.

Ryby mają głos, Granna

Wydawnictwo Granna zapowiedziało wydanie gry Ryby mają głos. Rozgrywka składać się będzie z kilku rund w zależności od licznby graczy. Każda z faz została podzielona na trzy fazy: układanie szkółek ryb, dzielenie szkółki na grupy i dodawanie grup do akwarium. Każdy z gatunków posiada inne zasady punktacji, a wygrywa gracz z najatrakcyjniejszym akwarium.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021

Przedsprzedaże 
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021HINT, Rebel

To przedsprzedaży właśnie trafiła gra HINT. Imprezówka, w której drużyny na przemian odgadują hasła na podstawie wskazówek udzielanych przez swoich graczy. Aby naprowadzić drużynę na dobry trop, gracz musi się wykazać pomysłowością, ponieważ wskazówki przekazuje w określony na karcie sposób – może je opisywać, rysować, pokazywać albo nucić. Data premiery gry została zaplanowana na czwarty kwartał 2021 roku. A Ty, ak pokażesz znane przesądy lub zanucisz słynne duety?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Dungeons & Dragons: Baldur’s Gate – Zstąpienie do Avernusa, Rebel

Możecie także składać już zamówienia na scenariusz Dungeons & Dragons: Baldur’s Gate – Zstąpienie do Avernusa. To przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi – odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem. Premiera zaplanowana na 18 czerwca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.05. – 21.05.2021Black Rose Wars, Czacha Games

Czacha Games poinformowało, że już tej jesieni nakładem tego wydawnictwa pojawi się polska edycja gry Black Rose Wars, a już teraz możecie zamówić planszówkę w przedsprzedaży. To rywalizacyjna planszówka osadzona w świecie fantasy wykorzystująca mechaniki deckbuildingu, pełna strategi oraz walki. Każdy z graczy wcieli się w potężnego maga zakonu Czarnej Róży i będzie dążyć do zdobycia najwyższego tytułu Magistra. Magowie walcząc ze sobą będą przywoływać różne stworzenia czy rzucać potężne czary. W każdej turze, po wybraniu nowych zaklęć, gracze z wyprzedzeniem planują swoją strategię, kładąc zakryte karty. Później ujawniają zagrane karty, aby wyeliminować przeciwników, rozwiązywać misje lub przyzywać stwory.

 


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu