Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 – 21.01.2022

Poznajcie planszówkowe nowości minionego tygodnia, a wśród nich: gra fabularna Mutant Rok Zerowy od wydawnictwa Galakta oraz Wyspa Dinozaurów. Nasza księgarnia zapowiedziała kolejne dwa tytuły, których spodziewać się możecie już w marcu.

Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Mutant: Rok Zerowy, Galakta

Za nami premiera premiera Gry Fabularnej Mutant Rok Zerowy, która przeniesie Was do świata po wielkiej Apokalipsie. Dumna ludzka cywilizacja upadła. Miasta zmieniły się w pustkowia. Wiatr hula po pustych ulicach, które stały się cmentarzyskami przeszłości. Jednak życie przetrwało – ruiny wciąż zamieszkuje Lud. To właśnie wy – wcielicie się w mutantów ze specjalnymi umiejętnościami. Szukajcie złomu i artefaktów, by uratować Arkę – dom wszystkich ocalałych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Wyspa dinozaurów, Galakta

Jeśli postapokaliptyczny świat to nie wasze gusta, Galakta zaprasza także na Wyspę Dinozaurów. Dzisiaj premiera Wyspy dinozaurów, docenionej przez społeczność graczy na całym świecie znakomitej planszówki o zarządzaniu parkiem rozrywki. W tej grze worker placement będziecie zatrudniać odpowiedni personel, ścigać się z rywalami po najciekawsze okazy dinozaurów i oceniać, jakie atrakcje przyciągną najwięcej gości. Wszystko to jednak na nic, jeśli nie zadbacie o odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby utrzymać niesforne dinozaury pod kontrolą.

Tapestry: Sztuka i Architektura, Phalanx

Nie zapomnijcie zerknąć na premierę drugiego rozszerzenia gry TapestrySztuka i Architektura. Na graczy czekają w nim rozmaite nowe maty stolic, nowy tor rozwoju wraz z unikalnymi kaflami i kartami, karty wielkich budowli, a także jeszcze więcej cywilizacji, kart arrasów oraz kart technologii.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Park Smoków, Nasza Księgarnia

Tworzycie parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Wygra gracz, którego park będzie miał najwięcej zwiedzających. Musicie więc dbać o swoje smoki – co rundę należy je karmić, bo głodny smok odstraszy zwiedzających! Pilnujcie też, aby dorosłe smoki składały jajka – wykluwający się smok przyciągnie do parku nowych zwiedzających!

Podczas rozgrywki wykorzystujecie 60 przezroczystych kart. Dzięki nim rozwijacie swoje parki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Ekosystem, Nasza Księgarnia

Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem? Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!

Seria Talisman, Galakta

Garść newsów od wydawnictwa Galakta dotyczącej Talismanowej rodziny. Najpierw zła wiadomość: Talisman: Star Wars niestety nie zostanie wydany – jest to niemożliwe ze względów na ograniczenia licencyjne. Poza wersją niemiecką, żadne inne wersje językowe nie zostaną wyprodukowane.

A teraz dobre wiadomości: nadchodzą dwie nowe wersje tej kultowej planszówki!

W grze Talisman: Harry Potter Lord Voldemort oczekuje od wiernych mu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów dowodów na ich całkowite posłuszeństwo! Wcielicie się w role odważnych członków Zakonu Feniksa lub bezwzględnych Śmierciożerców i postaracie się jako pierwsi dotrzeć do Mrocznego Pana! Natomiast w Talisman: Kingdom Hearts ciemność zaatakowała liczne Światy i to w rękach najodważniejszych serc leży ostatnia szansa na ocalenie wspólnej harmonii. Wciel się w rolę Sory, Kairi, Riku, Króla Mickey’ego, Donalda, Goofy’ego lub innego bohatera i odwiedź miejsca znane ze świata Kingdom Hearts, aby odnaleźć potężne Kluczostrza.

Pstryk!, Lacerta

Mały, niepozorny, jednak przezabawny i jakże uroczy: nadchodzi Pstryk! To nowa gra logiczna od wydawnictwa Lacerta, w której staramy się umieścić w kadrze na naszej planszy niesforne zwierzaki – im lepiej je poukładamy tym więcej punktów zgarniemy. Produkcja gry zaplanowana jest na marzec, a premiera zaplanowana na kwiecień.

Przedsprzedaże
Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa, Rebel

Oto gra imprezowa, jakiej jeszcze świat nie widział! Połączenie dynamicznej karcianki o prostych zasadach i koszmaru z czasów szkolnych: zbijaka. Dobieraj karty, unikaj burrito, rzucaj w przeciwników Gdy zbierasz zestawy – zdobywasz punkty. Gdy oberwiesz burrito – tracisz je. A przecież wszyscy chcemy mieć ich jak najwięcej!

Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa zawiera 120 wodoodpornych, wielkich kart i 2 olbrzymie, nadmuchiwane burrito, którymi będziecie w siebie rzucać. To nie zabawa, elementy są przeznaczone dla profesjonalnych miotaczy burrito, niepowstrzymanych weteranów gry, którzy wciąż szukają kolejnych wyzwań!

Planowana data premiery: II kwartał 2022

Star Wars: Pałac Jabby, Rebel

Nowość dla fanów Gwiezdnych Wojen i Listu Miłosnego. Star Wars: Pałac Jabby to dynamiczna gra karciana wymagająca umiejętności dedukcji i gotowości do podejmowania ryzyka. Opiera się na mechanizmie popularnego Listu Miłosnego: kolejka toczy się wokół stołu, gdzie każdy z graczy kolejno dobiera na rękę jedną kartę i odrzuca jedną, rozpatrując jej efekt. W tej wersji najważniejsze jest jednak zrealizowanie celu, który zostaje określony na początku rundy. 

Niszczyciel Światów, Galakta

Niszczyciel światów to scenariusz filmowy dla OBCEGO Gry fabularnej. Gracze wcielają się tu w role Kolonialnych Marines. Scenariusz stworzono dla 3-5 graczy i Matki Gry – wspólnie przejdą oni przez najgorsze piekło. Ukończenie rozgrywki będzie wymagało co najmniej trzech sesji.

W pudełku znajdują się podręcznik ze scenariuszem, duża, dwustronna mapa (której jedna strona przedstawia kolonię Ariarcus, a druga Fort Nebraska i windę kosmiczną), siedem gotowych Postaci Graczy oraz specjalne karty, zawierające opisy broni, pojazdów i osobistych celów postaci.

Dodatki do Kartografów, Ogry Games

Wysyłka tuż tuż, więc już ostatnie chwile na zakup w przedsprzedaży (osobno lub w różnych pakietach) dodatków do Kartografów.

Herosi to samodzielna gra, choć można ją łączyć z podstawową wersją – nowości to rzecz jasna tytułowi herosi, ale także karty odkryć oraz punktacji.

Afril, Nebblis oraz Podmiasto to natomiast pakiet map służący jako rozszerzenie do podstawowych Kartografów lub wspomnianych Herosów. Każda z nich zawiera 75 arkuszy mapy oraz 3 karty punktacji (lub wulkanu).


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu