Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 – 21.01.2022

Poznajcie planszówkowe nowości minionego tygodnia, a wśród nich: gra fabularna Mutant Rok Zerowy od wydawnictwa Galakta oraz Wyspa Dinozaurów. Nasza księgarnia zapowiedziała kolejne dwa tytuły, których spodziewać się możecie już w marcu.

Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Mutant: Rok Zerowy, Galakta

Za nami premiera premiera Gry Fabularnej Mutant Rok Zerowy, która przeniesie Was do świata po wielkiej Apokalipsie. Dumna ludzka cywilizacja upadła. Miasta zmieniły się w pustkowia. Wiatr hula po pustych ulicach, które stały się cmentarzyskami przeszłości. Jednak życie przetrwało – ruiny wciąż zamieszkuje Lud. To właśnie wy – wcielicie się w mutantów ze specjalnymi umiejętnościami. Szukajcie złomu i artefaktów, by uratować Arkę – dom wszystkich ocalałych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Wyspa dinozaurów, Galakta

Jeśli postapokaliptyczny świat to nie wasze gusta, Galakta zaprasza także na Wyspę Dinozaurów. Dzisiaj premiera Wyspy dinozaurów, docenionej przez społeczność graczy na całym świecie znakomitej planszówki o zarządzaniu parkiem rozrywki. W tej grze worker placement będziecie zatrudniać odpowiedni personel, ścigać się z rywalami po najciekawsze okazy dinozaurów i oceniać, jakie atrakcje przyciągną najwięcej gości. Wszystko to jednak na nic, jeśli nie zadbacie o odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby utrzymać niesforne dinozaury pod kontrolą.

Tapestry: Sztuka i Architektura, Phalanx

Nie zapomnijcie zerknąć na premierę drugiego rozszerzenia gry TapestrySztuka i Architektura. Na graczy czekają w nim rozmaite nowe maty stolic, nowy tor rozwoju wraz z unikalnymi kaflami i kartami, karty wielkich budowli, a także jeszcze więcej cywilizacji, kart arrasów oraz kart technologii.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Park Smoków, Nasza Księgarnia

Tworzycie parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Wygra gracz, którego park będzie miał najwięcej zwiedzających. Musicie więc dbać o swoje smoki – co rundę należy je karmić, bo głodny smok odstraszy zwiedzających! Pilnujcie też, aby dorosłe smoki składały jajka – wykluwający się smok przyciągnie do parku nowych zwiedzających!

Podczas rozgrywki wykorzystujecie 60 przezroczystych kart. Dzięki nim rozwijacie swoje parki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 15.01.2022 - 21.01.2022Ekosystem, Nasza Księgarnia

Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem? Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!

Seria Talisman, Galakta

Garść newsów od wydawnictwa Galakta dotyczącej Talismanowej rodziny. Najpierw zła wiadomość: Talisman: Star Wars niestety nie zostanie wydany – jest to niemożliwe ze względów na ograniczenia licencyjne. Poza wersją niemiecką, żadne inne wersje językowe nie zostaną wyprodukowane.

A teraz dobre wiadomości: nadchodzą dwie nowe wersje tej kultowej planszówki!

W grze Talisman: Harry Potter Lord Voldemort oczekuje od wiernych mu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów dowodów na ich całkowite posłuszeństwo! Wcielicie się w role odważnych członków Zakonu Feniksa lub bezwzględnych Śmierciożerców i postaracie się jako pierwsi dotrzeć do Mrocznego Pana! Natomiast w Talisman: Kingdom Hearts ciemność zaatakowała liczne Światy i to w rękach najodważniejszych serc leży ostatnia szansa na ocalenie wspólnej harmonii. Wciel się w rolę Sory, Kairi, Riku, Króla Mickey’ego, Donalda, Goofy’ego lub innego bohatera i odwiedź miejsca znane ze świata Kingdom Hearts, aby odnaleźć potężne Kluczostrza.

Pstryk!, Lacerta

Mały, niepozorny, jednak przezabawny i jakże uroczy: nadchodzi Pstryk! To nowa gra logiczna od wydawnictwa Lacerta, w której staramy się umieścić w kadrze na naszej planszy niesforne zwierzaki – im lepiej je poukładamy tym więcej punktów zgarniemy. Produkcja gry zaplanowana jest na marzec, a premiera zaplanowana na kwiecień.

Przedsprzedaże
Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa, Rebel

Oto gra imprezowa, jakiej jeszcze świat nie widział! Połączenie dynamicznej karcianki o prostych zasadach i koszmaru z czasów szkolnych: zbijaka. Dobieraj karty, unikaj burrito, rzucaj w przeciwników Gdy zbierasz zestawy – zdobywasz punkty. Gdy oberwiesz burrito – tracisz je. A przecież wszyscy chcemy mieć ich jak najwięcej!

Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa zawiera 120 wodoodpornych, wielkich kart i 2 olbrzymie, nadmuchiwane burrito, którymi będziecie w siebie rzucać. To nie zabawa, elementy są przeznaczone dla profesjonalnych miotaczy burrito, niepowstrzymanych weteranów gry, którzy wciąż szukają kolejnych wyzwań!

Planowana data premiery: II kwartał 2022

Star Wars: Pałac Jabby, Rebel

Nowość dla fanów Gwiezdnych Wojen i Listu Miłosnego. Star Wars: Pałac Jabby to dynamiczna gra karciana wymagająca umiejętności dedukcji i gotowości do podejmowania ryzyka. Opiera się na mechanizmie popularnego Listu Miłosnego: kolejka toczy się wokół stołu, gdzie każdy z graczy kolejno dobiera na rękę jedną kartę i odrzuca jedną, rozpatrując jej efekt. W tej wersji najważniejsze jest jednak zrealizowanie celu, który zostaje określony na początku rundy. 

Niszczyciel Światów, Galakta

Niszczyciel światów to scenariusz filmowy dla OBCEGO Gry fabularnej. Gracze wcielają się tu w role Kolonialnych Marines. Scenariusz stworzono dla 3-5 graczy i Matki Gry – wspólnie przejdą oni przez najgorsze piekło. Ukończenie rozgrywki będzie wymagało co najmniej trzech sesji.

W pudełku znajdują się podręcznik ze scenariuszem, duża, dwustronna mapa (której jedna strona przedstawia kolonię Ariarcus, a druga Fort Nebraska i windę kosmiczną), siedem gotowych Postaci Graczy oraz specjalne karty, zawierające opisy broni, pojazdów i osobistych celów postaci.

Dodatki do Kartografów, Ogry Games

Wysyłka tuż tuż, więc już ostatnie chwile na zakup w przedsprzedaży (osobno lub w różnych pakietach) dodatków do Kartografów.

Herosi to samodzielna gra, choć można ją łączyć z podstawową wersją – nowości to rzecz jasna tytułowi herosi, ale także karty odkryć oraz punktacji.

Afril, Nebblis oraz Podmiasto to natomiast pakiet map służący jako rozszerzenie do podstawowych Kartografów lub wspomnianych Herosów. Każda z nich zawiera 75 arkuszy mapy oraz 3 karty punktacji (lub wulkanu).


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu