Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu wybierzemy się w podróż do Innsmouth oraz Kingsport. Uratujemy świat przed zombie, wcielimy się w detektywów oraz wypłyniemy na głębokie wody. Zaczynamy!
PREMIERY

Galakta ogłosiła premierę kolejnego rozszerzenia do trzeciej edycji Horroru w Arkham. Tym razem przeniesiemy się do Innsmouth oraz Kingsport, a to oznacza, że stawimy czoła potworom i anomaliom kryjącym się w odmętach mórz. Do naszych szeregów dołączy ośmiu nowych badaczy, przeżyjemy cztery niezwykłe przygody zapisane na ponad stu pięćdziesięciu kartach wydarzeń i spotkań. Wśród mrocznych fal wprowadza nową mechanikę rozprzestrzeniającej się grozy. Oznacza to, że badacze zanim rozpatrzą spotkanie z talii konkretnej dzielnicy muszą stanąć twarzą w twarz z własnymi demonami i lękami. Pora zapolować na Przedwiecznych!

Kontynuacja Dice Settlers dostępna w sprzedaży. Dice Settlers: Western Sea to dodatek, który zabierze graczy na wody zachodniego morza. W pudełku znajdziemy cztery moduły, które można dowolnie łączyć oraz wykorzystać je nawet w trybie jednoosobowym. Ponadto rozgrywkę urozmaici nam siedemnaście dodatkowych kości, morskie kafle terenu, jak również nowe rodzaje kart, a co za tym idzie – mechaniki.

W piątek, 18. września do sprzedaży trafiła gra planszowa Cisza w mieście Zombie od wydawnictwa Muduko. Za jej sprawą znajdziecie się w mieście, w którym po miesiącu od wybuchu epidemii, szanse na zwycięstwo z wirusem drastycznie maleją. Jednak wciąż tli się tam iskierka nadziei, gdyż wspólnie z Ocalałymi można jeszcze skutecznie odeprzeć atak Zombie. Karciankę tę charakteryzuje zawrotna dynamika, dzięki czemu gracze szybko wsiąkają w akcję i odrywają się od świata rzeczywistego, świetnie się przy tym bawiąc.

Długo wyczekiwana gra od Portal Games trafiła w tym tygodniu na sklepowe półki! Poniżej notka prasowa:

Detektyw: Sezon 1 – premiera roku od Portal Games już w tym tygodniu!

Już w czwartek, 17 września, premiera gry Detektyw: Sezon 1. To najważniejszy tytuł tego roku od Portal Games, autorstwa Ignacego Trzewiczka, Marzeny Nowak-Trzewiczek i Weroniki Spyry. Sezon Pierwszy to w pełni samodzielna gra z serii Detektyw, w której gracze wspólnie rozwiązują zagadki trzech tajemniczych zbrodni.

Detektyw: Sezon 1 to zestaw 3 osobnych spraw, które można rozwiązywać w dowolnej kolejności. Każde ze śledztw jest osadzone w innym miejscu i czasie, nie są one częścią kampanii. Zasady są bardziej uproszczone względem pierwowzoru gry.

Osoby nie znające Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej mogą z powodzeniem sięgnąć po Sezon Pierwszy jako tytuł prowadzający do serii Detektyw. Sezon 1 jest prostszy niż Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa: występuje tu jedna linia czasowa (nie ma podziału na dni śledztwa), a także jeden rodzaj żetonów umiejętności.

Już jest! Imprezowy tytuł Podaj dalej!, ale tym razem w wersji bez cenzury. Zasady pozostają te same: gracze posiadają swoje notesy, w których zapisują wylosowane hasło, następnie przekazują je dalej i grają tak długo, aż z powrotem otrzymają swój bloczek. W międzyczasie będziemy odgadywać hasła i je ilustrować w notatnikach innych graczy. Jedyny wyjątek stanowią karty z nowymi wyrazami, bardziej niegrzecznymi, dedykowanymi tylko dla dorosłych. Nie posiadacie zdolności plastycznych? Tym lepiej! Im bardziej pokraczne ilustracje stworzycie, tym więcej śmiechu będzie wam towarzyszyć. Grę znajdziecie w swoim ulubionym sklepie z grami planszowymi.

W tygodniu swoją premierę miał tytuł osadzony w świecie Harrego Pottera – Obrona przed czarną magią. Tym razem karcianka skierowana jest dla dwóch graczy, oparta na mechanice deck buildingu. Gracze wezmą udział w zajęciach z Obrony przed Czarną Magią. Żeby wygrać młodzi adepci magii będą musieli wykazać się nie lada sprytem i rozbroić swojego przeciwnika trzykrotnie! Gra trafi na sklepowe półki już 25 września!

W minioną środę (16 września) premierę miała gra słowna Literołaki od wydawnictwa Zielona Sowa. Dzięki niej możecie wcielić się w spragnionych liter potworków, a aby zwyciężyć będziecie musieli zdobyć ich jak najwięcej. Jeśli wykarzecie się sprytem, a także bystrością, podając wymagane słowo pasujące do konkretnej dziedziny oraz zawierające wskazaną przez kartę literę i zrobicie to przed swoimi rywalami, zdobędziecie punkt. Bardziej zaawansowani słowoznawcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w wariancie zaawansowanym, gdzie do punktowanego słowa przypisanych jest pięć liter i konkretna kategoria. Gra ćwiczy pamięć, refleks i wyobraźnię.

PRZEDSPRZEDAŻE

Lubicie imprezowe tytuły? Wciąż macie mało i szukacie nowych wrażeń ze znajomymi? Jeśli jednogłośnie odpowiedzieliście TAK, to ten tytuł jest właśnie dla was. Top 10 to gra skojarzeń, w której gracze, razem współpracując, będą musieli przetrwać pięć rund. Celem gry jest podawanie haseł do wybranej przez kapitana gry zajawki. Bawcie się i wymyślajcie najśmieszniejsze wyrazy!

A teraz wspaniałe wieści dla wszystkich fanów L.O.L. Surprise! Ruszyła przedsprzedaż nowej wersji Dobble. Na kartach gry znajdziecie kolorowe postaci, które zabiorą was w podróż do świata L.O.L. Surprise. Tytuł przetestuje spostrzegawczość i refleks najmłodszych graczy. Gotowi na nowe, zręcznościowe wyzwanie?

Opowiadanki to kolejna propozycja od Rebela. Gra dedykowana dzieciom pozwoli rozbudzić ich wyobraźnię oraz umiejętność opowiadania własnych historii. Dołączona książeczka pomoże w snuciu opowieści, a karty z postaciami zwierząt umożliwią wybór głównych bohaterów waszej bajki. Puśćcie wodze fantazji i pochwalcie się najpiękniejszymi baśniami…


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu