Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu wybierzemy się w podróż do Innsmouth oraz Kingsport. Uratujemy świat przed zombie, wcielimy się w detektywów oraz wypłyniemy na głębokie wody. Zaczynamy!
PREMIERY

Galakta ogłosiła premierę kolejnego rozszerzenia do trzeciej edycji Horroru w Arkham. Tym razem przeniesiemy się do Innsmouth oraz Kingsport, a to oznacza, że stawimy czoła potworom i anomaliom kryjącym się w odmętach mórz. Do naszych szeregów dołączy ośmiu nowych badaczy, przeżyjemy cztery niezwykłe przygody zapisane na ponad stu pięćdziesięciu kartach wydarzeń i spotkań. Wśród mrocznych fal wprowadza nową mechanikę rozprzestrzeniającej się grozy. Oznacza to, że badacze zanim rozpatrzą spotkanie z talii konkretnej dzielnicy muszą stanąć twarzą w twarz z własnymi demonami i lękami. Pora zapolować na Przedwiecznych!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Kontynuacja Dice Settlers dostępna w sprzedaży. Dice Settlers: Western Sea to dodatek, który zabierze graczy na wody zachodniego morza. W pudełku znajdziemy cztery moduły, które można dowolnie łączyć oraz wykorzystać je nawet w trybie jednoosobowym. Ponadto rozgrywkę urozmaici nam siedemnaście dodatkowych kości, morskie kafle terenu, jak również nowe rodzaje kart, a co za tym idzie – mechaniki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

W piątek, 18. września do sprzedaży trafiła gra planszowa Cisza w mieście Zombie od wydawnictwa Muduko. Za jej sprawą znajdziecie się w mieście, w którym po miesiącu od wybuchu epidemii, szanse na zwycięstwo z wirusem drastycznie maleją. Jednak wciąż tli się tam iskierka nadziei, gdyż wspólnie z Ocalałymi można jeszcze skutecznie odeprzeć atak Zombie. Karciankę tę charakteryzuje zawrotna dynamika, dzięki czemu gracze szybko wsiąkają w akcję i odrywają się od świata rzeczywistego, świetnie się przy tym bawiąc.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Długo wyczekiwana gra od Portal Games trafiła w tym tygodniu na sklepowe półki! Poniżej notka prasowa:

Detektyw: Sezon 1 – premiera roku od Portal Games już w tym tygodniu!

Już w czwartek, 17 września, premiera gry Detektyw: Sezon 1. To najważniejszy tytuł tego roku od Portal Games, autorstwa Ignacego Trzewiczka, Marzeny Nowak-Trzewiczek i Weroniki Spyry. Sezon Pierwszy to w pełni samodzielna gra z serii Detektyw, w której gracze wspólnie rozwiązują zagadki trzech tajemniczych zbrodni.

Detektyw: Sezon 1 to zestaw 3 osobnych spraw, które można rozwiązywać w dowolnej kolejności. Każde ze śledztw jest osadzone w innym miejscu i czasie, nie są one częścią kampanii. Zasady są bardziej uproszczone względem pierwowzoru gry.

Osoby nie znające Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej mogą z powodzeniem sięgnąć po Sezon Pierwszy jako tytuł prowadzający do serii Detektyw. Sezon 1 jest prostszy niż Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa: występuje tu jedna linia czasowa (nie ma podziału na dni śledztwa), a także jeden rodzaj żetonów umiejętności.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Już jest! Imprezowy tytuł Podaj dalej!, ale tym razem w wersji bez cenzury. Zasady pozostają te same: gracze posiadają swoje notesy, w których zapisują wylosowane hasło, następnie przekazują je dalej i grają tak długo, aż z powrotem otrzymają swój bloczek. W międzyczasie będziemy odgadywać hasła i je ilustrować w notatnikach innych graczy. Jedyny wyjątek stanowią karty z nowymi wyrazami, bardziej niegrzecznymi, dedykowanymi tylko dla dorosłych. Nie posiadacie zdolności plastycznych? Tym lepiej! Im bardziej pokraczne ilustracje stworzycie, tym więcej śmiechu będzie wam towarzyszyć. Grę znajdziecie w swoim ulubionym sklepie z grami planszowymi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

W tygodniu swoją premierę miał tytuł osadzony w świecie Harrego Pottera – Obrona przed czarną magią. Tym razem karcianka skierowana jest dla dwóch graczy, oparta na mechanice deck buildingu. Gracze wezmą udział w zajęciach z Obrony przed Czarną Magią. Żeby wygrać młodzi adepci magii będą musieli wykazać się nie lada sprytem i rozbroić swojego przeciwnika trzykrotnie! Gra trafi na sklepowe półki już 25 września!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

W minioną środę (16 września) premierę miała gra słowna Literołaki od wydawnictwa Zielona Sowa. Dzięki niej możecie wcielić się w spragnionych liter potworków, a aby zwyciężyć będziecie musieli zdobyć ich jak najwięcej. Jeśli wykarzecie się sprytem, a także bystrością, podając wymagane słowo pasujące do konkretnej dziedziny oraz zawierające wskazaną przez kartę literę i zrobicie to przed swoimi rywalami, zdobędziecie punkt. Bardziej zaawansowani słowoznawcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w wariancie zaawansowanym, gdzie do punktowanego słowa przypisanych jest pięć liter i konkretna kategoria. Gra ćwiczy pamięć, refleks i wyobraźnię.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Lubicie imprezowe tytuły? Wciąż macie mało i szukacie nowych wrażeń ze znajomymi? Jeśli jednogłośnie odpowiedzieliście TAK, to ten tytuł jest właśnie dla was. Top 10 to gra skojarzeń, w której gracze, razem współpracując, będą musieli przetrwać pięć rund. Celem gry jest podawanie haseł do wybranej przez kapitana gry zajawki. Bawcie się i wymyślajcie najśmieszniejsze wyrazy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

A teraz wspaniałe wieści dla wszystkich fanów L.O.L. Surprise! Ruszyła przedsprzedaż nowej wersji Dobble. Na kartach gry znajdziecie kolorowe postaci, które zabiorą was w podróż do świata L.O.L. Surprise. Tytuł przetestuje spostrzegawczość i refleks najmłodszych graczy. Gotowi na nowe, zręcznościowe wyzwanie?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020

Opowiadanki to kolejna propozycja od Rebela. Gra dedykowana dzieciom pozwoli rozbudzić ich wyobraźnię oraz umiejętność opowiadania własnych historii. Dołączona książeczka pomoże w snuciu opowieści, a karty z postaciami zwierząt umożliwią wybór głównych bohaterów waszej bajki. Puśćcie wodze fantazji i pochwalcie się najpiękniejszymi baśniami…

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.09.-18.09.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu