Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 – 09.07.2021

Planszówkowe premiery ubiegłego tygodnia to uczta dla graczy. Zamki Toskanii od Rebela czy Tawantinsuyu Portalu to tytuły, które trzeba sprawdzić! Zobaczcie co polscy wydawcy zapowiedzieli, na co warto czekać i jakie gry kupicie już w przedsprzedaży.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Zamki Toskanii, Rebel

7 lipca po kilku przełożonych datach premiery, doczekaliśmy się debiutu Zamków Toskanii od wydawnictwa Rebel. To idealna propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grami strategicznymi i znacznie prostsza alternatywa dla popularnych Zamków Burgundii. W trakcie rozgrywki uczestnicy zdobywają i zagrywają karty, aby umieszczać w swoich posiadłościach żetony włości, dzięki którym zyskują różnorodne korzyści i zdobywają punkty.

 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Tawantinsuyu, Portal Games

Tawantinsuyu to najnowsza propozycja dla miłośników gier euro autorstwa Dávida Turcziego, twórcy takich tytułów jak Tekhenu: Obelisk Słońca czy Anachrony. Tym razem przeniesiemy się do Imperium Inków, gdzie gracze będą zbierać zasoby, budować budynki, schody i posągi dla zapewnienia sobie dodatkowych korzyści lub wzmocnienia wykonywanych akcji. To wszystko by walczyć między sobą o przejęcie schedy po legendarnym władcy, Pachacutecim.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Teotihuacan: Okres Ekspansji, Portal Games

Trzecim dodatkiem do świetnie przyjętej przez graczy w Polsce gry Teotihuacan: Miasto Bogów jest rozszerzenie Okres Ekspansji. W ramach tego dodatku gracze dostaną 5 modułów: Moduł Ekspansji, Moduł Dworu, Moduł Obsydianu, Moduł Ołtarzy i Szamanów, Moduł Alternatywnego Poruszania Teotibota. 

 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Opowiadanki: Nowe przygody, Rebel

Opowiadanki są grą stworzoną z myślą o wspólnym spędzaniu czasu z dziećmi. Rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Dodatek zawiera 30 unikatowych postaci oraz 6 zupełnie nowych opowieści, w tym 2 wyjątkowo ekscytujące i zawiłe! Ponadto w pudełku znajdziecie 7 dwustronnych kart, na których możecie zapisać własną bajkę, a następnie dołączyć ją do gry.

 

L.A.M.A., Egmont

7 lipca do ogólnodostępnej sprzedaży trafił zestaw gier L.A.M.A. od wydawnictwa Egmont, który zawiera trzy bestsellerowe gry kultowego autora Reinera Knizi. Nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres L.A.M.A, mimo prostych zasad, oferuje ciekawą rozgrywkę. Zarówno wersja podstawowa, jak i dodatkowe warianty gry idealnie sprawdzą się podczas rodzinnego grania, ale również powinny dostarczyć znakomitej zabawy bardziej doświadczonym graczom. Dzięki temu, że L.A.M.A. posiada kilka wariantów, można dobrać grę idealnie do swoich potrzeb i nastroju.

>> Polecamy: Lekka, Afabularna, Mało Atrakcyjna? „L.A.M.A” – recenzja gry <<

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Fiesta Mexicana, Granna 

W piątek, 9. czerwca premierę miała gra Fiesta Mexicana od wydawnictwa Granna. Ten imprezowy tytuł charakteryzuje się także przepyszną fabułą. Otóż, poznamy dwójkę bohaterów, a więc Pedra i Sabrinę. Organizują oni przyjęcie na cześć zmarłych. Zadaniem graczy jest pomoc podczas przygotowań do tej wielkiej uroczystości. Każdy z nich otrzyma pod swoją opiekę jeden stół i będzie musiał zadbać o to, by znalazły się na nich jak najładniej prezentujące się potrawy. W tym celu trzeba licytować przybywające z kuchni dania. Oczywiście wedle ograniczeń co do ich wartości, jak i miejsca, w którym można je ustawić. Kto przygotuje najapetyczniejszy stół, zostanie zwycięzcą. 

Zapowiedzi
World of Warcraft: Wrath of the Lich King!, Rebel

Wydawnictwo REBEL zapowiedziało polską edycję gry World of Warcraft: Wrath of the Lich King!. Gra będzie bazować na systemie znanym z fenomenalnej planszówki Pandemic. Wspólnie stawicie czoła hordzie nieumarłych i spróbujecie pokonać zagrożenia pojawiające się w krainie, aby na sam koniec sforsować bramy Cytadeli Lodowej Korony.

Przedsprzedaż gry rusza tego lata! Miejcie oczy i uszy otwarte!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Dżungla – PuzzloGra, Nasza Księgarnia

Pierwszego dnia września premierę będzie miała Dżungla – PuzzloGra od wydawnictwa Nasza Księgarnia. To tytuł idealny dla dzieci już od piątego roku życia oraz oczywiście dla dorosłych także. W swoje ręce dostaniemy planszę, ilustrującą budzącą się do życia dżunglę, cztery pionki oraz czterdzieści osiem płytek, w tym czterdzieści płytek zwierząt, pięć specjalnych i trzy puste. Zadaniem graczy jest układanie ich na planszy w taki sposób, by odkryć jak najwięcej znajdujących się na niej zwierząt. Oczywiście trzeba przy tym być ostrożnym i uważać na czyhające w dżungli niebezpieczeństwa. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Dodatek do Paryż: Miasto Świateł, Lacerta

Wydawnictwo Lacerta rozpoczęło prace nad tłumaczeniem dodatku Eiffel do tytułu Paryż: Miasto Świateł. Polski podtytuł nie jest jeszcze znany, wiadomo jednak że premiera odbędzie się pod koniec tego roku. Samo rozszerzenie wprowadzi kolejne pocztówki, akcje specjalne, a przede wszystkim znane zabytki francuskiej stolicy. Nie wspominając o notesiku na punktację.

 

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie – Zarzewie wojny, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż dodatku do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. Widmo wielkiego konfliktu zawita do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie dzięki rozszerzeniu Zarzewie wojny! W pudełku znajdziecie nowych bohaterów, wrogów, kafelki mapy, żetony terenu i przedmioty, które urozmaicą przygody. Poza tym odblokujecie 15 przygód z nowej kampanii, w której bohaterowie będą musieli stawić czoła bezlitosnym najemnikom na równinach Riddermarchii, w gęstwinie lasu Fangorn i w nawiedzonych ruinach Osgiliath. Czy zdołacie ochronić ziemię Rohanu i Gondoru? Zbierzcie drużynę, przygotujcie bohaterów i wyruszcie na Zarzewie wojny! Planowana data premiery: październik 2021 r.

Dodatki do Everdell, Rebel

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało masę dodatków do uwielbianej przez wielu gry Everdell. Wszystkie rozszerzenia będą miały premiery w przyszłym roku, ale już teraz możecie składać swoje zamówienia w przedsprzedaży. Nadchodzące tytuły to:

  • Everdell: Newleaf
  • Everdell: Mistwood
  • Everdell: Complete Collection
  • Everdell: Tales from the Green Acorn
  • Everdell: Deluxe Resource Vessels
  • Everdell: Big Ol’ Box of Storage
  • Everdell: Click Clacks Upgrade Pack

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021

Wojna Szeptów, Galakta

Tam gdzie spotykają się imperia, musi dość do walki o władzę: prawdziwa wojna toczy się jednak tuż za plecami odważnych żołnierzy i ich generałów. Zwycięstwo leży w rękach szpiegów – organizuj spiski, knowania, tajne porozumienia intrygi, tajne porozumienia, infiltruj królewskie rady, by z cienia zaprowadzić własny porządek świata. Wojna Szeptów będzie miała premierę 21 lipca: do tego czasu trwa przedsprzedaż, a tytuł można nabyć na stronie wydawcy w obniżonej cenie. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021

Dodatki do Viticulture, Phalanx

Trwa przedsprzedaż dodatków do gry Viticulture  – tytułu gdzie gracz zarządza urokliwą toskańską winnicą. Rozszerzenia pojawią się w otwartej sprzedaży jeszcze w sierpniu tego roku: Goście z Doliny Renu zaoferują karty bardziej zorientowane na winiarstwo, natomiast Goście z Wrzosowisk skupią się na kartach letnich i zimowych odwiedzających, które będzie można połączyć z innymi elementami serii.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.07.2021 - 09.07.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu