Wygraj książkę „Tristan Strong niszczy świat” [ZAKOŃCZONY]

-

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Z okazji premiery książki, razem z wydawnictwiem Galeria Książki przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze powieści Tristan Strong niszczy świat.

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

tristan strong 2

Tristan Strong wrócił na farmę dziadków po uratowaniu Alke – krainy afroamerykańskich bohaterów i bogów Zachodniej Afryki. Jednak starcie z żelaznymi potworami, które uwolnił starożytny demon, było prawdziwą traumą. Teraz we śnie i na jawie Tristana dręczą koszmary pełne grozy i zniszczeń. Aż pewnego dnia, kiedy chłopak powinien skupić się na walce bokserskiej, te koszmary ożywają: pojawiają się duchy, by ostrzec go, że do domu dziadków zbliża się Upiorzec.

Kto to jest i czego chce? Tristan nie musi długo czekać na odpowiedź – na farmie pojawia się przerażający potwór, który sieje spustoszenie i porywa Nanę. By uratować babcię, chłopak musi wrócić do Alke i odnaleźć porywacza. Jak ma jednak tego dokonać, skoro jedynym bogiem, na którego może liczyć, jest uwięziony w smartfonie cwaniak Anansi? Co gorsza, od zniknięcia Nany moc Tristana jako Anansesema – roznoszącego opowieści – także zdaje się niknąć.

>> Polecamy: Dziura w niebie. „Tristan Strong wybija dziurę w niebie” – recenzja książki <<

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Galeria książki, mamy dla was dwa egzemplarze książki Tristan Strong niszczy świat.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrody? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Jaką mitologiczną istotę chciałbyś spotkać na swojej drodze i dlaczego? KRÓTKO UZASADNIJ SWÓJ WYBÓR.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Ich autorzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Tristan Strong niszczy świat. Na wasze zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Galeria Książki.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 31 marca 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody: jeden egzemplarz książki Tristan Strong niszczy świat.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią: 2 x Tristan Strong niszczy świat.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

17 komentarzy

 1. Chciałabym spotkać Feniksa – wspaniałe stworzenie, które symbolizuje nowy początek. Myślę, że to spotkanie na zawsze utkwiłoby mi w pamięci – za każdym razem, gdy wpadłabym w tarapaty, przypominałabym sobie ogniście czerwone skrzydła. To dodawałoby mi sił do walki z przeciwnościami, inspirowało mnie do podnoszenia się po porażce. W końcu Feniks potrafi odrodzić się z marnego popiołu, a ze mnie, nawet po największym kopniaku od losu, zawsze zostawało jednak trochę więcej 😉

  Akceptuję regulamin.

 2. Chciałbym spotkać jednorożca, aby upewnić się, że to na pewno jest koń z rogiem na czole, a nie na przykład nosorożec pancerny, który technicznie również jest jednorożcem. 😀 Poza tym dobrze jest zweryfikować, czy to nie jest Niewidzialny Różowy Jednorożec, nie takie legendy okazywały się już prawdą. 🙂

  Akceptuję regulamin.

 3. Strzygi i utopce, które wiodą ludzi na manowce
  w oparach mgieł snuja się wieczorem
  i dla przechodnia stają się potwoerm

  może którąś nieszczęśliwa istotę uratowałabym od wiecznego błąkania sie po mokradłach?

  akceptuję regulamin

 4. Hmm, to bardzo trudne pytanie. Nie jestem chyba w stanie wybrać jednej postaci, więc wymienię dwie: Orfeusza oraz króla Minosa. Orfeusza, chciałabym spotkać z czystej ciekawości, by dowiedzieć się jak brzmiała barwa głosu najlepszego greckiego śpiewaka, bo jest to coś, czego żadne zapiski nie są w stanie oddać. A Minosa natomiast chętnie spytałabym o klucz do rozszyfrowania wciąż zagadkowego dla historyków pisma linearnego A.
  Akceptuję regulamin.

 5. Akceptuję regulamin.
  Patrząc na zbiór wszystkich mitologicznych postaci najbardzej chciałabym spotkać Persefonę. Kora, albowiem tak też była nazywana, jako żona Hadesa stoi na rozdrożu dwóch światów – żywych i umarłych. Jest ona jednocześnie Panią krainy zmarłych jak i kiełkującego zboża. Stanowi swoiste spoiwo życia i śmierci, nie mogąc jednocześnie przynależeć wyłącznie do jednego świata. Skazana na wieczny dualizm. Nie jest jej dane doczekania końca swoich dni wśród żywych, zaś następnie znalezienie spokoju po śmierci. Jej przeznaczeniem jest ciągła wędrówka pomiędzy tymi dwoma światami.
  Pomimo tego, nie poddaje się i dzielnie wypełnia swój los, opiekując się duszami zmarłych oraz duszami żywych. Jako jedyna poznała gorycz śmierci za życia i powrotu do żywych. Jest to postać, która daje nadzieje i symbolizuje siłę. Po ciemnej zimie zawsze nadejdzie ciepła wiosna.

 6. Akceptuję regulamin.
  Ze wszystkich mitologicznych postaci najbardzej chciałabym spotkać Persefonę. Kora, albowiem tak też była nazywana, jako żona Hadesa stoi na rozdrożu dwóch światów – żywych i umarłych. Jest ona jednocześnie Panią krainy zmarłych jak i kiełkującego zboża. Stanowi swoiste spoiwo życia i śmierci, nie mogąc jednocześnie przynależeć wyłącznie do jednego świata. Skazana na wieczny dualizm. Nie jest jej dane doczekania końca swoich dni wśród żywych, zaś następnie znalezienie spokoju po śmierci. Jej przeznaczeniem jest ciągła wędrówka pomiędzy tymi dwoma światami.
  Pomimo tego, nie poddaje się i dzielnie wypełnia swój los, opiekując się duszami zmarłych oraz duszami żywych. Jako jedyna poznała gorycz śmierci za życia i powrotu do żywych. Jest to postać, która daje nadzieje i symbolizuje siłę. Po ciemnej zimie zawsze nadejdzie ciepła wiosna.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać TRISTAN.

 7. Ze wszystkich mitologicznych postaci najbardzej chciałabym spotkać Persefonę. Kora, albowiem tak też była nazywana, jako żona Hadesa stoi na rozdrożu dwóch światów – żywych i umarłych. Jest ona jednocześnie Panią krainy zmarłych jak i kiełkującego zboża. Stanowi swoiste spoiwo życia i śmierci, nie mogąc jednocześnie przynależeć wyłącznie do jednego świata. Skazana na wieczny dualizm. Nie jest jej dane doczekania końca swoich dni wśród żywych, zaś następnie znalezienie spokoju po śmierci. Jej przeznaczeniem jest ciągła wędrówka pomiędzy tymi dwoma światami.
  Pomimo tego, nie poddaje się i dzielnie wypełnia swój los, opiekując się duszami zmarłych oraz duszami żywych. Jako jedyna poznała gorycz śmierci za życia i powrotu do żywych. Jest to postać, która daje nadzieje i symbolizuje siłę. Po ciemnej zimie zawsze nadejdzie ciepła wiosna.

 8. Chciałabym spotkać Hekate. Interesują mnie mroczne tematy o czarownicach i magii, a właśnie ona jest utożsamiana z pierwszą czarownicą, nawet ich królową. Jest to postać stawiająca na swoją indywidualność, nie ma raczej przygód romantycznych, chociaż stawia na pomaganie – rezydowała nawet w Hadesie, towarzysząc Persefonie, która dopiero przyzwyczajała się do nowego środowiska. Ciekawi mnie, co by powiedziała o obecnych czasach, o tym jak świat się zmienił, oraz co by zrobiła, patrząc na to wszystko.

  Akceptuję regulamin.

 9. Chciałabym spotkać Hekate. Czuję się dobrze w mrocznych tematach o czarownicach i magii, a ona właśnie jest utożsamiana z pierwsza czarownicą, wręcz ich królową. Jest specyficzną postacią dla mitologii, nie miała raczej przygód miłosnych, chociaż pomagała różnym istotom, rezydowała nawet w samym Hadesie. Zastanawia mnie, co miałaby do powiedzenia o świecie, o zmianach, jakie w nim zaszły i jak na nie się zapatruje. Jestem też ciekawa, czy ingerowała by w obecne sprawy.

 10. ZDECYDOWANIE CHCIAŁABYM SPOTKAĆ AMORA… wzięłabym od Niego strzały, które zamiast bólu, śmierci, rozpaczy, rozlewu krwi spowodowały istną ” zarazę” Miłości!

 11. A ja chciałabym spotkać Hadesa, bo być może opowiedziałby mi o krainie, w której rządzi… o krainie zmarłych. Każdy z nas chciałby wiedzieć, co jest po śmierci. A przecież Hades to wie i Hades mógłby sprawić, że mniej bym się bała ostatniego kroku na tej ziemi.
  Akceptuję regulamin

 12. Ja na swojej drodze chciałabym spotkać Ikara. Może udałoby się zarazić od niego motywacją , uporem i chęcią walki o siebie… fajnie by było ” wznieść się na wyżyny swoich możliwości ” po takim spotkaniu:)

 13. Szczerze? Ze wszystkich pięknych istot znanych z mitologii, to pierwsze, co mi przyszło do głowy, to… Minotaur.
  W szczęśliwych przedpandemicznych czasach byłam kiedyś na Krecie, w jego domniemanym domu w Knossos również. To było spełnienie marzeń, ponieważ uwielbiam mitologie grecką, dawniej miałam prawdziwego kręćka na tym punkcie, znałam każdą postać, kto z kim, a wiadomo, tam bardziej skomplikowane relacje niż w „Modzie na sukces”. Ale do rzeczy. Jakoś tak się złożyło w popkulturze, że Minotaur to dalej ten zły potwór, twór wypaczonej miłości, często wręcz bezrozumny, którego wielką łaską jest zabić. Obecnie tyle postaci ulega rehabilitacji (z flagową postacią „Diaboliny”), a jakoś Minotaur dalej to ten zły bykopodobny pożeracz ludzi. Może to trochę masochistyczne, aby zażyczyć sobie na swojej drodze widzenie z takim potworem, ale uważam, że moje spotkanie byłoby właśnie takie rehabilitujące – to postać skrzywdzona jak nigdy żadna, zamknięta, samotna. Chciałabym ją spotkać, aby nadać jej inny koniec, co prawda nie wiem jeszcze jak, ale na tym polega przygoda. Czuję, że jako bardziej optymistyczna postać przypominałby takiego słodkiego Chewbacca z „Gwiezdnych wojen”. No dobrze, może to być również dlatego, że bardzo bym chciała wrócić do Knossos i to tam mieć „swoją drogę”, na której mitologia grecka znowu ożyje.

  Akceptuję regulamin

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać TRISTAN.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu