TOP: Gry jako przedmioty szkolne

-

Październik…to czas kiedy słońce nie grzeje tak mocno, liście spadają z drzew, a płaszcze wraz z szalikami zawitały w naszej codziennej rutynie. Jest to też moment kiedy studenci wracają na uczelnię, a młodsi uczniowie już od miesiąca zmagają się z kartkówkami oraz zadaniami domowymi. A gdyby tak to gry uczyły? Nie od dziś przecież wiadomo, że to nie tylko brutalność i agresja. Zobaczmy więc! Nasza redakcja przygotowała zestawienie tytułów idealnych pod niektóre przedmioty szkolne. 
Przyroda – Animal Crossing: New Horizons

Chcesz poznać różne gatunki ryb i na zawsze wbić sobie do głowy widok bassa morskiego? A może interesują Cię kolorowe żyjątka, rzadkie gatunki motyli i robale kryjące się pod kamieniami? Na lekcjach przyrody z Animal Crossing: New Horizons odkryjesz znane i nieznane, chwycisz siatkę w dłoń i ruszysz na „polowanie”, a do tego dowiesz się, jak przechytrzyć wredne osy i ile skupienia wymaga złowienie rekina. Na koniec swoje łupy obejrzysz w lokalnym muzeum, które kryje wiele tajemniczych zakamarków i imponuje swoimi rozmiarami, a przy okazji dowiesz więc o rybach i innych morskich stworzeniach, robalach i motylach, a nawet… kościach dinozaurów. Twoim przewodnikiem i nauczycielem zostanie sam kustosz Blathers – fan przysypiania za dnia i snucia długich opowieści wieczorami. Od teraz przyroda już nigdy Cię nie znudzi! (Klaudyna)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Zajęcia Praktyczno-Techniczne – House Flipper

Burzenie ścian, montowanie umywalek, naprawianie instalacji elektrycznych, tynkowanie, malowanie czy tapetowanie – to tylko niektóre z aktywności, których podejmujesz się podczas rozgrywki w House Flipper. Chcesz zostać tynkarzem, malarzem, glazurnikiem i inwestorem jednocześnie, a przy okazji sprawdzić się też w dekorowaniu mieszkań i urządzaniu ogrodów? Spróbuj tej gry i poczuj się, jak na zajęciach praktyczno-technicznych w zawodówce. Fach w ręku to dzisiaj podstawa – pamiętaj o tym i ruszaj do działania! (Klaudyna)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Etyka – Detroit: Become Human

Zajęcia z etyki w cyberklimacie? Dlaczego nie! Podczas lekcji w Detroit: Become Human zmierzysz się z tyloma trudnymi moralnie wyborami, że po wszystkim staniesz się… innym człowiekiem. Kogo poświęcić a kogo ocalić? Jak głośno walczyć o swoje prawa? Czy dopuścić się kradzieży? Czy słuchać tych, którym służysz? Czy zabić kogoś w imię wolności?

Ogrom wyborów, ogrom niełatwych ścieżek do przebycia, a na końcu… na końcu i tak pozostajesz z mnóstwem pytań o istotę człowieczeństwa, równość, tolerancję i otwartość na innych. Poczekaj na zakończenie zajęć praktycznych z Detroit: Become Human i sprawdź, jak na nie odpowiesz. (Klaudyna)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Informatyka – Game Dev Tycoon

Któż z nas zamiast nudnej teorii (“możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer”) nie woli zajęć praktycznych? Informatyka z Game Dev Tycoon to jak spełnienie marzeń i snów każdego geeka! Tutaj wcielasz się w rolę miłośnika gier wideo, który zakłada amatorskie studio deweloperskie, a w miarę rozwoju i nauki rozbudowuje własny wielomilionowy biznes. Zaczynasz od zaprojektowania pierwszej gry, kończysz na tworzeniu konsol, zatrudnianiu ludzi i zdobywaniu uznania wśród fanów gier z całego świata. Takie lekcje informatyki to my lubimy! (Klaudyna)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Wychowanie fizyczne – Ring Fit Adventures

Porządny wycisk w 30 minut zamiast niekończącej się lekcji WF-u? Wystarczy chwycić za te nietuzinkową grę przygodową na Switcha. Bieganie czy zwykłe przysiady nigdy nie były jeszcze tak intensywne, chociaż gra zapewnia wybór poziomu trudności/intensywności ćwiczeń, a nawet wersję “cichą” w której nie będzie głośnego tupania nogami.

Na czym polega ta cała gimnastyczna przygoda? Biegamy od krainy do krainy (tak, cały czas truchtamy sobie po mapie) i pozbywamy się złych potworów. Nasza broń? To nasze ciało i ćwiczenia, które pozwalają na odpowiedni atak, czy obronę. Bolą mięśnie, można dostać zadyszki, więc warto pamiętać o butelce wody i do ataku! (Iwona)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Plastyka – Dreams

Przedmiot, na którym możesz wypuścić swoją wyobraźnię ze smyczy i stworzyć wszystko to, co zapragniesz. Dreams pozwala Ci zrobić wszystko od postaw, od gry, przez film, po figury i obrazy. Szeroki wachlarz narzędzi pozwoli wykrzesać z nas prawdziwych artystów. Gra daje też dużo inspiracji, bowiem możemy przeglądać również prace innych użytkowników. Poza swobodnym tworzeniem możemy też zagrać w Sen Arta – piękną, oniryczną przygodę, z muzykiem w roli głównej. (Asia)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Wychowanie do życia w rodzinie – seria The Sims

Nikt nas tak dobrze nie nauczy życia, jak symulator The Sims. Budowa domu, tworzenie własnej rodziny, zarządzanie finansami, wybieranie kariery, a później także wychowywanie dzieci, — czyli codzienne życie wirtualnych postaci, którymi zarządzamy właśnie my. I chociaż na pierwszy rzut oka w komputerowych odzwierciedleniu realnego życia nie może być nic ciekawego, to jednak możliwość remontowania mieszkania bez wydawania faktycznych pieniędzy, rzucania pracy bez ponoszenia konsekwencji tak spodobała się graczom, że chociaż od pierwszej edycji minęło już dwadzieścia lat, to jednak popularność Simów nie maleje. Seria ta sprzedała się już łącznie w ponad dwustu milionach sztuk, co czyni ją jedną z najpopularniejszych serii w dziejach rozrywki komputowej. (Werka)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Przedsiębiorczość – RollerCoaster Tycoon

Prowadzenie własnej działalności wcale nie jest takie proste. Gdy jeszcze dodamy do tego niepewny rynek i wymagających klientów to dostajemy trudny orzech do zgryzienia. Jak nauczyć się zarządzania finansami, czasem i siłą roboczą bez prawdziwych konsekwencji? Grając oczywiście w RollerCoaster Tycoon. Sama rozgrywka sprowadza się – jak to w grach ekonomicznych – do uzyskania jak największej gotówki. Ten cel możemy osiągnąć poprzez tworzenie szalonych rollecoasterów i innych atrakcji, które zachęcą gości do odwiedzin. Trzeba budować budki z hot dogami, labirynty i karuzele, jednak rozplanować to tak, by zmieścić się w comiesięcznym budżecie. Bycie dyrektorem parku rozrywki to ciężka harówka, olbrzymia odpowiedzialność i jednocześnie ogromna satysfakcja. (Werka)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Biologia – Surgeon Simulator

Powiedzmy sobie szczerze – kto lubił uczyć się o roślinkach, kiedy w perspektywie była wiedza o własnym ciele? Ja zawsze wyczekiwałam nauki o człowieku i fascynowało mnie to, co kryje się w moim organizmie i dlaczego niektóre rzeczy dzieją się tak, a nie inaczej. Ta ciekawość zaprowadziła mnie na studia medyczne i godziny spędzone w anatomikum… a jednak wciąż chętnie sięgnęłabym po symulator chirurga. Spokojne “grzebanie” we wnętrznościach operowanego mogłoby być okazją do przypomnienia sobie nazw i budowy narządów – albo nauczenia się ich w przypadku wiedzy z licealnej ławy – i zrozumienia mechanizmów łączących różne symptomy w jedno. Niemniej nie miejcie zbyt dużych nadziei – Surgeon Simulator podchodzi do swojej tematyki dość swobodnie i pozwala na wiele absurdów. Może więc też posłużyć na narzędzie do wyżycia się po znienawidzonej biologii, zamiast źródła informacji. (Natalia)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Historia – Assassin’s Creed (seria)

Starożytny Egipt, antyczna Grecja, XIX-wieczna Anglia czy rok 1789 i środek Paryża – tak, tak, zapraszam Was na lekcję historii z jej najlepszymi nauczycielami, czyli asasynami z Ubisoftu. Na własne oczy zobaczycie, jak ulice stolicy Francji spływają krwią tych, którzy odważyli się sprzeciwić arystokracji, a starożytny Egipt staje na krawędzi upadku. Poznaj bóstwa znane z mitologii greckiej i potraktuj ich misje jako własne dwanaście prac Heraklesa. Wkrocz w sam środek rewolucji przemysłowej w Londynie i walcz z piracką załogą u boku, zdobywając tytuł króla mórz. Opcji jest mnóstwo, zależnie od tego, którą grę z cyklu Assassin’s Creed wybierzesz. I może uda Ci się zaskoczyć historyka jakimiś ciekawostkami z epoki? (Natalia)

TOP: Gry jako przedmioty szkolne

Co byście dopisali do takiej listy? 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu