Tomasz Kot zagra genialnego wynalazcę Nikolę Teslę

0
Tomasz Kot będzie miał szansę sprawdzić się w kolejnej, dużej roli. Aktor wcieli się w głównego bohatera filmu Nikola. Produkcja opowie o największym wynalazku amerykańsko-serbskiego inżyniera.

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Anand Tucker, producent Dziewczyny z perłą i reżyser Oświadczyn po irlandzku. Główna rola inżyniera przypadła właśnie Tomaszowi Kotowi. Film będzie skupiony na osobistej podróży Tesli, który chce zrealizować swoje ambicje i jednocześnie ryzykuje bezpieczeństwo finansowe oraz walczy z wewnętrznymi demonami.

Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposób ukształtował dzisiejszy świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w „Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

– powiedział Tucker.

Na razie nie podano, kto jeszcze zagra w filmie biograficznym o serbskim geniuszu. Obraz będzie anglojęzyczny, a zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku.